Fiv la Sibiu (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Si in ianuarie, oare cand se deschide clinica? Tr. sa-l anunt pe doctor in prima zi a menstruatiei, si s-ar putea sa fie chiar pe 2-3 ianuarie,si nu stiu daca e deschisa clinica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

aadina eu cred ca pe 3 ianuarie or sa fie la clinica. pe 2 ianuarie sigur nu vor fi pt ca e zi libera pt toata lumea. chiar daca iti vine pe 2 ian nu e nici o problema ca suni pe 3 ian.
si eu i-am sunat in a 2-a zi pt ca prima zi a fost duminica, si am inceput stimularea din a 3-a zi a CM.

sau alta varianta ar fi sa suni la clinica sa intrebi pt ca ei stiu cel mai bine programul.
bafta multa



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota
Mutatia 1691 G>A in Factorul V heterozigota
Mutatia 675 4G in gena PAI - I homozigota
3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

Maria ma bucur pt tine ca ai pus cei doi bebei...ai grija de tine si fii optimista, roagate si sigur cei doi vor ramane acolo al tine in burtica timp de 9 luni..
Optimismul e cheia succesului...eu am vazut pe propria piele
La mine de aseara deja au aparut sa isi faca simtita prezenta greturile..tot ma vaitam eu ca nu prea am simt graviduta
Maria pe cand trebuie sa faci beta? Abia astept sa ne dai o veste buna
Multa bafta fetelor care urmeaza, Adya te asteptam sa ne urmezi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

multa bafta, maria, sa fie lipiciosi si te asteptam cu beta mare!

eu am fost aseara la eco, avem un singur bebe, am vazut sacul gestational si vezicula vitelina, mergem peste o saptamana sa vedem inimioara, ne rugam sa fie bine





5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Maria, tu esti cea care va urma dupa Roxi si Yasmi .
Yasmi, stii ca e o vorba: ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se implineasca . Ei bine, uite ca ai greturi ...
Roxi, ma bucur mult ca totul e in regula. Doamne ajuta!
Fetelor

Eu tocmai am facut azi un profil de trombofilie. In 15 zile voi avea rezultatul. M-am pus serios pe traba, nu gluma .

Fetelor, vreau sa va intreb ceva, poate ma lamuriti. Am o prietena care a ramas gravi prin FIV. Are gemeni. Problema e ca unul din ei e dezvoltat normal, are 7 saptamani, dar celalalt e in urma cu 2 saptamani, e mai slab dezvoltat. Ati mai intalnit astfel de cazuri? Oare e in regula? Medicul nu i-a spus nimic. Va rog sa ma lamuriti daca ati auzit despre astfel de situatii. Oare poate cel mic sa-l ajunga din urma pe celalalt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_Rts spune:

Buna fetelor! Cat mai multe teste poztive!
Succes MARIA! Vrem un beta mare si la tine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

Roxi ma bucur pt tine...ca l-ai vazut pe bebe...abia astept si eu ziua de miercuri, ce fel de eco ai facut? (eu am un stres ca la aia pe burtica stiu ca trebuie sa bei lichide..)
Roxa..bravo ca te-ai apucat de analize..abia astept sa vii cu o veste buna, sper ca ET va fi cat de curand
Legat de sarcina cu gemeni, eu am mai auzit de cazuri..daca diferenta nu e foarte mare intre ei nu ridica probleme, ma refer la dezvoltarea lor si poate recupera, doctorul trebuia sa o lamureasca daca sunt sau nu probleme
Maria abia astept vestile bune de la tine..dupa calculele mele cred ca la tine pica sa faci beta chiar pe 25..daca am calculat corect..iti dai seama ce craciun frumos vei avea
va pup si va doresc o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

yasmi, am facut eco transvaginala, nu cred ca se vede altfel deoarece sarcina e prea mica, ieri aveam 5 sapt si 3 zile

nu l-am vazut pe bebe inca, am vazut doar sacul si vezicula

sapt viitoare sper sa-l vedem pe bebe

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Ce-mi plac discutiile din ultimul timp de pe acest forum... Sper sa vin si eu cat de repede printre voi. Abia astept sa-mi dati sfaturi
Yasmi, eu sper ca undeva pe la sfarsitul lui ianuarie o sa fac ET. Pana atunci ma vitaminizez si mai fac undele investigatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

roxi dar ce-ai vazut tu, este chiar bebe-strumf. incredere! multa incredere! va fi bine
mariuca mea draga sti ca eu te consider deja graviduta, da? weekend fara ganduri ciudate. asa cum ai facut in ultima perioada, sa crezi si acum in Dumnezeu! Stiu ca "ati facut pace". sa nu te indoiesti nicio clipa, sa te comporti ca o graviduta plina de speranta, iubire si daruire.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput