Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***374***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Olga, shopping placut !!!


Anaan, gata plimbareala la Alba ?! ce-ai targuit ?


Si eu maine vreau sa merg la real pt ca mai am niste jucarele de luat, completari si fond de rezerva pt situatii neprevazute
Plus ca imi trebuie niste dresuri pt o pereche de pantaloni scurti ai Adei, care sunt mustar catre galben, nu stiu cum sa explic si mi s-a pus pata sa-i dau dar nu am ciorapi care sa mearga din ditamai stocul de vreo 15 perechi

astia sunt pantalonii, dar eu i-am cumparat fara ciorapi
http://www.next.co.uk/g472474s1#803723g47
ati vazut undeva ceva asemanator ? stiu,am si eu niste preocupari ....
chiar ma gandeam, pt Ada creez tinute, asa ca ar fi cazul si pt mine

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Cred ca o sa fac si eu un calendar cu poze pentru bunicute. Fetele din Bucuresti, stiti unde se poate face asa ceva? Eu vreau doar sa le duc pozele si ei sa se ocupe de restul.

Olga, mamica lui David iepurasul si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus
Dodo, vreau si eu caracterizarea ta !! si nu numai eu, cu siguranta !!

Gata e la locul ei

Ferice de bunici ,bunici...la mine tatal meu...logic ca nici anul acesta nu a trimis si nu va trimite nik...iar la soacra n-am pretentii caci ea creste animale si-mi trimite cand are prin cine carne ,caci altfel sigur n-am manca.

O seara placuta tuturor!?
Ina,multumesc

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Foarte bine, Dodo, ca eu o citisem azi-noapte (asteptam baietii de la baletul rusesc) si era mare pacat sa nu te cunoasca fetele mai bine...ceva intuisera ele bine la un moment dat. Acum mai ramane sa-ti faca Ina recomandarile...

Anastasia a avut ieri petrecerea la cresa si am reusit sa uit aparatul foto acasa. Noroc, ca l-a avut tanti pe al ei si sper sa-mi trimita si mie cateva poze. Ziceai ca n-a mai mancat de o saptamana. A stat numai lipita de bar...Cand am ajuns acasa acerut paste. Nu stiu cum de are numai 12 kg in conditiile astea. Ce-as vrea si eu metabolismul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Of Dodo, imi pare tare rau...Din pacate mai sunt si astfel de oameni...Ai insa multi de la mine

Olga, mamica lui David iepurasul si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Roro bine ca mi-ai adus aminte de paste...imi tot cer copiii de 2 seri si i-am tota amanat. Asa ca fug repede pana jos sa pun la fiert. Asteptam poze de la sebare

Olga, mamica lui David iepurasul si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Iuhu.
Doamne, incredibila a fost Sophia azi, parca n-a mai fost demult asa...nu ca in alte zile e "rea" sau mai stiu eu cum, dar e mai solicitanta, o mai apuca nervii, mai trage un plans...Azi a fost de dimineatza pana acum tot un zambet (zici ca ar fi tras iarba, pardon de comparatie), am putut sa fac bucataria luna-bec (din cand in cand venea si imi zambea sau imi dansa, ca am pus muzica tare), n-a avut nicio treaba cu mine, de ex. aproape 2 ore am corectat lucrari iar ea cocotzata pe canapea aproape lipita de mine se juca singura cu cuburi/ lego etc...si din cand in cand ma privea zambind, io-i ceream pupic si ea-mi intindea obrazul
Acum se uita la Doamna si vagabondul, isi pune aceeasi scena de 10 ori si rade de se sparge (scena cu castoru' de la Zoo care-i roade botnitza lui Lady:))))
Bine, in timp ce corectam lucrari a apucat-o brusc sa-mi schimbe tricoul abastu cu unul...tot abastu si tot al lui Andrei, desigur...m-a lasat cam 3 minute cu el apoi a facut iar mutarea:))))))))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Si Eva tot paste are la cina astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ilinca asa da fata cuminte

David mi-a tras o palma caci m-am uitat urat la el (nu l-am certat) caci facuse pisu in chilotei. Noi suntem inca tot la faza de stat fara pampers in casa, dar trebuie eu sa-l pun pe olita. Daca-l pun face, daca nu, face pe el, dar nu cere niciodata. Nu-l cert, doar schimb tonul vocii si il rog sa imi zica cand vrea sa faca pisu. Fetele experte ec ma sfatuiti sa fac mai departe, sa mai avansam si noi un pic?

In rest au fost si copiii mei tare cuminti astazi. S-au jucat tare frumos cu de toate, s-au uitat la desene si nu s-au certat. Dar eu n-am facut chiar atata treaba cata ati facut voi

Olga, mamica lui David iepurasul si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Aaa, si la 13.30 a adormit in bocanelile vecinilor de sus si a dormit pe bocaneli cam o ora, ca dupa aia au luat o pauza grasocii. Bocani-le-as cu ciocanu'-n oo.
Tufete, multzam de ideile cu tinuta. Olishka, nu prea-s sanse sa-i bagam tinutele pe gat, ca nu-s "abaste" dar daca am reusi...apoi ar trebui sa stam in ele zi si noapte cat suntem in casa, iti dai seama...asta ne-ar mai lipsi. Sa ne imbracam asa, no way- adica huzband ar fi capabil, hehehe, da' io vreau sa ma fac mandra. Cat se poate, ca bani de operatii estetice n-am si parca nici nu m-as decapita...
Io recunosc ca in capul meu am pus-o la zid pe Magdy din cauza acelei faze. Doar ma stiti fanatica!!:))) M-a shocat faza si fiindca pana atunci Magdy imi paruse o tipa ok, ce naiba, nascuta intr-o zi cu mine:))) Bine, mai multe chestii m-au shocat la Magdy dar incercand sa fiu obiectiva imi dau seama ca de fapt trebuie sa fie o femeie foarte faina si o mama buna...si daca si Munica zice, io o cred!!
Daca tot s-a deschis subiectul exista o fata care atata m-a dezamagit/oripilat/ suparat prin stilul ei de mamiceala (in stransa legatura cu firea ei) incat de la o vreme nu-i mai raspundeam la nicio postare...
Fug sa citesc caracterizarea lui Dodo, pana nu dispare iar in neant!!!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput