FIV in Ungaria 147

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

qiao,da,fac si Clexane de 0,4.

ioana,da,e posibil si asa insa nu e bine...inseamna risc de avort foarte mare.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

ioana, da, poate fi si progesteronul mic si beta mare insa in acest caz se recomanda suplimentarea progesteronului sau progesteron injectabil pt ca este esential in sustinerea sarcinii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

un capitol nou plin cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Lori
hai cu beta mareeee!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetelor,la mine se cam ingroasa gluma cu ovaru asta drept.
am niste dureri groaznice...ma sageteaza de nu mai pot sta in picioare.
am si eu cateva Fiv-uri la activ si stiu ca e normal sa te deranjeze ovarele dupa FIV...da nu asa cum ma inteapa pe mine.
ovarul nu-l simt marit-la eco,in ziua transferului nici nu era marit,asa mi-a zis Kovacs..balonata,umflata nu sunt...da ma inteapa de ma seaca la inima.
imi vine sa ma duc maine la o eco.
ce puii mei am???ca am mai facut Ovitrelle in ziua transferului si nu-mi amintesc de astfel de dureri.
ma duc sa mai bag un No-spa.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

samira eu am avut intepaturi destul de pronuntate atunci cand s-a prins, poate e semn bun asta; in mod normal ovarele in caz de sarcina incep sa lucreze, de fapt corpul galben de sarcina care secreta progesteron

nu stiu ce sa iti zic cu eco de maine, te-as sfatui sa te duci doar daca ai un ecografist ok si care a mai vazut ovare post stimulare, nu unu care sa te bage in sperieti, ca eu am intalnit un astfel de specimen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira de ce nu ii scrii un mail lui dr K? cere-i un sfat, poate poti lua si altceva pt durerea asta sau iti recomanda o ecografie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Samira
si eu am patit la fel sa stii. Doar ca eu sunt oarecum obisnuita cu duresri de-astea ca la ciclu la mine e cu catec si lesinuri si nu mi s-a parut ca e ceva in neregula. Dar vorba fetelor, poate se prinde, si cred ca un mail lui Pk nu strica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mai fetelor,hai sa lamurim nitel problema:intepaturi de nu pot sta dreapta la propriu,simt nevoia sa ma chircesc...intepaturi de nu pot pune pasul...intepaturi de mi se taie respiratia la propriu.
astfel de intepaturi ati experimentat si voi???

ca totusi fac si eu diferenta intre durere "normala" de ovar si durerea asta care e altfel

o sa-i scriu maine lu' PK si la eco habar nu am unde as putea merge.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

dap, eu dureri de-astea am experimentat, sub forma unor crampe ascutite

am avut si dureri de ovare gen PMS dar chiar atunci cand trebuia sa imi vina - nu la cateva zile dupa ET

eu luam pana la 4 no-spa pe zi, citisem ca relaxeaza uterul si ajuta nidarea, si am tinut-o asa pana la test aproape, simteam ca ma ajuta cu durerea

eu pt ca nu facusem nici un FIV inainte am crezut ca asa e normal, apoi la eco de sarcina mi s-a confirmat faptul ca ovarele erau marite ; eu atunci le-am luat ca atare, ca nu stiam cum tre sa se manifeste organismul dupa stimulare

vezi si ce zice PK, hiperstimulare sunt convinsa ca nu e, ai fi avut si balonare, si retentie de apa

Mergi la inceput