Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (98)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Anastasia mi-a ros un plic de la CD si a inghitit un pic de hartie are ceva oare? peste tot umbla, trebuie sa ascund tot.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



Un pic de celuloza nu are nimic... Asta e doar inceputul



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua si de la noi!
Nu am reusit sa intru dimineata ca al meu Duracell are tot mai multa energie si trebuie sa alerg dupa el in toata casa . Aseara ne-a cam speriat cand ne jucam toti trei...era in picioare langa Laur si eu la 5 pasi de ei si cand m-a vazut a dat sa vina la mine si eu naroada ce sunt am intins mainile spre el si il chemam(de la acea distanta) si el a facut 3 pasi si a cazut pe manuta stanga si s-a dezechilibrat si s-a lovit si la cap de gresie. A plans mititelul cateva minute si nu stiam daca si-a sucit manuta cand a cazut sau s-a lovit prea tare cu capul de gresie. In fine...eu sunt vinovata principala ca nu trebuia sa-l chem spre mine . Am tot incercat sa-i rotesc manuta, sa o palpez si nu are nimic...pentru ca nu riposteaza sau plange.
Andreea, suntem bine scumpa! Zilele astea am stat mai mult in casa ca iarasi etse frig si este o ceata foarte densa si a tot plouat saptamana asta. Ne jucam non stop, ascultam colinde, radem....este tare frumos dar si mega obositor. multi pentru tine si Buda(ii spun si eu asa ca am obs ca-ti place ).
Delia,un buchet mare de pentru sa-ti aline durerea de burtica!
Roxy, aici acelasi lapte de la Nestlle costa 16 euru(cutia de 800 gr). Daca iti ramane poti face o ciocolata de casa super buna! Vrei sa iti trimit Pm cum fac eu laptele pentru Duracell....nu etse mare inginerie dar, sunt multe variante.
Lavinia, mami nu iti mai face griji ca deranjezi cu detaliile privind amenajarea casuteti. Cine nu este curios pur si simplu nu citeste intreg mesajul tau...eu asa fac...deci, oricine poate face asta! Merg sa-ti vad puiutii imediat!
Madutz, tu cand mai pui poze cu iubitii mei? Avem un prieten comun pe Fb...o fost colega de facultate!
Micki, vreau si eu sa fac paine dar am nevoie si de acel secret al tau, respectiv cum faci acum de iti iese? Ai o reteta anume? Si vreau sa mai fac si acel tort egiptean desii necesita timp muuult!
Happy, suntem toate cu gandul la voi si va asteptam cu cele mai bune vesti!
Viss, ma bucur mult ca ai intrat! Am observat ca ai pus poza noua cu cei doi minunati...cea de la status. Hai pune si in contul nostru sa va mai admir si eu.Ma bucur ca iti reusit sa va relaxati chiar si psihic....fizic nu avem nici o sansa cu asa nazdravanii.
Strumpitz, l-am rugat pe sot aseara sa faca 2-3 poze la bradut cat eu bucataream pe acolo...nu stiu ce poze a reusit sa faca ca auzeam decat : ”Edu, hai sa-ti faca tati o poza...hai stai o secunda!”...de parca copilul il intelegea.Le descarc mai tarziu si daca este ceva de vazut le trimit imediat.Daca, nu fac eu altele mai tarziu! Pfff ce de dintisori are mica printesica...noi suntem cam ”stirbi”...suntem fara nici un dintisor...sunt doua amprente in partea de jos dar, cine stie cand v-or sparge gingiuta sa iasa !

Fug sa intorc vinetele sa nu iasa prea ”afumate„ !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

na ca mi-a rupt si mufa aia mica de la incarcator. chestia aia de se baga in telefon. deci incarcator la telefon din parti. cum o fi reusit.....sta si se uita la mine ca o nevinovata ce crede ca este

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Anastasia mi-a ros un plic de la CD si a inghitit un pic de hartie are ceva oare? peste tot umbla, trebuie sa ascund tot.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



Un pic de celuloza nu are nimic... Asta e doar inceputul



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



creeed. ce ne asteapta.....

asa comica este, sta calare pe mine, eu stau in genunchi si scriu si ea vine si se catara pe mine si imi trage pantalonii jos

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally daaa, hai trimite sa vad
eu as vrea cu apa plata.

pentru Edy dragutul, cred ca s-a speriat.... poate ca s-a si lovit putin de aia a plans. este nasol cu gresia, trebuie sa ai mare grija. pe parchet este altfel.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Anastasia mi-a ros un plic de la CD si a inghitit un pic de hartie are ceva oare? peste tot umbla, trebuie sa ascund tot.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



Un pic de celuloza nu are nimic... Asta e doar inceputul



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



creeed. ce ne asteapta.....

asa comica este, sta calare pe mine, eu stau in genunchi si scriu si ea vine si se catara pe mine si imi trage pantalonii jos

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)










Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia

m am plisctisit.... nu am chef sa pun mana pe nimic....astept cu nerabdare ora 17 sa ajunga sotul cu coletele de la socrela (au 80 de kg!!!!!!! )L doarme de sforaie si eu mi-am facut un frappe cu lapte si inghe


mamica implinita cu 2 comori !!



esti mortala , parca te si vad in fata cutiei de 80 de kg de dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

bb_yasmi clar exista exceptii cu iesitul dintisorilor. de exemplu, Anastasiei i-a iesit unul jos si unul sus, ambii in stanga

deea acum ti-am vazut si eu printesele ce imi place de Stefy, este asa eleganta, cu tot felul de bratarici la maini, a crescut....chiar ca ce slaba erai Anna este o dulceata mica si nu sta locului

strumphitza stai cu piscoata si joaca-te sa vezi cum ii trece maraiala. cand este maraita Anastasia stau cu ea si ne jucam, ii cant si uita ca este maraita

persi creeed, abia astept s-o iau.
eu mi-am masurat deja dulapul unde vreau s-o bag, acum am acolo sertare. le scot si bag masina. are 45 cm latime locul, oare incape? mi se pare cam ingust.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




roxy, cam mic 45 cm latime, a mea are 50 latime si 45 inaltime. I-am facut inaugurarea seara..unele vase nu le-am pus bine si a ramas apa cu detergent in ele le-am luat la mana la clatit..dar ma invat eu cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza n-am mai ajuns sa pun ornamentele in casa saptamana asta as vrea, sa vad cand.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Anastasia mi-a ros un plic de la CD si a inghitit un pic de hartie are ceva oare? peste tot umbla, trebuie sa ascund tot.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



n-are nimic, o scoate la kk ..si cata a papat niste hartie ...

Mergi la inceput