Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***376***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello!

Am ajuns si noi, am despachetat si acum copiii fac baie si profit si eu sa scriu doua trei randuri. Poze inca nu, stiu ca le asteptati, dar trebuie sa am timp sa le descarc, sortez, etc.

A fost super intalneala. Locatia ca deobicei de nota 10 - felicitari organizatoarei (mancarea putea fi mai bine dupa gusturile noastre, dar asta a fost un amanunt nesemnificativ).
Mi-au placut la nebunie fetele, ma bucur ca am apucat sa mai stam si la o barfa mica in creierii noptilor Si copiii si sotii au fost intr-o forma de zile mari. Costin si Pisiku au fost elfii Mosului si au dat o petrecere pe cinste dupa impartirea cadourilor, totul a fost perfect
New entry Alexandra mi-a placut maxim si ea si familia ei. Ea e de gasca, dezinvolta si fashionista, Amalia e o dulce si nu e chiar asa terorista cum zice ea (poate nici Ana nu lasa impresia de terorista, astea sunt dracusori cu aura de ingeras), tati de Ama f implicat si sociabil, mi-au placut mult. Noi am fost si cu finutii nostri si desi aveam emotii ca nu se vor simti bine/integra, mi-au lasat impresia ca s-au simtit bine, si cea mica cu piticii si finutul cu baietii, pe finuta (gravida) a chinuit-o f tare spatele si mai putin s-a putut bucura, dar per total a fost super ok.
Cel mai bine am empatizat cu Mada si Costin, ca deobicei, poate si de la legatura dintre fete, dar tare bine ne intelegem cu ei, parca si fara cuvinte si parca de o viata ne stim. Sper sa fie reciproca treaba
Hai ca au iesit copiii de la baie, poate apuc sa revin mai incolo


Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Hello, hello!

Am reusit si noi sa terminam despachetatul si am tras o fuga si la mall sa vedem un spectacol de colinde, a prins gustul Craciunului copilul meu

Inalneala a fost super, fetele niste dragute, iar ghioceii unul mai simpatic ca celalalt Ma asteptam sa ne simtim stingheri, ca deh, asa-i in general la prima intalnire dar n-a fost deloc asa. In general mi s-au confirmat ideile care mi le facusem deja despre fete, ardelencele Novus si Anaan sunt calde, vesele, radioase, Olga e o frumoasa si la chip si la suflet, lui Pisik i se potriveste nickul manusa, e o pisicoasa si o dulcica. Singura surpriza am avut-o la Mada, pe care o intuisem mai rece si mai distanta de pe forum si cand colo e o haioasa si o zglobie. Si mai face si niste prajituri de te lingi pe degete. Cam asta despre fete, le ajunge ca dupa le cresc cornitele

Pensiunea a fost chiar draguta, locatie, ambient, personal, mancare toate ok.
Vineri Amalia a facut un pic de febra, asa ca n-a prea fost in apele ei, dar a facut fata, mititica.
Sambata si-a luat revansa si s-a distrat tare bine, si la plimbarea in Brasov, dar mai ales la Mosu si la petrecere, unde a fost tare fain, piticii au primit cadouri diverse si dupa s-au zbenguit, au dansat si s-au alergat. Amalia a fost tare impresionata de Mos, dar inca sufera ca nu i-a cerut sa spuna poezia, ca ea era pregatita. Ne luam revansa la serbare Duminica pe la pranz a simtit ca-i timpul sa plecam acasa, asa ca a bagat matailei si nervisori grupa mare si nu s-a lasat pana nu ne-am urcat in masina si-am plecat. Culmea e ca pe drum a fost un ingeras de copil, nicio fita n-a facut timp de trei ore . Si pana am adormit-o a zdranganit chitara, ca am dotat-o cu baterii Mosu

Concluzia: a fost tare fain, ne-am simtit f bine si abia asteptam urmatoarea intalnire!

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Legat de subiectul serbare, mie nu mi-ar placea sa se petreaca fara mine. La noi anul asta chiar e un eveniment in sine fiind prima serbare a Amaliei, pe care chiar il asteptam cu mic cu mare. Si va spun drept ca am niste emotii de numa', sigur o sa se lase cu multe lacrimi. Chiar n-as putea trai aceleasi sentimente urmarind o filmare.


Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare,

Si noi am ajuns demult acasa, dar am fost in vizita la un bebe mic, mic si dulcic. Abia astept sa-l jumulesc si eu pe-al meu.

La intalnire a fost SUPER!!!! Dar va povestesc mai tarziu, caci acum mai am de pregatit ceva pachete caci maine iarasi mergem la copilasi.

Ilinca eu cred ca s-a inteles clar ca afost o gluma. Eu una nici nu am stat pe ganduri, chiar am zambit. Imi pare tare rau ca esti suparata

Olga, mamica lui David iepurasul si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pai tufetelor eu credeam ca am de recuperat barem un capitol, cand colo vreo 4 pagini asa ca am ajuns la zi cu cititul si sunt la curent cu ce ati povestit in lipsa noastra !

Sa le iau pe rand:
- mie personal serbarea fara parinti mi se pare ca meciul fara spectatori si concertul fara public, nu ii vad rostul serbarii ; adica doar pt partea artistica ca sa recite picii niste poezii, nu ii vad farmecul ; parerea mea despre recitatul poeziilor o stiti asa ca sincer la o serbare as vrea sa o vad pe Ada fericita si bucuroasa si asta live iar daca are emotii sau e trista as vrea sa fiu tot langa ea
- Pisigri eu speram ca avem vesti de la tine dar se pare ca nu asa ca mai fac si eu un apel la revenirea ta, ne e dor de tine!!

Ilinca, m-am tot gandit si la fel ca tine, am luat mesajul de atunci ca pe o gluma, doar partea cu : ce mai vrei, un sut in fund acum ? sau cum a fost mi s-a parut un pic cam deplasata dar am inteles ca era in spirit de gluma si nu real ...
Si apoi m-am mirat de ce si-a editat Pisigri mesajul si a lasat doar ..., sper sa revina si sa ne spuna ca a fost doar o coincidenta !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Pai mai fetelor n-aveti nici una nr lui Pisigri ca sa ne lamurim? Poate cauza o fi alta si Ilinca se framanta degeaba. Eu nu o cunosc pe Pisigri, dar cat am citit, am perceput-o ca pe o tipa care spune ce are de spus, asa ca nu prea i-ar sta in fire sa dispara asa deodata.

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

ILINCO, pai daca nu iti plac situatiile ambigue pune mana pe telefon. Eu am bazait personajul pe mail si pe face, fara raspuns, iar amu e prea tarziu ca sa sun. Deci disparitia e suspecta, oricare i-ar fi motivul, si ingrijoratoare.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

No, Bianca, nu vreau sa te bambardez, da' la noi situatia a fost asa. Piciul imi zicea de vreo saptamana ca nu vrea serbare, nu vrea sa vina Mosul. Ma si gandeam cum sa skipuim faza, ca noi nu suntem fani Mos Craciun (cica ii e frica de el, asa zice , apai io il cred), dar n-am eludat-o ca sa nu ne punem prost cu educatoarea - deja ne-am situat pe pozitii opuse de mai multe ori - si in ideea ca daca tot au invatat in echipa si au repetat, sa nu stricam echipa. Dar, cu parinti sau fara, serbarea asta cu poezii si cantece si uratul ala de Mos mi se pare un stres inutil pt copii. Si io, cand eram mica, eram superfericita la serbari, ma bagam in seama, ziceam si poeziile altora , dar daca asta micu' nu-i fan, nu-mi vine sa-i bag pe gat. Iar daca si-asa nu vin parintii, apoi cu atat mai putin nu vad motivul pentru care ar trebui sa-l stresez.

Poate Vladimir e mai dezinvolt, noi suntem mai nevricosi, vorba lui Caragiale.

Si, desi is "contra" serbarilor, ma gandesc ca poate i-a facut bine piticului. Pentru ca mi se pare un timid de prima clasa si ma gandesc ca asa va prinde curaj, vazand ca poate.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Legat de intalneala, ma apuc sa povestesc un pic acum si detaliile maine sau pe parcurs

Locatia: din punctul meu de vedere mi s-a parut fff faina, putin cam cald chiar daca mie imi place caldura si o suport mai bine decat frigul dar tot a fost cam prea mare caldura, oamenii amabili si serviabili ceea ce pt mine conteaza mult, locul foarte primitor si cald (ceea ce la ultima locatie adica la turcu a cam lipsit ca si multe altele ), mancarea intr-adevar nu a fost de nota 10 si le-am spus asta , dar per total eu am fost foarte incantata de ei si o sa mai vreau sa mergem acolo poate chiar vara pt ca zona e superba si e altceva




Participantele

Pt mine a fost ca o iesire cu prietenii asa ca sa va faceti o idee de legaturile create deja
Alexandra, new entry doar pe hartie pt ca in realitate s-a adaptat din mers si f rapid, are o familie tare faina, ea e zambareata, vesela , vorbareata, frumusica si aranjata, sotul ei s-a integrat rapid si seara deja era la taclale cu baietii iar Amalia e o scumpete de fata, sa o pupacesti toata ziua
In concluzie : uram bun venit si in gasca excursionistelor vesele pt ca sunt convinsa ca nu va lipsi de la intalneli, l-am intrebat si pe sotul ei azi si mi-a confirmat asta !!

Anaan si Horatiu caruia trebuie sa-i multumim din nou pt licorile din pahare care ne-au mai dezlegat limbile la ceas de noapte , ca sunt o familie frumoasa si de care ma simt foarte atasata nu trebuie sa o mai repet dar ca sunt super simpatici si saritori asta o repet !!
Anaan m-a salvat si ii multumesc si imi cer scuze din nou pt ca am uitat acasa pachetele pt Mosu' (nu eu de fapt ci Pisi dar el nu poate duce povara singur )si o apreciez si pt asta, e saritoare si oricand gata sa ajute !!
Andrei e un scump de copil si tare-mi place de el, si drept e ca mi-a cam stat inima-n loc ieri cand nu il gaseam ... si a aparut victorios cu pantalonii jumatate uzi dar satisfacut


Olga e si mai frumoasa de cand e gravida, e radioasa si luminoasa ceea ce o face si mai iubibila
Mi-a placut ca a stat pana la inchiderea sesiunilor de comunicari si a participat activ la dezbateri !!
Ca mi-e tare draga si ma simt f apropiata de ea stiti dar ca i-am simtit si lipsa lui Cristi asta nu o stiati ; data viitoare sper sa ii vedem in formatie completa ca tare bine le sta asa
David are acelasi look boem, m-a dat gata cum stie el cifrele, a luat cheia de la camera noastra si clar mi-a spus : opt cat era cifra de la bila atarnata de ea !! super tare ! dar mi se pare normal avand in vedere ca isi comanda de pe net singur


Pisik
imi place tare mult cum arata in ultima vreme (nu ca inainte nu arata bine), si-a schimbat look-ul si ii vine tare bine plus ca imi place cum se accesorizeaza ea tot timpul
Mi s-a parut si foarte relaxata la intalneala asta, chit ca avea motive de stres pe cap cu renovarile pe ultima suta de metri
Dl Pisik a fost si el in forma de zile mari, a sustinut entertaimentul gastii si a avut o idee f buna cu mersul in Brasov unde a fost minunat, era o vreme splendida in contrast cu ceata si ploaia de la pensiune
Ana e o frumusete de fata, apriga si hotarata, imi place si mi-e drag de ea de numa' mai ales in echipa fantastica pe care o face cu Adela !!


Denisamada, pe langa ca a venit ea cu tartele de ne-am lins toti pe degete a fost si sufletul petrecerii, mereu pe faza si cu solutiile potrivite pt tot felul de mici probleme aparute
Ca e super haioasa stiti, ca are stilul propriu f fain iar o stiti si ca imi place compania ei iar nu e o noutate !! ca nu lipseste de la nicio intalneala iar se stie !!
Costin a fost si el in linia intai cu asigurarea bunei dispozitii si ii multumi si pt asta !! Adela e la fel de rapida si apriga cum o stiam si parca s-a mai implinit un pic !!


Dan & Ianis chiar daca au fost fara colonelul lor , s-au descurcat f bine, il apreciez pe Dan pt faptul ca are grija de Inais si din ce mi-a povestit parca nici nu mai are asa emotii si e stapan pe situatie ! data viitoare sper sa vina in formula completa si cu nemtoaica noastra

Anca, a lipsit din nou de la petrecerea de Craciun ca si anul trecut, o asteptam cu lamuriri ca de sughitat sigur a sughitat zilele astea

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
io am iesit cu niste pretini si am baut 3 berri. se cam invrate casa cu mi. ne scriu de pe tel langa Phi care doarmw. nu mi a mai venit dweloc sa scriu pe forum. urasc situatiile ambigue. de cand a facut amamariame re.marca cu pisigri si discutia xu mine ma simt ca un kkt. ma tot intreb: chiar asa sa fie?! sa nu fi intrat pisigri din cauza mea?! e posibil? dar de ce? ce a putut interprets?! io am luat o ca am raspuns la o gluma cu o gluma. se putea interprreta altfel?" am jignit o pe pisigri cu ceva? ssta ma macina rau si simt ca urasc netul care poate distorsiona comunicarea in asa hal. bine, eu nu stiy de ce n a mai intrat pisi. dar banuiala ca poate dun cauza mea (desi logic nu vad cum, mi se pare absurd) ma face sa ma sumt de kkt. oribil ma simt. voi reveni cand se va clarifica situatia. daca sunt greseli sunt de la touchscreen nu bere. sau ambele.I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
Ilinca, departe de mine ideea de ate pune pe tine pe ganduri in legatura cu asta. Doar ca dupa acele [...], pisigri nu a mai intrat. Eu sper sa fie bine pisilinca...

Mergi la inceput