Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cassady spune:

Anul acesta voi avea parte de un Craciun cu totul si cu totul special, pentru pe langa bucuria de a fi alaturi de cei dragi, de a impodobi bradul cu vechile ornamente ale copilariei mele, de a sorbi fericirea din ochii fetitei mele cand va deschide cadouriele de la mosu....anul acesta in a doua zi de Craciun voi primi unul dintre cele mai frumoase cadouri din viata mea, baietelul nostru pe care mosul a decis sa-l aduca cu sania lui tocmai din lumea ingerasilor pentru a ne face viata mai frumoasa si mai speciala. Vor fi momente unice cand impreuna cu sotul meu ne vom tine ambii copii in brate si le vom face cunostinta. Mara abias asteapta sa-i aduca mosu' un bebe :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iftas spune:

Eu voi petrece sarbatorile de iarna alaturi de familie acasa pentru ca anul acesata am primit cel mai frumos cadou posibil si anume un bebe. De aceea vom sarbatori sfintele sarbatori de Craciun acasa alaturi de bebica si restul familiei, in jurul bradutului si savurand cele mai bune bucate. Cred ca este cea mai mare fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Craciunul acesta este cu adevarat special pentru noi! Din pacate, Craciunul din ultimii 2 ani a fost umbrit de pierderea a 2 sarcini...Acum sunt insarcinata, intre timp am descoperit cauza pierderii sarcinilor si sunt sub tratament: vitamine, injectii pe care mi le fac zilnic, dar suntem bucurosi ca avem toate sansele ca la anul sa facem Craciunul impreuna cu copilul nostru!
Acum suntem fericiti, ne gandim la buburuza din burtica, ascultam colinde si povesti inca de acum. Tot ce facem in aceste zile: cadouri, bradutul, mancarica, totul include si gandul la bebe si avem mereu un zambet sugubat. Burtica nu se vede inca si putine persoane din jur stiu ce comoara avem. Ne rugam sa fie bine si sa avem un bebe sanatos!

Va doresc sa aveti sarbatori cu bine, liniste si bucurie!
Cu drag, Alexandra si


6 saptamani si 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxx30 spune:

raciunul e sarbatoarea familiei; prin urmare, voi petrece acest ezile alaturi de numeroasa mea familie, de la cei mici la strabunici, in satul de munte al strabunicilor mei. In Ajunul Craciunului, vom astepta colindatorii, ceata de feciori, pe Mos Craciun si vom colinda impreuna cu ei in jurul bradului.
Craciunul inseamna in primul rand Nasterea Pruncului Iisus, asa ca vom merge la biserica si ne vom bucura sufleteste unii pe altii, dupa care vom servi o masa imbelsugata, binevenita dupa Post. Vom merge apoi la casa unor copii saraci, pentru a-i face si pe ei sa zambeasca, in ziua de Craciun. Ne vom plimba apoi printre troienele de zapada din satul bunicilor si vom mai colinda rudele.
A doua zi de Craciun, dupa biserica, vom merge la "joc", la caminul cultural, petrecand pana seara.
A treia zi il vom serba pe finul nostru Stefan si ne vom vizita nasii.
Sarbatorile sunt atat de bogate cand le petrecem alaturi cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihagrigore spune:

In ajun vom merge cu colindul pe la bunici, nasi si prieteni, apoi il vom astepta cuminti pe Mos Craciun. Prima zi de Craciun o vom petrece in familie, cu parintii si socrii, desfacem cadourile de la Mosul si ascultam colinde. Celelalte zile de Craciun le vom petrece cu prietenii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meprincipesa spune:

Intotdeauna mi-a placut sa petrec Craciunul acasa. Numai asa ma pot bucura din plin de caldura acestei sarbatori. Bineinteles ca nici anul acesta nu voi face exceptie. Vom impodobi bradul, vom asculta colinde si ne vom aduce aminte de copilarie vazand bucuria copiilor atunci cand primesc darurile de la mos Craciun. Imi doresc multa liniste si de aceea nu sunt adepta musafirilor si a agitatiei care s-ar produce in jurul nostru. Ne vom vizita desigur bunicii care ne asteapta cu sufletul la gura sa ne dea darurile pe care mosul le-a lasat la ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rizica spune:

Cel mai frumos Craciun este cel in care toata familia se reuneste la masa, cand deschidem cadourile de sub bradul impodobit, cand vin colindatorii printre fulgi de nea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladina spune:

Cand eram mica stiam ca e magica sarbatoarea de Craciun. Si cum sa nu fie? cu atatea miresme pe alese in casa, esenta de rom din cozonacii cei naravasi, foaia de dafin printre sarmalutele cele cuminti, mirosul de brad? Cu clopoteii colindatorilor care veneau acasa iar eu ma rusinam si ii ascultam dupa usa? Cand ii cantam bradului, invarteam din globuri si ma gandeam la Mosu ce avea sa vina la mine? La ciucureii puloverelor trimise mie de catre Mosu si mai ales imbratisarea mamei mele in dimineata de Cracuin.
Acum dupa 29 de ani sunt sigura ca acest Craciun e magic. Acum 1 an mosu mi-a adus in dar o bobita mica de om in mine iar acum in preajma zilei cele mare imi tin in brate odorul mult dorit. Vom impodobi bradul impreuna toti 3, bebe Mihai ba fi fascinat de luminitele din brad, voi pregati cozonacii cei naravasi si sarmalutele cele cuminti de altadata.
Craciunul e magic cu siguranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baydok spune:

Familia!!! Ea conteaza si cu ea orice zi de Craciun ar trebui sa reuneasca pe toti cei dragi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinapro spune:

Craciunul il sarbatoresc in famile,acesta fiind si cel mai frumos cadou.

Mergi la inceput