Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Craciunul de anul acesta va fi minunat, la fel ca si cel de anul trecut, deoarece in familia noastra s-a nascut baietelul nostru.
Vom petrece Craciunul la tara, impreuna cu familia, langa bradul impodobit, privind pe geam cum cad fulgii de zapada, mergand la colindat, si in casa va mirosi a cozonaci si a scortisoara de la vinul fiert.

_
printisorului Alessandro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.geta spune:

Craciunul pentru familia noastra este foarte special.Asemenea multora il petrecem in familie alaturi ce cei dragi noua,de 2 ani si baietelul nostru aduce lumina si bucurie in sufletele noastre.In urma cu 4 ani in seara de Ajun a sunat telefonul meu si,a aparut in viata mea si sotul meu.Anul acesta e primul Craciun pe care il vom sarbatori impreuna cu sora mea,sotul ei si baietelul ei.vor fi si fratele meu,parintii mei si,totul se va petrece in orasul meu natal de care a trebuit sa ma despart si caruia ii duc dorul zilnic.Ce sa va mai spun?ca e zapada,traditiile sunt respectate in familia noastra colindele ne umplu sufeletele de bucurie ,ca orasul meu e la munte si ca nici nu stiu cum voi rezista atator emotii?Acesta e Craciunul pe care il doresc tuturor,sa avem toti parte de bucurii si impliniri.Craciun fericit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalia-maria spune:

Cel mai mult mi-as dori de Craciun sa ma bucur de liniste(dupa atata haos pe care il induram zi de zi), sa ii am langa mine pe cei dragi din familia mea , sa ma plimb prin zapada si sa povestim cu prietenii la
o ceasca buna de cafea desigur.
Craciun fericit tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amiuta spune:

Ce bine si ce cald este !
Stau ghemuita sub plapuma, contempland in linistea noptii care este deranjata de ticaitul ritmat al ceasului de perete. Respiratia profunda si linistita a sotului imi intareste convingerea ca noaptea nu s-a terminat .Si totusi…….privirea mi s-a oprit pe geam . Lumina din spatele geamului imi spune cu totul altceva ...
Incepe o noua dimineata in vietile noastre !
Cat sa fi trecut ? ……deodata niste zgomote ciudate, neregulate isi facura simtite prezenta.Pana sa ma dumiresc, usa dormitorului se deschide cu putere si in cadrul ei cei doi ingerasi ai nostri, plini de veselie si cu o logoree de neinchipuit intrasera in dormitor.
Bineinteles ca linistea care era, disparuse, rasetele si bucuria pe care o afisasera erau debordante. In doi timpi si trei miscari au fost langa noi in pat .
,, - Mami, mami !
- Hai tati ! scoala-te ca a venit Mosu` ……….voi inca dormiti ?
- Veniti sa vedeti cate pachete sunt sub brad !
Urmarindu-i cat de naivi erau ,, mi s-a aprins beculetul ‘’ ……este Craciunul.
A venit Craciunul!……. Hip! Hip! Uraaa !
Asa ca toti patru tinandu-ne de mana, formand un sir indian, ne-am dus langa brad si am inceput sa ne bucuram de fiecare cadou pe care l-am gasit ( pregatit de noi… parintii ).
Timpul a trecut, ni s-au alaturat si bunicii, care sunt nelipsiti in ziua de Craciun. Toata familia era prezenta si la noi obiceiul este sa nu terminam ziua fara sa cantam colinde …...
Ecoul colindelor s-a mentinut mult timp in aceasta minunata zi iar mireasma bradului si-a facut mereu prezenta.
Ziua de Craciun este cea mai frumoasa zi, este o zi a familiei .
Ce frumos si ce fericiti suntem !
Bing... bang….bing... bang... ceasul de pe perete se aude in linistea noptii. Deschid ochii, langa mine respiratia linistita a sotului se face auzita. Ma fortez sa aud pasii copiilor, ma uit la usa dormitorului si astept sa se deschida dar ….. n-o sa se deschida niciodata .
Este ziua Craciunului si sunt fericita ca macar somnul mi-a daruit cel mai frumos Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefi77 spune:

De doi ani de zile sotul are o vorba catre singurul nostru copil, Stefanut: "Tati, anul asta ai sa reusesti pana de Craciun, da?", ei bine, asta ne-am dori amandoi sa se intample macar de Craciunul viitor, caci de acesta nu se poate... ne dorim ca Stefanut, de 5 anisori si jumatate, sa ne poata spuna " Mami, tati, a venit Mosul!". Atat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o_moaka spune:

Acest Craicun as dori sa il petrec alaturi de sotul meu intr-un colt uitat de lume, departe de agitatia din oras si de sarcinile de la munca...cel mai probabil vom ajunge intr-un varf de munte intr-o cabana calduroasa din lemn de brad, in care vom asculta lemnele trosnind in semineu si vom fi doar noi cu gandurile noastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

in noua formula, cu doi piticuti restul nici nu mai conteaza

mami de strengarel dulce Rares Mihai si surpriza 39+
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

Anul acesta de Craciun ne dorim sa nu se mai imbolnaveasca copiii
ca ne-am saturat sa umblam prin spitale. Speram sa-l petrecem acasa linistiti alaturi de familie iar pe Mos Craciun il rugam sa ne dea sanatate si sa asculte dorintele tuturor copiilor. O zi perfecta de craciun este alaturi de cei dragi.
Va uram Sarbatori Fericite



Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_v spune:

Pai incepe cu un somn bun la pranz (asta e cheia succesului :) ), apoi
Un cozonac cu lapte, apoi
Asteptat Moshul cu sacul (anul acesta o echipa intreaga il asteapta), apoi
desfacut cadourile, apoi
jucat.. iar jucat.. iar jucat
Si daca se incadreaza in program ... si un om de zapada atunci e perfect

la final si o poveste,
apoi adormit cu zambetul pe buze.

Eu zic ca e un plan bun :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 0740220969 spune:

Mi-as dori sa petrec aceasta zi intr-o cabanuta din varful muntelui,departe de civilizatie.Ma imaginez langa un semineu,cu o ceasca de capucino in mana si stand in bratele sotului meu in timp ce privirile noastre admira bucuria si inocenta de pe chipul fetitei noastre care desface cadouri si exclama entuziasmata de cele primite de la Mosul.Apoi ne-am ridica amandoi si am merge sa o luam in brate,sa o sarutam,iar ea ne-ar strange cu forta si ne-ar spune"Te iubesc mami,tati".Acesta este un moment care mi-ar placea enorm sa devina realitate.Dar 80% se va implini de Craciun,ne va lipsi doar cabana.Restul stiu ca se va intampla.

Mergi la inceput