Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A1exandra spune:

Impreuna cu familia la munte!Abia astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ktg77 spune:

Craciunul de anul acesta, chiar va fi special, il vom petrece acasa in mijlocul familiei, si va fi primul an in care vom vorbi cu Mos Craciun sa vina la noi acasa, pana acum baietelului meu ia fost frica, iar fetita avea sub un an. dar acum amandoi il asteapta c nerabdare pe Mosul. Baietelul meu a trimis o scrisoare pe care mi-a dictat-o mie, dar a semnat-o el,in care a cert cate ceva pentru el dar si pentru surioara lui. A trebuit sa merg la posta, sa cumpar timbru si sa trimit scrisoarea pe adresa Polul Nord. Sunt foarte bucuroasa ca vine Mosl, poate are ceva si pentru mine..............
ce bine ca exista Magia Craciunului!dar sa nu uitam de vestea minunata a nasterii domnului nostr Isus Hristos..........
o seara de ajun plina de pace alaturi de copiii dvs !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Craciunul e cea mai frumoasa sarbatoare din an. Imi amintesc cu drag de copilarie si imi doresc ca in fiecare an sa traiesc Craciunul cu sufletul copilului de atunci. Craciunul la noi se petrece in familie si asa va fi si anul acesta. Vom avea bradut frumos decorat, mancare traditionala,colindatori, Mos si cadouri. Speram si la putina zapada.
----------------------------------

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacerneag spune:

A mai trecut un an...Norii isi scutura umerii de neaua care se aseaza lin peste tot. In casa e cald, focul toarce linistit in soba, iar copiii nu mai prididesc cu cadourile. Mos Craciun este tare darnic anul asta. Jucarii multe si frumoase. Oare mosul a stiut de magazinul din colt cu jucarii de unde mai cumpara mama cate o jucarie cand ii mai raman bani? Mezina familiei nu are inca un an. E primul ei Craciun. Bucuria din ochii ei si vraja Craciunului ne cuprind pe toti cu mari si mici.E sarbatoare...cu miros de brad si de cozonaci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika0510 spune:

As dori ca sa fiu din nou cu familia mea impreuna, asa ca pana acum 3 ani, cand noi "fetele" trebaluiam prin bucatarie, pregateam masa de craciun, coceam cozonaci si prajituri, taticul impodobea bradul, iar seara, in ajun, dupa slujba de la biserica, veneam acasa si desfaceam cadourile si nu conta "valoarea" lor ci doar faptul ca NOI, ca si familie suntem impreuna! Dar cum speranta moare ultima, de 3 ani, ma rog sa fim iar asa.
Va doresc sarbatori fericite tuturor, sanatate si implinirea dorintelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrisT spune:

Anul acesta va fi un Craciun special pentru mine si noua familie marita. Avem un baietel de 2 luni pe care ni l-am dorit mult si s-a cam lasat asteptat. Acesta va fi primul lui Craciun si vrem sa ne bucuram cu totii de el. Ne dorim doar sa ninga putin.
Un Craciun Fericit tuturor!!!

http://www.mygames.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalthea spune:

Mai sunt doar 3 zile pana la Craciun si deja avem bradutul impodobit si casa luminata de beculetele colorate...chiar si cadourile sunt puse sub brad impreuna cu cele cateva dulciuri pentru intampinarea mosului :) Micutul nostru Vladut, care are doar 1 an si 9 luni, este cel care se bucura cel mai mult de aceasta sarbatoare...chiar daca este al doilea lui Craciun de-abia acum intelege ce inseamna :)
Pentru noi acest Craciun are o mare insemnatate...este primul Craciun pe care il petrecem acasa...departe de asa zisele familii din care provenim noi nu ne avem decat pe noi...si este minunat :) vom intampina Craciunul cu cele mai calde sentimente in jurul bradului...in zorii diminetii,deschizand cadourile si bucurandu-ne mai ales de veselia lui Vladut :) Apoi vom pune masa pe care o vom acoperi cu traditionalele mancaruri de sarbatori...cozonaci si traditionalul tort pe care il preparam de fiecare sarbatoare impreuna. Si asa vor fi toate zilele de sarbatoare pentru noi...si este tot ce mi-as putea dori vreodata, sa fim inconjurati de iubire si liniste si sa ne bucuram de magia Craciunului fiind o familie unita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Puiutzza spune:

Eu imi voi petrece Sarbatoarea Nasterii Domnului in cel mai placut mod cu putinta: alaturi de sotul meu si de minunea din viata noastra: Iustina. Este primul nostru Craciun In formula completa si suntem cu adevarat fericiti si impliniti.
Va dorim tuturor multe bucurii si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzana86 spune:

Anul acesta este cel de-al doilea an in care il avem pe baitelul nostru langa noi. Acum are un an si 7 luni si va percepe cu mult interes ideea de Mos Craciun. In ideea mea, pentru noi Craciunul perfect este cel petrecut in familie, langa bradul impodobit, cu cadouri, sarmale si cozonac. Noi asa ne vom petrece aceste zile, in lumina bradului de Craciun, ascultand colinde alaturi cei dragi. Va doresc tuturor un Craciun minunat, plin de bucurii si iubire, oriunde si in orice fel l-ati petrece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns butterfly33 spune:

Buna seara!
Anul acesta de Craciun imi doresc foarte mult...sa se intample o MINUNE! Imi doresc sa vina acasa sotul meu - care este plecat in Germania la munca - sa fie familia reunita: noi doi si fetita noastra scumpa Eliza. Imi doresc sa fim sanatosi, sa ne bucuram de clipele petrecute impreuna cu parintii pe care inca ii mai avem langa noi, sa mergem impreuna sa colindam pe la rude si prieteni dragi si...imi mai doresc si putina zapada
Va doresc tuturor un Craciun Fericit si MAGIC!

Mergi la inceput