FIV in Ungaria 146

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

ce ghinion...daca putem sa-i spunem ghinion.
eu una nici nu stiu ce sa-ti spun danuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragoste777 spune:

Danutza imi pare nespus de rau, sper ca cu timpul vei reusii sa mergi mai departe, ne rugam pt. tine
fetelori in focuri multa bafta!!!!
despre calatoria cu autobuzul 21 este afisat in autobuz care statie e urmatorul sau spune soferul dar neaparat apasat butonul.
despre mine luptam cu gripa, slava Dnului nu am febra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Danutza, imi pare atat de rau sa citesc asa ceva.... Am sperat sa fie ok, sa fie o alarma falsa, sa fi gresit medicul ala... fir-ar sa fie ea de treaba.... Sa stii ca te inteleg perfect. Mie cand mi-a zis medicul ca s-a oprit sarcina in evolutie am plans in cabinetul lui, ma mir ca nu m-a luat in brate Grigoras la ce fata avea... Offffff, draga, draga.... imi pare tare, tare rau....


Laura, mie mi-e greu cand ma gandesc la ce s-a intamplat si mai ales la faptul ca nu stiu cum va fi pe viitor, in nici un caz nu mi-e greu sa vad mamici fericite si sa aud de copilasi care se zbantuie prin burtica...


Lore, felicitari pentru simpaticii blasto si sa le zici sa fie cumintei si sa ii pupi si din partea mea...


Ioana, sper ca si la tine a decurs totul normal si sa ajungi cu bine acasa, sa te odihnesti si sa fii cumintica si tu.



Restul fetelor, sunteti ok, toate bune si frumoase?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

danutza offf doamne, am sperat sa fie o alarma falsa. imi pare nespus de rau, am trecut prin ambele experiente, dar macar la cativa ani buni distanta. cred ca pt tine este un soc dublu, asa ca sper sa ai parte de suport din partea celor apropiati pt a depasi cat mai repede momentul.
dar pe de alta parte o sa iti prezint partea plina a paharului pe care tie probabil ca iti este greu sa o vezi acum, bine ca ai descoperit problema cu extrauterina in timp util. plus ca nu stiu cum s-ar fi rezolvat problema cu sarcina cealalta evoluand normal.
multa putere pt a merge mai departe


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Fetelor, eu sunt in maaare ceata. azi cand pritoceam la un mail pt PK m-am trezit ca mi-a venit cm in z19 ! luna trecuta a fost la 27 de zile, dar ieri m-am zbantuit vreo 2 ore la zumba si na pacoste. problema e ca eu inca pendulam daca sa continui cu Albu sau sa mrg la PK si mai aveam o saptamana sa ma hotarasc.
ideea e ca daca continui cu Albu ar trebui sa incep schema azi cu AC si Clexane. ce nu mi-a placut de la inceput si v-am mai batit si pe voi la cap, este partea de AC. eu nu am luat in viata mea AC, stiu ca dupa 35 de ani nu sunt recomandate, mai ales ca acum stiu si de balariile cu mutatiile, am un cui. asta nu ar fi nimic, dar cand am inceput schema in octombrie (oprita din motiv de klebsiella), aveam AC cam 16 zile. atunci am fost la dr sa il intreb daca nu le putam lungi cu 3 zile sa vina rez la analize dupa trat cu antibiotic inainte de a incepe Diphereline. mi-a raspuns ca nu mi le prelungeste ca si asa mi-a dat destul 12 zile (i-am atras atentia ca erau 16, punctia fiind programata dupa cum au ei liber, nu dupa cm-ul meu care vedeti ca vine cand vrea el). deci atunci ramasese ca mai bine fac diphereline degeaba 3 zile, dacat sa imi dea AC in plus. atunci am oprit eu schema cand am terminat de luat AC, sa nu o fac cu stresul ca ies rez la klebsiella fals negative din cauza antibioticului proaspat ingurgitat. Buuun, acum ca ma pocni cm asa devreme, ar insemna sa iau AC 18 zile ! ii dau sms dr sa il intreb daca nu e prea mult si imi zice ca e ok. mama-masii de treaba, ca ma face sa imi scot limbajul suburban pe care nu il detin, eu ce naiba fac acum ? iau pastila si ma injectez acum la 22 si ma arunc in schema incercand sa imi reduc neuronul la tacere sau o anulez iar si vad daca pot sa ajung la PK ?
sotul zice ca el ma sustine indiferent ce hotarasc, deci nu ma ajuta cu nimic in decizie.
uffff.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank30 spune:


corinuka g, e tare greu cu "naveta" asta Cj-Budapesta, ma intreb cum o sa fie cand programarile vor fi la ore mai matinale decat cele de pana acum. Eu inca nu am fost dar m-am gandit sa abordez si eu aceeasi tactica.
danutza 27 e trist ce se intampla, i-mi pare rau!
samira33 bafta la punctie si embrionasi lipiciosi.


--------------------------------------------------------------
V Leiden pozitiv, MTHFR 1298 heterozigot, PAI-1-4G/5G heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

anaasta, asa o sa fac

LORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

gata, a fost ora 22. am decis si am inceput schema. am cautat si eu plusurile - am deja mare parte din tratamentul dat de Albu cumparat, la mine orice saptamana conteaza si am mai trecut o jumatate de pahar plina pe lista, le dau vacanta la ovare 18 zile asa ca sper sa fie si ele dragute cu mine la punctie.
daca nu iese figura, o sa facem dosarul pt adoptie. pana atunci ma duc sa mangai elefantii pe trompa

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

doamne, ce citesc aici la danutza. sa fii tare! in rezumat, de la fivul asta tre sa ramai cu urmatoarele convingeri: ai endometru bun, esti gazda primitoare, deci vei reusi la a doua incercare, iar faza cu unul in uter si unul pe trompa nu are cum sa ti se repete, ca doar teoria probabilitatilor nu poa sa fie asa a naibii fix cu tine (asa ma gandeam eu ca la fiv 2 nu pot sa am iar punctie oarba). cateodata ma intreb de ce DD face treburi de-astea, sa ma ierte ca indraznesc sa ma intreb. dar daca tot te face gravi, de ce sa iti ia bucuria apoi? nu vreau sa rasucesc cutitul in rana, dar ma gandesc ca danutza are exact aceste intrebari. sa nu te invinovatesti, sa nu te rafuiesti, incearca sa ramai echilibrata. tin pumnii!!!
lorena, la culcush, gaina, ca ti-e burta plina!
ioana, ce ne spui?
qiao, mergi la pk.
corinuka, imi place de tine.
jaguar si mami, azi a fost banana, broccoli, o felie de mar si juma de pastrav. astept ziua in care voi combina loboda cu para, probabil, si cu vita. eventual, o sa dau cu banul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna seara fetelor
Iaca am ajuns si noi acasa in sfarsit.
In primul rand ma shochez de Danutza - Draga de tine- nu se mai poate face nimic?
Transferul a decurs foarte bine- aveam 3 embrioni din care doi foarte buni (8B1 si 8B2) si unul bun dar lent 4B1
Asa ca PK mi-a zis sa ii punem pe cei 2 iar al treilea il lasam la crescut si daca evolueaza bine il inghetzam. am zis ca facem cum zice el. Endometrul era de 14
Asa ca i-a luat pe cei 2 smecherashi, si am un sentiment ciudat ca am lasat unul in urma :-)
Am stat fix 30 min intinsa dupa ET dupa care am luat taxi pana la aeroport unde m-au frecat aia ca pe hotii de cai - descalta-te, incalta-te, ia bagaju, da bagaju, m-au prins si cu usa rotativa la boarding.... ce sa mai zic...
Eu sunt fericita oricum, cel putin azi.
In alta ordine de idei, eu inca tusesc de la raceala si azi am luat prednisonul si augmentinul pe care mi l-a dat PK dar am luat si un Bio Flu care e pe baza de paracetamol , cl;orhidrat de pseudoefedrina si de-astea - oare poate sa imi faca rau? l-am luat ca tuseam prea tare si mi-e frica sa nu-i scot pe micuti afara,,,,desi PK zice ca nu ar trebui sa afecteze..
Lili- ma bucur de piticutzii tai :-)). Poate ne ajuta Doamne Doamne si ii nastem impreuna in aceeasi zi sa ne tinem de urat in maternitate :-))
O asteptam si pe Sami si pe Adriana cu vesti bune :-)
Qiao - recomandarea mea este sa nu faci experimente pe tine. Mai bine PK!
Va pup fetelor!

Mergi la inceput