Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(63)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

La multi ani tuturor, mamici, tatici si copilasi !
Sa avem un an nou bun, cu sanatate si multe bucurii !
Felicit si eu mamica Anahadasha ptr puiutii ei pufosi. Sa fie sanatosi si mancaciosi .
Despre noi va zicem ca suntem bine, dormim bine ziua si foarte bine noaptea. Seara se culca tot intre 20.30-21 si dorm neintrerupt pana pe la 6 cand vor biberonul cu laptic, apoi adorm si se trezesc definitiv la 8-8.30
Luca are si el acum 4 dintisori si a inceput sa pape bine. A inceput si el sa mearga in 4 labute prin casa ca si Ianis. Imi sunt tare dragi cu toate ca de multe ori am nervii intinsi la maxim. Zilele astea a fost si sotul acasa si tare bine ne-a fost, dar de joi va pleca la servici, iar eu voi ramane iar singurica cu ei diminetile. Cu toate ca sunt cuminciori, au momente cand ma storc de puteri in numai 2-3 ore, trag de mine si maraie si nu pot sa plec nici cateva secunde de langa ei. Vor sa fie amandoi luati in brate in acelasi timp, iar spatele meu nu mai face fata solicitarilor lor .... am niste dureri lombare de 2 saptamani care vad ca nu mai trec, asa ca maine sunt programata la un control.
Va pup pe toate si va doresc numai bine !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-Buna fetelor! si LA MULTI ANI!-chiar dc cu intarziere.noi am fost plecati la Tulcea,de pe 30 pana ieri seara.nu stiu dc mai plecam curand,asa ca,eu am incercat si reusit sa ma simt bine..era cat pe ce sa nu mai plecam,am cugetat o zi intreaga ce decizie sa iau,dar pana la urma..fuse bine
- peste tot unde am fost,ne-au primit cu mancare calda si cadouri ptr pitici,au fost rasfatati si alintati.adica tot ce mi-am dorit.sa-i vad zambind, veseli,razatori si chitaitori
- da mary-iti dau dreptate- uneori nu vad ..cum trec zilele, alteori 2-3 ore te storc de puteri.se agata, se ridica in pcioruse tinandu-se de pijamaua mea, efectiv ma lasa in chiloti, pandesc orice cade pe jos sa duca la gura, eu curat legumele ptr mancare in camera cu ei sa-i supraveghez, si le pandesc si gura in acelas timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Seara buna, fetele!
Ma regasesc perfect in cuvintele voastre. Sunt zile intregi in care totul merge "snur", adorm si dorm bine picii, mananca rapid, se joaca frumos, nu se trag unul pe celalalt, nu-si fura jucariile, dar sunt si zile ca cea de astazi, de pilda, in care... iti vine sa te agati de grinda.

Am petrecut super de Revelion, am avut-o pe socrela bona in noaptea cu pricina. Ne-am simtit super bine, pana la 5 dimi, doar ca a 2-a zi am fost la posturi. Si pot sa afirm ca inca nu mi-am revenit din oboseala . Dar a meritat.

Luca are deja un dintisor. Aseara l-am reperat si tare m-am bucurat ca nu a avut nicio problema la aparitia lui. Sper ca va fi si in viitor la fel! De mers, in 4 labutze e sef, iar tinut de manutze merge si normal.
Carla e in continuare Stirba Baba Cloanta , nu s-a ridicat in picioare, se sprijina doar pe genunchi si in 4 labutze merge doar daca e neaparat necesar . In rest, nu considera util sa se deranjeze. Doar ea e o Printze, dupa cum o alintam noi...

De maine dimineata suntem si noi in 3, sotul merge la birou, iar sora-mea va lipsi dupa-amiezele timp de 1 saptamana ca a plecat in vacanta de ski. Ferice de unii...

Noapte linistita tuturor, mai ales bebelushilor nazdravani!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

La Multi ANi! Mamici dragi, sanatosi si voiosi sa-i avem de acum inainte .
mmammarutza: m-a umflat rasul la faza "ferice de unii". chiar ca da, da' las' ca crestem noi mari . io cu sotu' glumim si zicem: Eva o sa spele vasele, Fabi o sa dea cu aspiratoru' ..iar noi o sa zacem pe canapea la cafea .
Dar sa revenim la realitate, avem si noi inca un dinte sus la Fabi, se vede si al doilea. Eva e inca fara grija dintilor.
De azi mama are un mic concediu, freamata toata ca pleaca acasa la ea. Io raman cu sotul sa avem grija de pitulici insa mi-e cam teama de nopti, ca sotul meu nu prea da in branci sa le dea lapte noaptea. Vedem noi.
viss: bine ati revenit acasa. cum aidca te-ai gandit sa ramai acolo? ai fi vazut ca in scurt timp ti-ar fi lipsit totul de aici, sau aporape totul. eu una asa am patit vara trecuta si cand ma gandesc ca vara viitoare tb sa repet figura,,,nu prea-mi convine. dar o s avedem.
mamici, va pupam !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

viss: sunt cam adormita , intelesesem ca te gandeai daca s amai pleci de la Tulcea. apoi mi- a picat fisa si am inteles

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-da, monas- desi e bine sa fii musafir, sa fii servit cu mancare calda, proaspat preparata,si bebicii sa fie in siguranta cand ma duc la toaleta, sau fac dus in timpul zilei-vesnica problema la noi cu baia pe afara, si departe de sediunicaieri nu-i ca acasa, nu?
-ptr noi de data asta in deplasare a fost problema cu somnul- am dormit iarasi cu ei in pat, si spre dif de datile trecute cand am plecat la 2 luni, 4 si 5,5 luni,a fost mai nasol- ca se foiesc mai mult,vin pe perna noastra,asa ca somnul numai linistit nu e, plus ca sergiu intr-o seara a avut colici de la un iaurt mancat mai tarziu pe la 19, si in alta seara sonia a avut dureri de dinti..cand am ajuns acasa si i-am culcat dupa adormire pe fecare in patutul lui, ni s-a parut parfum de tei

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

LA mine nu merge linkul. :(

Citat:
citat din mesajul lui viss

-https://picasaweb.google.com/105814998005031418902/Piticii#

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-off,alexa, nu stiu cum sa fac,de pe calc.meu se deschide

Mergi la inceput