Buburuze - LMA Maria-Clara, Matei-Nectarie!!(118)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Simo pare foarte amuzant cand poveste altul, dar sa-mi fi facut asa ceva ma urcam pe pereti cred.


Mayane,multumesc pt raspuns. Cred ca o sa fac un google doc.


si al meu manuieste lingurita, si imi da mie sa mananc din ce papa el. si il amuza teribil. eu sunt foarte calma si rabdatoare din fire si il las, chiar daca arunca cu mancarea pe pereti- asa il incurajez sa invete cat mai repde
si Darius a inceput sa mearga, dar e cam lenes sau ii e frica nu stiu care din ele. face 2 pasi si se pune in fund. cel mai mult mi-a mers de la masuta la fotoliu, care ati fost pe la mine stiti-sunt vreo 4 pasi asa







Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Hellooo mamici.

Nu am reusit sa va mai scriu, am fost solo cu bubulina vreo 2 saptamani si abia acuma avem si noi tatic. Suntem bine, am facut si noi 10 luni, am inceput sa fim usor mai active (sa cotrobaim putin, sa mergem cu mergatorul, sa manifestam cereri vocale si din manuta), dar tot atasata de mine sta, inclusiv la baie vine dupa mine.

Si m-a apucat nostalgia, anul trecut pe vremea asta plecam din Bucuresti cu chef mare, prieteni multi si cu burtica mare:). Ufff, Ce repede trece vremea!

La multi ani, proaspetilor copilasi, cu un anisor implinit! Sa fiti fericiti, sanatosi si sa va faceti parintii sa fie cei mai mandrii din lume. Dragi mamici acuma deja cu un an vechime, mii de ani plini de bucuri, alaturi de buburuzi/e minunate!

Ne pregatim de venit in tara, fara planuri de revelion sau Craciun, dar cu bunicii angajati la dadaceala macar pe ziua, sa ne destrabalam putin.

Vrea cineva ceva de la vienna?? Facem pachetel repede

va citesc si revin.


Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

cocutza gasesti cumva in farmacii UVESTEROL ADEC, sunt niste vitamine frantuzesti si se dau fara reteta
...........siiiii multe bomboane de craciun!!!!!

primit cadoul de la craciuneala, 2 rame foto magnetice de se pun pe usa de la frigi, rau ca frigi noastru e pus la mama naibii in holul de la intrare si nu prea am drum mereu acolo si o pereche de manusi hand made.....frumos, pup la mami craciunica

in rest am fost la compras...cheltuit o multime de bani numai pe LP si pampers, servetele umede si cate prostiioare de mancat...pierdut una bucata suzeta, pe care tot o pigulisem de pe jos de vreo 2 ori...m am ulplut de nervi ca s a pus pe un zbieret Razv de mama mama
socosi de pus in masina, afara ploua, copii de prins in centurile scaunelor...offf

rezolvat cu suzi, m am enervat si am mai cumparat inca un set, ultimul, nu mai cumpar altele

nu prea au dormit azi ca dupa somnul de la pranz, cam o ora si un pic, i am imbracat si am plecat....trecut pe la un cumnat si ridicat cadoul lasat de cumnatul cel bogat ( cate un set pantalon si bluzica tare frumoase si un plic cu banuti - si de paste am primit 2 seturi de body uri, iar de mos Nicolae au primit pijamalute, dar le sunt bune abia la anul viitor.....)...acum nu i am mai culcat ca facem ca aseara se mai trezesc maine si noaptea foiala la greu ...

revin tre sa schimb niste cacaciosi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

tunde cred ca e bagata pana la gat in sorici si slana si friptura

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Mirela - pofticioasa mica ce esti...Tundeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

poi a promis sorici, si acum se da lovita, cred ca la halit ea tot

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

zumzu ca uitai,

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Sondaj de opinie-intrebare:

Ce pret vi s-ar parea corect pentru o sedinta foto de ~2 ore la domiciliu vostru sau la o locatie aleasa in urma careia primiti 20-30 de poze prelucrate artistic(haha) +alte 20-30 de poze? (la nivelul de calitate la care fac eu pozele, adica nu unele mai bune sau mai proaste ca sa ma exprim asa)


ganditi-va la o suma inainte de a accesa docul ca sa nu fiti influentate de celalalte raspunsuri, orice coment anonim sau nu e binevvenit




https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ArhiWvLUvKmBdHVFb2o0RGZYZDZjXzRFTFozOUljNFE



Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

LORICH- imi pare rau de socrul tau, multa putere voua, sa speram ca va fi bine!

ZUMZU - iti zic cum e la noi ca tocmai am luat pozele de la gradi. Deci un ansamblu de 10 fotografii de diverse dimensiuni m-a costat 20 de dolari, nu cine stie ce calitate. Aici pe la toate gradinitele se organizeaza sedinte din astea foto odata pe an. Cu fotografii de grup si portrete.

Cand vrei sa mergi singur la un studio stiu ca te costa cam 150-200 de dolari pentru o sedinta de o ora.

Aseara am dormit 4 ore fix, copilul a avut si mucisori si tuse. A tusit pana a vomat tot patul. Azi vad ca e mai bine, desi mucisorii ii curg siroaie. Macar nu mai tuseste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

poze cu Raducu:

http://photosbynicoleta.blogspot.com/2011/12/radu.html
Va urma...


Hainute de vanzare

Mergi la inceput