Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(63)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:


Hello, am revenit de la munte! Suntem bine!nu au racit, au papat, s-au dat cu sania, au trecut la 1 somn/zi.
Hellen, carbonatul de ca e tot aclasi lucru cu calciul carbonic? Se gas la farmacioi la pungute de hartie? Eu le dadeam in mancare cand aveau diaree.
Te vaiti de 10 kg? relax, esti sexy mama, eu am avut de dat vreo 30 jos. Asta dupa cele 7 pierdute la nastere. Dupa ce intarci, bagi dieta montignac si se rezolva in 2-3 luni cele 10 kg.
Pt fundulet – recomand pampersii de la DM, BABY LOVE. Sunt excelenti si ca prêt nu mai incape indoiala.
Crème de fund: sudocrem, crème cu zinc(petrini costa doar 8 lei, la fel de buna e klorane, cea mai buna de la ABC derm, firma bioderma), noi am ajuns cu ana la TRAVOGEN, atat de rosie avea pasarica. Si la noi a fctionat lasatul in popul gol, spalatul cu acid boric dizolvat in apa, plus eliminarea complete a servetelelor umede, numai daca suntem in masina le folosim, altfel spalam popoul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Am vazut in sfarsit si eu!!!

Cat de frumoasa e Sonia...cu ochii migdalati si sprancenele arcuite.
Si bebe-baiat e frumusel, asa julit cum e.
Sa fie cuminti si sanatosi si la fel de frumusei si la urmatorul Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Mamici,
o sa incerc acum cu bepanthene si sudocrem. sper sa mearag pt ca mor cand ii vad funduletul.
Vorbeati mai devreme de cate o zi din aceea..pai suntem taman in toi. Maraieli, plansete, agatare continua, stare nervoasa. Suntem terminati si eu si ta-su, si e abia prima zi fara mama. Pana Duminica...o luam pe aratura.
Hellen: curaj mamica. Stiu prin ce treci, in primele doua luni am fost si eu singura "de veghe in lanul de secara":), apoi oricum noaptea tot m-am trezit la fiecare dintre ei. Daca poti, dormi ziua cand dorm ei. Eu puneam un sul facut dintr-un porsop mai mare intre ei (pana la 4 luni au dormit impreuna in acelasi patut). Si asa nu s ederanjau unul [pe latul si cel care simtea nevoia sa bage nasul in ceva, aveau sulul la inde"nas". Mor si acum de ras cand noaptea se mai trezea unul dintre ei si urla de mama focului iar celalat dormea..senin si calm. Insa asta numai cateodata. Si eu le-am dat partial LM parrial LP apoi am ramas fara LM .
adipapazi: ne arati si noua poze de la munte?
va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

VISS, absolut fantastici picii! Sa va traiasca!
Am totusi o curiozitate: Bebe Sergiu a fost la razboi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

uitati poze aici:
http://s1083.photobucket.com/albums/j387/adipapazi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Adipapazi, cand vad ce copilasi frumosi ai, uit de problemele mele...Sunt atat de dragalasi si mi se pare ca seamana chiar daca au unele trasaturi diferite. Iar despre tine nu-mi pot imagina ca ai avut cu 38 de kg mai mult, eu am ramas cu 10 la prima sarcina in plus si nici acum 5 nu au reusit sa ma paraseasca....Se pare ca Monti a facut minuni.....
Viss, am reusit si eu azi sa vad pozele (ieri nu mergea, nu stiu de ce). Nazdravanii tai sunt deliciosi, imi place cum se joaca ei amandoi...
Alexa, gata bagajul? O sa mai ai acces la internet in spital? Iti tin pumnii sa fie bine pana la capat, sa ne mai dai de veste despre gemenele cand poti...
Ana, cum e acasa? Cum se poarta fratiorii, o ajuta pe mami?

toate mamicile de gemenei frumosi...

Amary 15+ de +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Sunt niste scumpi si niste frumusei! Mie mi se pare ca seamana bine unul cu celalalt.

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

uitati poze aici:
http://s1083.photobucket.com/albums/j387/adipapazi/

Adi, mami de ana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Amary, stau cu bagajul facut de vreo 5 saptamani...cand faceam Celestone si mi s-a zis ca "sa speram ca ajungem in saptamana 35".

Maine merg la spital. Ma cam dispera ca nu stiu ce are de gand sa faca doctorita cu mine. Nu imi zice si mie clar ca nasc pe o anumita data. Totusi fac cezariana. Cat mai ma lasa acasa ca mi se pare riscant. Si eu sunt din ce in ce mai agitata si nedormita. Sper sa mi se raspunda si mie maine dimineata la toate intrebarile.

Credeti ca e posibil sa ma retina sa nasc asa...fara cateva zile de stat internata in avans si niste analize in prealabil? Sambata intru in saptamana 36. Daca imi incepe travaliul acasa, mai are timp sa imi faca cezariana? Am contractii aproape continuu...

O sa am acces la net de pe telefon. O sa scriu cu siguranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-adipapazi- am vazut si eu pozicile. minunati copilasii, frumusei, si mami la fele frumos sa vezi niste poze asa in evolutie, sa-i vezi cum se schimba la trasaturile fizice, cum se "maturizeaza"..cum se ridica ei in fundulet, apoi picioruse..
- alexa- ne vom gandi la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

Alexa, relax, bucura-te ca ai ajuns pana aici si mai ai rabdare, sa faceti 37 saptamani, daca poti.
La mine s-a stabilit cezariana cu o zi inainte, dar doctorul mereu imi spusese ca incercam sa ajungem la 38 saptamani.
In plus, am 3 prietene cu gemeni, la oate 3 s-a declansat nasterea pe la 36 saptamani, asa ca s-au dus frumos la camera garda, a venit doctorul lor si le-a facut cezariana. deci totul a fost ok, fara probleme. Sigur ca programat e mai lejer, dar, de exemplu, la mine corpul nu cred ca era tocmai pregatit pt nastere, colul se inchidea dupa nastere fara sa elimine lohii, lapte aproape zero, etc. Deci ar mai fi stat:) Stateau oricum, bine-merci. Numai eu crapam:))
Chill, uita-te la niste filme, ca pe urma nu mai prinzi ocazia.

Mergi la inceput