FIV cu dr Dragos Albu 51

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Felicitari,Mari,esti graviduta!!!
Eu am luat tot sure check in ziua 11 si era ''foarte'' negativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nouasnrs spune:

Buna fetelor
Testul de ovulatie de ieri avea linia de test mai slaba decat cea de control, iar testul de azi (pe care l-am facut acum) avea linia de test mult mai inchisa la culoare decat cea de control. Ce inseamna asta? Mi-am facut pregnylul azi la 8 dimineata. Sa mai fac inseminarea maine dimineata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

buna fetelor am mai intrat si eu sa va salut.

mire ce baieti blonduti ai ,iar tu cory ce grasani sa va traiasca.

noua eu daca as fi in locul tau as profita de toate sansele adica as si presta azi as face si inseminarea maine cu cat mai multi inotatori cu atat mai multe sanse asa ca dai bataie.


mariped iti tin pumnii pentru maine

35+ cu baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nouasnrs spune:

Da dar eu fac maine inseminare dubla, adica una dimineata si una dupa amiaza si mi-e ca nu ami are ce dona asta micu daca o fgac si azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

mariped, exact ce iti spuenam cu usor pozitionat. eu am incercat un clar pozitionat si la 2 saptamani dupa beta si tot nu l-am vazut. deci, e liniutza... oricat de anemica. parerea mea: e POZITIV!
deci, beta de ziua 11 sa fie cu noroc!!!

qiao, va scrisesem ceva si tie si lui mariped la vechiul capitol, fara sa fiu atenta ca mirela a deschis unul nou ... sunt ametita si cu emotii ca maine dupa masa am intalnire la clinica cu inimioara!



( 8 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ali citit, multumesc. Bafta maineeee !!!
Eu ovulez, doar ca ciclul meu de 2 ani e brambura de tot. Mi-a raspuns si Vadula la mailul in care o informam dar si ceream explicatii de ce acum sunt ok 18 zile si data trecuta erau prea multe. Mi-a zis ca se dau min 14 zile si ca sa stau linistita, ca e OK asa.
Intre timp eu mi-am injectat al 2-lea Clexan si parca a fost cel mai usturator de pana acum (sunt la a 4-a ! tura de Clexane in ultimul an), dar nu-i nimic, e si maine o zi, poate gasesc o zona mai putin sensibila. Am si o parte buna, din cauza lui am si eu cm suficient de abundent incat sa imi ridice moralul.
Pup fetele cucuiete, ar fi cazul sa ma duc si eu la culcare

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

Aristicasi eu trebuie sa fac cariotipul si imi este mai usor la Synevo si sunt si foarte multumita de ei.Sa-mi spui si mie,te rog,unde o sa-l faci.
Qiaon-am mai intrat de mult si am ramas in urma cu noutatile.Vai,nu-i de ras dar eu am ras ca si sotul meu a patit asa,de 2 ori,rupea cineva usa dar nu reusea sa deschida.Dar dvd-ul nu l-a folosit,a fost foarte grabit sa intre si sa iasa,nu a vizionat nimic
Deci pana la urma,accidentul s-a produs.
E bine ca nu vrei la Giulesti,mie mi-au facut praf 7 ovule,am mai scris,plus un FIV pe ciclu natural.Se sparsese ovulul,nu au mai avut cerecupare,dar banii i-au luat.Singurul lucru de care am fost multumita la Giulesti a fost laparoscopia,ca m-au adormit si n-am simtit nimic,ca la histeroscopie am crezut ca-l bat pe d-nul profesor,asa tare m-a durut,spre deosebire de histeroscopia facuta de de d-nul dr.Albu care ma intreba la 10 secunde daca mai vreau anestezie.
Arabellaimi pare rau ca testul tau de sarcina a fost negativ.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

sar'na jaguar. roxana, iti spun in ianurie unde am sa-l fac.
inclin spre dacia medical center. mi-a placut cum au discutat cu mine la tel.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

neatza,
si eu is adormita. N-am vazut ca ati facut capitol nou. Am copiat mesajul si aici. Maripet, asteptam cu sufletul la gura rezultatul la beta. sa fie mare mare

qiao, nu vreau sa te sperii, stiu ca la fiv este altfel, monitorizari mai amanuntite. Eu am inceput schema pentru o IA cu Albu in z2 cu menopur si puregon(fara eco) dupa un CM de 21 zile(ceva foarte ciudat in cazul meu CM era regulat la 29-30 zile). La eco din z6..., dupa 5 zile de menopur si puregon aveam un chist de 5 cm. Mi-a oprit stimularea si a urmarit foliculii sa vada daca cresc pe langa chist. Au crescut ceva, am facut si IA, dar.. degeaba, fara rezultat. Mergi la o eco cel mai bine si vezi sa nu fie ceva pe acolo si apoi incepe ACurile.

maripet, tinem pumnii
alilumi, intalnire placuta cu bibicul azi

pici pentru toate fetele, mamici si viitoare mamici


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

buna fetelor,v-am citit in fiecare zi,nu am mai scris ca nu am noutati deloc....joi acum fac 8 sapt de sarcina si nu ma simt bine deloc,am crezut ca scap de dl ciclos 9 luni si de unde,de 2 sapt tot curge ceva maroniu si am niste zile pline cu contractii,uneori de ma urc pe pereti....pofta de mancare deloc,greturi prezente non stop....aseara am crezut ca e sfarsitula,am avut cele mai mari contractii,burta a ramas tuguiata in continuare,asa ca azi de dimi la 7 eram la giulesti la control la dr Ionut si cu speranta ca ma lipesc si de dansul la nastere.Ce sa zic,mi-a facut eco,a zis ca e ok,durerile sunt contractii,nu are ce sa-mi faca,a zis ca trat pe care-l iau e fff bun,bebeii sunt acolo,dar nu ma poate lua in evidenta ca o sa nasc in iulie,iar el luna iulie e in CO,asa ca trb sa-mi caut un dr sa se ocupe de mine,la ML nu ma complic ca observ ca e fff aglomerat...nu stiu cum e mai bine...pup

Mergi la inceput