Prietene la bine si la greu - 151

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Monis, te apreciez foarte mult ptr. implicarea ta in cazurile umanitare. Chiar daca uneori pari mai taioasa, dar de fiecare data pe buna dreptate, de fapt esti un suflet sensibil cu daruire totala . In alta ordine eu am dat sms ptr. ca asa am simtit, ptr. ca mi se rupe sufletul cand ma gandesc la obrajorii cei bucalati cata suferinta ascund si ptr. ca lupta mea cu infertilitatea, dorinta de a fi mama m-a transformat intr-o plangacioasa care nu suporta suferinta copiilor.

Cory te inteleg tare bine cu plecatul cu noaptea in cap. Eu in fiecare zi dau cheie la masina la 7,05-7.10. Distractie max. la petrecere.

Va urez w-e placut, nu stiu daca mai apuc sa ma apropii de calc. ca de azi sunt singura cu piticul si greu mai pot sa scriu ceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Citat:
citat din mesajul lui monis5

www.simonatache.ro/wp-content/uploads/2011/12/Picture-18.jpg" target="_blank">ultimul racnet in feshan




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)








in sfarsit.... de cand il asteptam.....

mami de gemenasi



tot noi,mai noi :)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ancutzule noi la gradinita am dus de acasa olita, fiecare parinte, iar acasa avem una identica, forma , dar alta culoare. Acasa dupa ce vine de la gradi. tati nu prea se oboseste sa-l puna pe olita, insa seara dupa baie, dupa ce s-a scurs apa din cada,imi cere olita si sta pe el, in cada ca sa se joace. Uneori face, uneori nu. Ma gandeam, daca si acasa ii iei o olita ca cea de la gradi. poate o sa vrea sa stea, zic si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Cory bafta la munca? ce lucrezi tu? (daca poti sa ne spui desigur)

Licu habar n-aveam

Andre merci, uite ca a pus Dana.

Dana merci mult. Imi trebuia pt o colega de birou si eu am cautat cu ovare si polichistice si nu am gasit. Nu stiam ca tb sa caut cu PCOS, dar banuiam ca ceva imi scapa ca e un subiect din pacate foarte discutat din cauza grecventei mari. Voi cum sunteti?

Citat:
citat din mesajul lui mihamora
Butun = Mos Craciun :)))
Mateo se spala pe fata cu apa din cana si spune ca e Muios = frumos :)))




asteptam povesti de la serbare

Despre poezie mie mi-a zis educatoarea ca nu are rost sa ne dea de invatat si am fost complet de acord cu ea

Marga multumesc!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Ancutzule noi la gradinita am dus de acasa olita, fiecare parinte, iar acasa avem una identica, forma , dar alta culoare. Acasa dupa ce vine de la gradi. tati nu prea se oboseste sa-l puna pe olita, insa seara dupa baie, dupa ce s-a scurs apa din cada,imi cere olita si sta pe el, in cada ca sa se joace. Uneori face, uneori nu. Ma gandeam, daca si acasa ii iei o olita ca cea de la gradi. poate o sa vrea sa stea, zic si eu.

mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!



Asa am facut de la inceput ... are olita identica acasa cu cea de la cresa + inca una acasa...la cresa face, acasa nu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Monis - lucrez in domeniul juridic, mai exact la un cabinet international de avocatura Nu-i secret Ms, am terminat ce era urgent de facut, acum savurez in sfarsit o cafeaMihamora - delicios piticul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

noi nici acasa nici la gradi nu prestam la olita. Acasa Eva ar sta nonstop pe WC, nu conteaza daca are sau nu pampers.... toata ziua "caca...aco...baie"...stam pana ma plictisesc eu si o iau.
In olita a prestat acum o saptamana, imediat s-a ridicat si s-a bosumflat ca a murdarit-o...am spalat-o dar nu mai vrea pe ea, doar pe reductor. Dragos sta pe olita cand vrea el, pe wc nu vrea, de prestat e zero la capitolul asta
La gradi ii duc cu turma la baie la golit vezica, ai mei au treaba sa se joace cu robinetul de apa, nu vor pe olite acolo....

tot noi,mai noi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

au aparut pe net rezultatele la analize, sunt negative . Uf, sper sa scapam, ca scarlatina chiar e scarboasa rau.




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cory_B


Monis - lucrez in domeniul juridic, mai exact la un cabinet international de avocatura Nu-i secret Ms, am terminat ce era urgent de facut, acum savurez in sfarsit o cafea


cred ca ne-ai mai spus dar uitasem eu . Ieeeei, deci avem si ajutor juridic aici




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

si ultima chestie legata de atentii, pai daca eu nu sunt impotriva, care la nici una din nasteri nu am dat bani, ce sa mai zic



la a doua nastere, chiar daca ai fi vrut, nu ai fi avut timp sa-ti scoti plicul din buzunar.

Mergi la inceput