Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Lori, multumesc pt reteta. Cu prima ocazie, adica maine-poimaine, fac o portie.

Miha, esti draguta foc. Multumesc pentru sfaturi! Avem o problema cu ora de culcare. 7 ar fi muuult prea devreme, mai ales ca pusculeanu se trezeste dimineata in jur de 10. Noi pe la 9 jumate il punem la somn, pentru ca pe la 6-7 mai ia o repriza mica de dormit, si are nevoie de ceva timp intre eleca sa obosit. Dar se pare ca pt el este prea devreme, caci nu se lasa adormit deloc.

Mariruxi, same here. Sta singur f putin timp cand este treaz. In schimb, prind sa fac cate ceva cand doarme. Prima repriza de somn din zi o face mereu la el in patut. Restul, la mine in brate.

Lori si Maria2mami, povestile voastre sunt tare frumoase! Aveti doua familii minunate si implinite! Si noi ne dorim doi copii, ar trebui sa ne punem repede pe treaba, caci am trecut de 34 de ani amandoi.

Babylicious, bravo pentru Liz!

In acel safe feeder se pune fructul deja pasat, sau intreg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Florina...........in chestia aia se pune o bucata de fruct.....si bebe il baga in gurita si il suge si chiar daca fructul se rupe, bucatelele nu trec de plasa aia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

is asa de catranita de nu va pot spune

aveam in sfarsit si eu o freza ok

azi dimineata am facut focul in semineu... si da, mi-am ars tot parul, sprancenele si genele

carol urla in gura mare la gradi ca o luat foc mama

si acuma-s tunsa scurt !@#$%^&)(*&^%~!@#$%^&*)(*&^%$#!@#$%^&

si maine are el serbare, apoi vineri si luni christmas party, si io arat ca o proasta de la munte, tunsa cu lopata, fara sprancene si gene

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Buna dimineata fetele mele!! Poftiti la un ceai englezesc cu lapte. Foarte delicios in dimineata asta!

Noi suntem bine si azi mergem cu vecina de peste drum la o cafea (eu ceai) pe la 11.15, dupa telenovela desigur!!!

La multi ani GOGOSHIKA!!!!!
Sa ai o zi minunata alaturi de cei dragi!

La multe lunite cu bucurii si sanatate sarbatoritilor zilei:

SARA-IOANA de Ruxiii

MIRUNA-MARIA de Oxidoni

GABRIEL de Roberta84

O zi buna tuturor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Aveti idee unde gasesc produse Avent, Nuk si Tommy T mai ieftine decat in comert....un site...ceva?

Ma intereseaza 2-3 lingurite bune, recipiente pt pastrat mancarica la congelator si pt calatorii...bibe si tetine




Mamica de Luca Pavel 05.08.2011 & Maria Alexandra 29.05.2003




Ce folosesti de la Tommy Tipee? Eu am luat la inceput biberoanele si nu mi-au placut deloc...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

sdcristian imi pare rau de patanie, bine ca nu a fost mai rau sa ti fi luat si hainele foc. Nu-i cea mai frumoasa aranjare de sarbatori, dar o sa treaca. Bine ca esti tu sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Aveti idee unde gasesc produse Avent, Nuk si Tommy T mai ieftine decat in comert....un site...ceva?

Ma intereseaza 2-3 lingurite bune, recipiente pt pastrat mancarica la congelator si pt calatorii...bibe si tetine




Ce folosesti de la Tommy Tipee? Eu am luat la inceput biberoanele si nu mi-au placut deloc...


de printesa Alexia Carla (28.06.2011)






am un biberon de la TT si mi-a placut, in rest mai am de la avent si de la dr brown....care sunt fffoarte bune



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Neatza

De asta cred ca zice Ana.

Ne-am intors si noi pe burtica! O fi greu funduletul :))))



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)



Felicitari!!!! Alexia de cateva zile nu mai vrea sa se intoarca de cat pe o parte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Neatza

De asta cred ca zice Ana.

Ne-am intors si noi pe burtica! O fi greu funduletul :))))



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

is asa de catranita de nu va pot spune

aveam in sfarsit si eu o freza ok

azi dimineata am facut focul in semineu... si da, mi-am ars tot parul, sprancenele si genele

carol urla in gura mare la gradi ca o luat foc mama

si acuma-s tunsa scurt !@#$%^&)(*&^%~!@#$%^&*)(*&^%$#!@#$%^&

si maine are el serbare, apoi vineri si luni christmas party, si io arat ca o proasta de la munte, tunsa cu lopata, fara sprancene si gene

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003


Stiu ca nu este frumos din partea mea sa rad dar ai povestit super funny Acum ai un motiv pentru un look nou

Mergi la inceput