Prietene la bine si la greu - 151

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

monis, saru'manusitzele de explicatiuni.

tina, imi era dor de scrisu albastru.

nb





Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Cuscri e super ca Sabi face la cresa la olita . Va face si acasa curand zic eu . Stefi a inceput sa faca la dus ,departa picioarele si facea asa de sus .Apoi pe o olita obisnuita pe care statea calare ,deci invers decat in mod normal . Asta era pozitia in care putea sa faca .Trebuia dezbracata in ambele cazuri complet in partea de jos dar a trecut repede perioada asta si s-a invatat pe reductor .
Acuma vad ca zici ca mai greu va e ca face numai pe ea ... nu stiu ce sa zic ,poate e doar o alta faza .
Nici pentru pastratul hainelor pe ea nu am solutii din pacate ,sper sa treaca .
Poeziile la varsta lor sunt mult ,mult prea mult . fetele

Monis ush ,ush la scarlatina . Si tin pumnii sa remediezi eroarea aia de la servici . Oricum ai fost tare dulce cum ai descris situatia "am descoperit la firma o eroare de 12.000 euro, asa ca dupa aia am stat paralizata incercand sa-mi dau seama cum as putea-o drege. SI din cauza paraliziei, am reusit doar sa ma dau pe net " .
Credeam ca ma lipesc io acum de reteta aia de praji cu nuca delicioasa dar vad ca ma trimiti pana in Bucovina . Atunci macar poze sa faci la praji cand mergeti de sarbatori acolo.
Si multumim de iecsplicatii

Acuma am citit ce insemna de fapt transplantul de maduva ,nu ma gandeam ca poate fi asa de complicat si dureros . Doamne ajuta-l pe Bibi sa reuseasca sa faca acest pas si sa nu sufere .

Despre neoamenii care scriu pe net in ultimele zile despre Bibi am o mare ,mare lehamite .
Magda i-ai raspuns prea elegant totusi acelui anonim priceput la toate .

Many sunt sigura ca va fi bine la somnic la gradi . Din cate vad eu toate fetele "muncitoare" sunt asa cum descrii tu .Poate trece candva starea asta ,desi n-as paria ,e altceva acum cu pui acasa si tu departe de el .

Noapte buna





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

lectura de azi




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Foarte ,foarte interesanta lectura . Stiam ca nu trebuie puse etichete precum "esti rau ,obraznic ,neascultator ",dar nu ma gandeam ca la fel de gresita e si eticheta "esti dragut" . Mi-a dat de gandit asta ,eu chiar ii zic mereu mai ales Stefaniei ca e buna ,draguta etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
si explicatii, desi nu prea-mi place sa dau, dar ca sa nu existe confuzii:
1. Rgagapie a scris un mesaj despre cazurile umanitare, pe care l-a sters ulterior, in care a spus in esenta ca a) ea nu participa cu donatii, b) ca uneori banii donati nu ajung la cazul cu pricina, ci iau alte cai 'necurate' si c) ca in unele cazuri mai bine nu te implici sa ajuti pentru ca poti cauza prelungirea suferintei unui copil/om deja foarte bolnav... Cam pe acolo, sa ma corecteze cine a citit daca am retinut ceva gresit.

Abia acum am priceput si eu povestea cu comentariul sters. Nu am avut ocazia sa il vad "online".

Bafta dimineata la analize !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiviaG spune:

Buna dimineata.

!

Pisica mea a dormit bine asta noapte...inca doarme, asa ca eu profit si forumesc1

aM FOST LA SERBARE LA jANISZ! In curand pun poze! L-a speriat tare intalnirea cu mosu de la gradi, asa ca nu cred ca mai tine sa ii organizam intalnire cu el si acasa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata!
Ultima zi cand puteti ajuta pe Bibi prin sms la 848! Eu intre timp am mai bocit o tura citind aici povestea micutului luptator intreaga, deci fetelor, astazi e ultima zi, haideti sa punem mana de la mana sa il ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Laura - nici n-am avut putere sa citesc toata povestea, nu de alta, dar sunt in birou cu inca 4 persoane si n-am chef sa ma vada bocind pe aici. am trimis si eu SMS.
cand aud de povesti din astea, parca incep sa vad si partea plina a paharului, bine ca am un copil sanatos, chiar de-oi fi somera...
multumesc pt. sustinere tuturor.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Off, Ramonika cat de bine te inteleg!
In situatia ta voi fi si eu peste un an si 9 luni si ma framant de pe acum unde naiba o sa gasesc eu un job ok aici intr-un oras atat de mic...Darmite tu care te confrunti cu problema asta acus..offf
Vorba lui Monis, un sut in fund minim 2 pasi inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Copiii învata ceea ce traiesc (Dorothy Law Nolte)

Daca traiesc în critica si cicaleala, copiii învata sa condamne.
Daca traiesc în ostilitate, copiii învata sa fie agresivi.
Daca traiesc în teama, copiii învata sa fie anxiosi.
Daca traiesc înconjurati de mila, copiii învata autocompatimirea.
Daca traiesc înconjurati de ridicol, copiii învata sa fie timizi.
Daca traiesc în gelozie, copiii învata sa simta invidia.
Daca traiesc în rusine, copiii învata sa se simta vinovati.
Daca traiesc în incurajare, copiii învata sa fie încrezatori.
Daca traiesc în toleranta, copiii învata rabdarea.
Daca traiesc în lauda, copiii învata pretuirea.
Daca traiesc în acceptare, copiii învata sa iubeasca.
Daca traiesc în aprobare, copiii învata sa se placa pe sine.
Daca traiesc înconjurati de recunoastere, copiii învata ca este bine sa ai un tel.
Daca traiesc împartind cu ceilalti, copiii învata generozitatea.
Daca traiesc în onestitate, copiii învata respectul pentru adevar.
Daca traiesc în corectitudine, copiii învata sa fie drepti.
Daca traiesc în bunavointa si consideratie, copiii învata respectul.
Daca traiesc în siguranta, copiii învata sa aiba încredere în ei si in ceilalti.
Daca traiesc în prietenie, copiii învata ca e placut sa traiesti pe lume.





Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Licu - stiu draga, e greu, macar tu mai ai aproape 2 ani, nu te gandi de pe-acuma, lasa gandurile astea pe ultimele 6 luni de CIC, cam asa.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput