Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *16*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

ok, Sei, astept vestile de bine atunci insa pana atunci nu-ti fa zile/ore/clipe amare


Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'na seara!!!
Ce faceti?



Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Lali, asta e cel mai scurt mesaj al tau ever :D

Lena, nu mai stiu siteul. o sa incerc sa verific mailul de servici, poate il mai gasesc.

eh, de dragul soacra-mii... de gura soacra-mii ii dau ceai ca daca nu m-am opus... si tot degeaba... ii dadea pe ascuns.
"ca moare copilul de sete"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana stiu ca orice ti as spune nu te calmeaza sau linisteste asa ca nu ti spun decat ca sunt alaturi de tine si cu gandul si cu sufletul

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Alayna, numai la un san face asa? Sau punind-o rotativ la ambii ai observat reactia de refuz pt ambii sani?
Si inca o intrebare: doar la schimbarea de la un san la altul refuza sanul "nou"?

May, mie nu mi-ai parut aroganta Mi-ai parut poate putin dura, gen rock-erita , insa deschisa si sincera, puternica si prea putin sensibila, asa pari la prima "vedere". Dupa ce omul ajunge sa te cunoasca....ei, se schimba povestea. Pe cat de "dura" esti, pe atat de sensibiloasa esti.
Pt mine o persoana aroganta = o persoana infumurata, obraznica, increzuta, ceea ce tu nu esti

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna seara fetele!


Momentan, nu pot sta mult ....insa o sa revin mai spre miezul noptii, cu cateva vorbulite...Am reusit asa pe fuga azi sa si citesc, ce s-a mai scris...Aveti un spooooorrr...



Pentru fetele din Bucuresti!!!!! Scumpele mele, care aveti si sunteti dispuse sa imi imprumutati o pompa electrica, pentru cateva zile? O mamica draga mie are nevoie neaparat de ea....din pacate...pentru ca imi doresc tare sa nu capituleze si sa opreasca laptele atat de pretios..... VA multumesc s promit sa revin mai tarziu,acum ma grabesc sa ii facem baita lui Razvan...




Seidana,

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Hayat, eu am o pompa, dar nu e electrica
Daca vrei, cu cea mai mare placere te ajut si ti-o dau, adica i-o dau fetei in cauza. Nu e ea ff buna (n-am luat electrica pt ca nu am prea folosit pompa cand Petru era alaptat) dar e ceva...decat nimic.

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui hellena_d

Hayat, eu am o pompa, dar nu e electrica
Daca vrei, cu cea mai mare placere te ajut si ti-o dau, adica i-o dau fetei in cauza. Nu e ea ff buna (n-am luat electrica pt ca nu am prea folosit pompa cand Petru era alaptat) dar e ceva...decat nimic.

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !



Multumesc, insa eu i-am dat deja pompa mea de la Avent(care este manuala) , insa la problema ei nu mai face fata....si din cauza asta cautam una electrica, pentru ca isi face mai bine efectul in cazul ei. Multumesc oricum, scumpa, din sufleett.

P.S. Inca astept un tzzaarr

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

May ,ce ceai ii da soacra ta fetei? Auzi ca ii e sete...dar ce-a mancat? Friptura ? Si pe cumnata-mea tot asa am prins-o ,dar cu apa

Hellena,indiferent cu care san incepe ,il accepta ... dar greuuuu tare dupa multe insistente ,incercari si plansete .
Avand putin lapte,dupa ce goleste sanul o mut la celalalt si nu-l mai vrea,intoarce capul sau suge 2 secunde apoi isi roade pumnul sau suzeta si se lasa cu smiorcaieli
Chiar daca-i scot aerul sa nu dupa primul san,tot nu-l vrea pe celalalt.

Sunt disperata,nu a mancat deloc azi ,nu stiu ce sa-i mai fac
Faza proasta e ca nici nu prea mai am lapte ,in 2-3 ore abia se intaresc putin sanii








Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui bujo

Am murit de ras cand a scris Mikka ca ma vede cu coc si ochelari pe nas Sa inteleg ca toata lumea ma percepe asa distanta.

no, vezi?! Eu mi-s profa si tot nu ma vede lumea asa.... de gura mare ce am si vorba lunga
Eu nu te vad distanta.... poate si pt ca te-am mai citit pe la alta odisee( dar din umbra. asa....



Citat:
Revenind la lucruri serioase. Eu ma confrunt cu o problema nasoala, imi sangereaza tare mameloanele. Nu stiu cum naiba am reusit sa fac rani asa nasoale acum, cand are copilul 4 luni. La Filip am tras in prima luna, apoi n-am mai avut treaba. Acum cu Cate e a 3 oara cand fac rani, dar ca acum niciodata. Eu nu stiam ca sangereaza, credeam doar ca ma ustura foarte tare. Dar intr-o seara m-a lasat mandrutza cu un san plin si s-a culcat asa ca am pus pompa. Nici nu ma ustura prea tare, dar cand am inceput sa tra, efectiv tasnea sange pe langa lapte. Ma dau permanent cu Garmastan dar vad ca nu trece. Am pus mameloane de silicon la alaptat ca sa nu fac vreo infectie. Si acum intrebari pt Ionela:
- Daca suge cu sange o afecteaza in vreun fel?
- Ce sa fac sa se vindece mai repede? Ca e exclus sa n-o pun la san, cu pompa sangereaza si mai tare iar la mana nu iese laptele si ma doare de mor daca mulg la mana.
- E posibil ca scaunul ei sa fie foarte inchis de la sangele ingerat?

bujo mami de Filip si Caterina


Vai, vai!!! Urat rau
Din ce am citit eu nicaieri nu se spune sa se opreasca alaptarea sau sa se ia vreo masura pe timpul ragadelor din cauza sangelui. Din experienta proprie , sau mai exact din explicatia unui medic iti pot spune ca cica sangele in stomac , avand ceva probleme in a fi digerat ( la adult, cu atat mai mult la bebe) cel mai rau lucru pe care il poate face e sa provoace voma. In orice caz... explicatia am primit-o intr-o situatie in care hemoragia era hemoragie... nu usoara sangerare. Deci alapteaza cu calm
2. Eu am tratat infectii in urma muscaturilor asa: unguent tobrex pe rani( cel oftalmologic) de 3 ori pe zi dupa alaptare ( asta trebuie spalat) si in rest lanolina cat incape. La mine se infectase si storceam infectia bine de acolo, curatam si abia apoi dadeam copilului sa pape . Cu toate astea a trecut in cam 3 zile de tratament...
3. da in scaun e sange ca nu are cum sa fie digerat

Pup sa treaca. sper ca iti e de folos

Mergi la inceput