Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monas

De cand am veznit de la intalnire ma tot framant si ma framant: un lucru e clar. Ai mei sunt rasfatati si needucati. Si vina o port eu. Insa marturisesc ca nu stiu cum sa fac.

mama de Eva si Fabian din 8 Martie 2011


Foarte bine ca ii rasfeti! Asa si trebuie sa fie cu niste comori atat de mici. 'Needucati' ?!?! bebelushi needucati!? hai mai mami ... cum poti sa spui asa ceva. Ce educatie ar trebui sa aiba la varsta lor? Sa stea nemiscati pe scaun si sa zambeasca frumos fara sa se miste si fara sa deranjeze adultii care vorbesc? Sunt bebelusi,e dreptul lor sa fie rasfatati si sa ceara in brate, sa planga daca asa le vine, sa se plictiseasca si sa ceara atentie. Mai ales ca am inteles ca erau inainte de somn, deci obositi si surescitati de agitatia din jur. Eu sunt convinsa ca ai 2 copii minunati si e foarte bine ca are cine sa ii rasfete si sa le sufle in poponetz acu cat sunt mici. Eu nici nu-mi amintesc sa fi indraznit sa merg cu ei in restaurant sau undeva in spatiu inchis/organizat inainte de 1 an jumate. Cel mult ma intalneam cu mamici prin oras, impingand la carucior neincetat sau mergeam in vizita la bunici. Si zau ca au crescut tare frumos si primesc numai aprecieri si laude la adresa lor in colectivitate.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-nu v-am povestit despre mirela si motaneii- pai, motaneii sunt scumpi foc,blondini,cu ochi mari si zambet larg. unul e mai timid, mai atasat de parinti, celalalt cercetas. merg in picioruse tare bine amandoi, eram fermecata ca atunci cand erau lasati pe jos incepeau sa misune, cu privirea cautand,ochiii sclipind,unul isi mentinea aria de deplasare langa noi, celallat pleca singurel..mie mi s-a parut ca seamana mult, chiar nu-i puteam deosebi decat dupa comportament, erau si imbracati identic
- stiti ce mi s-a parut comic? ca, chestia cu intalnirea nu am propus-o eu. la originile ei, a propus-o altcineva decat noi cele care am fost la intalniresi persoana cu patentul n-a venitdar noi am fost cele care ne-am bucurat de niste momente frumoase intr-o duminica dup-amiaza, asa ca-i multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

viss muahhhh

poate data viitoare ne strangem mai multe, sa vezi atunci bebelusala

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna mamici,
Va multumesc pentru incurajari Laura si viss, insa tot parca-mi ramane ghimpele .
Am pus poze cu cateva indicatii aici (albumul Intalnire gemenasi):
http://s1121.photobucket.com/profile/monas1.

Acum tare as vrea sa vad si eu si pe ceilalti gemenasi pe care nu i-am vazut pana acum. Nu ne puneti niste pozici?
Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

eu nu vad, nu merge link-ul

tot noi,mai noi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabi, merge daca scoti . de dupa 1 adica http://s1121.photobucket.com/profile/monas1
Am vazut copii superbi si cuminti, o aglomeratie de bebelushi adorabili si mamici frumoase si mandre. La cat mai multe si mai extinse intalniri!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Wow, fetelor, ce intalnire frumoasa ati avut!!!
Copilasii sunt adorabili,iar voi mamicile aratati asa bine!! Eu imi inchipuiam ca cel putin 2 ani voi arata ca un elefantel, dar vazandu-va pe voi, cat de repede v-ati revenit cu greutatea, mi-ati dat mare curaj! Pe fetele voastre se citeste implinirea, satisfactia, dragostea si nu epuizarea, asa cum ma asteptam... Ma bucur mult pt voi, pt puiutii care-s binecuvantati c-au nimerit in familiile voastre si va doresc numai bine!

Si da, vreau si eu colacei!!! M-am indragostit de ei! I-am vazut prima data la Sugubina, acuma la Monas si vreau neaparat sa iau. Dati-mi un site, ceva, va rog mult, de unde pot sa-i comand?

Ana, mami de doi strengari si 35+ cu

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

anahadasa: de colacei sa vorbesti cu mirela2. sa stiti ca acum colaceii ne folosesc la joaca, pt ca au niste bilute in ei si se amuza cei mici.
laura: multumim mult.
cat despre revenire la greutate,,eu sunt cam ca gogoasa, poate nu se vede acolo , insa viss ..este de vis zau asa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-multumim feteloreu chiar m-am simtit extraordinar de bine, nu prea am mai socializat in ultima vreme,am stat intre 4 peretisi e naspa..iar bebicii mei sunt tare incantati de plimbari,iesiri,seamana cu mama lor in special

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-hai ca va pun mai multe poze,doar azi, e oferta
http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/9%20luni/

Mergi la inceput