Buburuz -LA MULTI ANI EDU si CARMEN! ! (116)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mi-am dat seama ca am scris o prostioara (noroc ca nu e nici prima si sigur nici ultima)...am zis Madutz subscriu, bebele tau e superb! Am vrut sa le zic pe ambele si a iesit ...
Adica Mamutz da, e mortal puiul tau cu pletele in vant!!
si, ca aveam in fata o pozica superba cu pui de Mada, cu decor de frunze galbene am vrut sa-i zic acelasi lucru si ei! Creierl meu proceseaza mai greutz...

Tunde of, greu ca pleaca fratiorul, imi pare rau!! sa-i dea DD sanatate, sa aiba mare grija de el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

Astazi pleaca frate-miu..inca juma de an..o sa fie nasol de Sarbatori..
offfffffff

vreau zapada de Craciun!!!!!!!!!!!lla tv au zis ca o sa fie cu plus si cu soare

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta



Tunde si eu vreau zapada de Craciun. E al 2-lea an pe care il fac in Bucuresti de Craciun. Pana anul trecut ma duceam la ai mei in Moldova(pe langa Iasi), cand m-am facut fata de casa stau la casa mea cu familia mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Fetele, nu ar trebui sa schimbam titlul capitolului cu sarbatoritii de azi?

Simo e posibil si sa-si schimbe singuri programul. Vara-mea se chinuie de moare cu fii-sa de 1 an jumate. O apuca si 1-2 noaptea cu ea treaza. Chiar daca stinge toate luminile si se baga cu totii la culcare, vine peste ei in dormitor, trage paturile de pe ei, le da cu papucii in cap sa se trezeasca sa mearga in sufragerie la joaca. Si pe pustiu de deasupra mea, care are pana in 2 ani, il aud alergand prin casa pe la 12.

Lori ce haioasa esti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

daaa si eu vreau sa stiu cine de la cine priemste dar nu de Craciun ca e prea multa info de digerat..asa pe parcurs




Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

ar treb sa asteptam cumva pana primim toate, ca sa nu stricam surprizele altora.
in rest...poze putem pune pe Fb?? ca eu nu m-am mai logat d emult pe picasa comuna, dar o fac daca trebuie si e dispozitie de sus!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

sunt si eu in zona..ne pregatim pt o sedinta foto


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

LA MULTI ANI ELENA, MARIA SOFIA, ALEXIA MARIA!! SA FITI SANATOASE, FRUMOASE SI NOROCOASE!

La multe lunite Catalina Ioana!


LA MULTI ANI FERICITI SI IMPLINITI PETRONELA SI ADRYIII!!!


Mneata!

Intai sa iti zic, Zumzu, ca ai un mod foarte sanatos de a vedea lucrurile si ma bucur ca ai scris, pentru ca am invatat ceva frumos ieri, de la tine!

Lori, ce aventura!

Tunde, imi pare rau pentru plecarea fratiorului. Pe langa ca iti faci griji pentru el, stiu cum e si cu dorul... Eu am o sora in Bucuresti si o vad o data pe an si mi-e foarte dor de ea mereu.

Simo, importnat e ca a fost bun tortul!! Arunca si aici o felie, vad ca mi-a venit si mie pofta de dulce, o fi de la post!

Luiza, ai ajuns la dr?

Mai, si eu vreau zapada!! Aici e noroi si ploua. Bleaaah... Nu va zic cum e in "rezervatie", unde stau eu, tot praful s-a facut ca o pasta . Oribil.

Va pup, revin, ca trebuie sa va intreb ceva, ca eu simt o schimbare fantastica in interiorul meu si nu stiu daca e de la post sau de la mamicie! Am mai mult entuziasm in general! N-ar fi ceva chiar asa de important de discutat, dar problema e ca ma uit in jurul meu, la colegele mele fara copii (dintre femei doar eu si sefa mea suntem mame) si nu pot sa le(mai) inteleg blazarea, oboseala, lipsa de chef. Mai ales ca vin Sarbatorile, macar acum sa se mobilizeze. Ma rog de ele sa facem si noi o iesire la un vin fiert inainte de a intra in vacanta, nu prea au chef, ca sunt obosite, ca mai bine ar sta acasa, etc (ne intelegem foarte bine, deci nu e cazul, stiu sigur, sa ma evite). Nici cu alte perosoane nu au chef de iesit nicaieri. Mereu se plang ca sunt obosite, ca abia asteapta sa se termine anul... Se plang de serviciu... Si eu am asa un chef si de lucru si de iesit la o poveste si de agitatia de Sarbatori!
Dincolo de faptul ca sper ca ma va tine entuziasmul asta, trebuie sa va intreb :e ceva in neregula cu mine? Am crezut ca va fi invers, ca, pana la urma, eu dorm in franjuri, merg si la serviciu, am activitati artistice cu micuta, mai gatesc, mai fac o curatenie, mai una alta... Oare de la mamicie mi se trage? Am renascut?

Gata, pup comoarele, ca se distreaza colegii mei de ENTUZIASMUL cu care tastez!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Neata!
Mersi de cafea!
LA MULTI ANI FETITE SCUMPE ALEXIA, MARIA SI ELENA!!!
Sa cresteti mari si sanatoase, sa fiti bucuroase si voioase toata viata!
ADRYIII
ABRAMBURIKA


Ieri nu am intrat deloc ca am taiat porcul, dar m-am gandit de 1000 de ori la micul Oltenash, la nenumaratele emotii de anul trecut, ooof ce repede a trecut un an!

Am citit tot ce ati scris dar nu mai retin decat ca am bocit . Simo tu esti un OM deosebit ai fost pentru mine cat am zacut in matern o raza de lumina chiar daca si tu erai putin in intuneric. Nici eu nu am vrut pe nimeni langa mine, inafara de sot nimeni nu a pasit la matern 3 saptamani cat am stat acolo si a fost asa ca am vrut eu asta. Dar faptul ca am vb cu tine m-a ajutat enorm. Te pup si te imbratisez cu mare drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Neata!

Si eu vreau sa zicem care de la care primim cadouri, cu poze si tot tacamu! Sunt curioasa tare din fire. Mor de inima rea daca nu aflu!

Iar am tras o tura de discutii aseara cu sora-mea care ne tot bate la cap sa ne mutam la Londra, ca isi dezvolta business-ul si vrea pe cineva de incredere sa stea cu ochii pe toate cele. E o miscare de proportii pt noi si ne tot codim si nu stim cum sa procedam. Ma omoara rata asta la apartament si imi sta pe creieri. Daca nu ar fi asta zic eu ca m-as muta cu inima mai usoara, sau cred ca as gasi alt ceva sa-mi stea pe creieri. Ce sa fac, ce sa fac??!!

Al meu copil a invatat sa coboare singur din pat si nu mai am nici o sansa sa-l tin langa mine pe pat... Una doua coboara si o ia in patru labe sa cerceteze.

La multi ani pt toata lumea si pupici la bebeluci energizati care nu dorm noaptea! Si la mamici obosite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Si eu vreau sa stiu cine/de la cine/ce, cu poze si tot, dar nu stiu daca e bine sa aflam pe parcurs de la cine, ca asa s-ar putea ca ultimele fete care primesc sa nu mai aiba nicio surpriza, ca stiu deja, prin eliminare, de la cine vor primi... Dar eu ma conformez! A, repet: dupa ce primesc cadoul, as vrea sa imi scrie Craciunita mea cand sa-l desfac. Ca eu sunt cuminte si astept pana in Ajun, daca trebuie!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput