Ajutoarele lui Mos Craciun in actiune ! (3)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Papanash
caluti ati gasit?


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Papanash
caluti ati gasit?


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


n-am avut timp, nici de caluti, nici de costum ren pt serbare ( fi-miu) si nici n-am mancat chinezarii. Am fost supra-incarcate si ne-a promis Alex&sara ca ne rezolva ea maine si aduce vineri la Opera.

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Buna,

Eu n-am citit pe blog...nu mai am energie dupa vizita in Dragonul Rosu..

Am si eu pungile, sunt mai mari decat ma asteptam..cam 50x60...cam mari..

Mai e nevoie de o tura de cumparaturi, si mai e nevoie de sortat + facut pachete. Daca ar putea veni si alte fete ar fi minunat. Astazi Ioana si Dandusa au venit cu copiii dupa ele ... si dupa cum se arata, tot ele vor veni in continuare.
Miercuri de dimineata, poate merge cineva cu Gabi2011 la o noua runda de cumparaturi?
Am promis ca merg eu, dar as merge la depozit sa incepem sa facem pachetele alea...odata :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

terminat operatiunea 'depozit' si pe ziua de azi.
am sortat toate pachetele primite de pe 7 incoace.pe alocuri destul de dezamagita de haine urat mirositoare si hainute de copii pline de par,murdare de mancare etc
am pus chiar la spalat in punga cateva lucruri,la custut nasturi si mai stiu eu ce gaurele,dar frate dupa ce ca avem atatea pe cap,care apropo,sunt invartite de acelasi grup de mamici,mai stam sa si spalam,uscam,coasem stergem jucariile...,cand/cum?
cand am citit-o pe Cricor,spunand ca va arunca la cos ce nu-i ok,va jur ca m-am speriat si mi-am spus ca eu cu manuta mea le voi lua si le voi da mai departe...,dar intre timp am inteles despre ce vorbea de fapt...
in punga cu lucruri de spalat mai este o haina groasa,f murdara care evident ca nu-ti vine s-o dai in halul asta(or fi ei amarati,dar nici asa...),dar nici timp sa se usuce nu prea mai este,nu stiu...,eu,una sunt dezamagita de cateva mamici si slava domnului ca-s putine...

m-am racorit destul

fac apel la cele care doresc sa dea o mana de ajutor,va asteptam cu drag,cu mare dragveniti cat de putin timp puteti(1-2-3 ore),cu copil sau nu(azi au fost trei pitici in depozit,pt ca nu s-a putut altfel!),maine vor fi doi si tot asa...

mai avem de sters jucariile murdare,de pus etichete la jucariile pt targ,de sortat coletele care mai vin(Ioana,azi a stat pana la limita pranzo-plans cu pitica in masina incercand sa culeaga de pe drum inca cateva hainute),de incercat sa grupam cat mai bine ce avem in stoc,pe centre,de grupat hainutele patate pe varste/centre,reviziut coltul cu hainute oribile,care dupa parerea mea chiar nu merg date nimanui,sunt in stare f rea...

Anya,
main dimineata in jur de 10,vin si eu.


donez un brad artificial de cca 1 m,in stare f buna,doar cutia mai zgribulita.ma gandeam sa-l trimit pe sotul meu la C-ta,sa-l dea Mihaela la una din familiile de acolo.este ok?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

wow Papanash, ce fain, ce ma bucur
Diana, si eu am mai umflat sacul Doamne ajuta !

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Fetelor, va rog din suflet, aruncati la gunoi tot ce nu se poata da, chiar nu se poate sa le spalam si carpim, ce Dumnezeu !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

hellou,hellou.Iata-ma ajunsa si acasa.....eu am mai balalait si megashop si m-am enervat....pe o instalatie -plasa de exterior care in dr 6 era 25 lei,in megashop mi-e cerut 60 lei..asa ca am mers de am mancat la rest libanez din Dr Universal si am facut mici shopinguri pt casa,terorisi si tati.
Papanash,eu am zis ca incerc sa gasesc,dar nu promit ca si gasesc costum de ren..Doamne ajuta sa gasesc,desi ma indoiesc
Alinuk,eu stiu despre ce caluti vorbesti,dar sincera sa fiu,nu am vazut niciodata pe acolo asa ceva.Stiu ca la Ikea se gaseau intr-o vreme....-caci banuiesc ca tu zici ce acele "capete de calut" la care e atasat un bat,ca o coada de matura,nu?
Mie mi-a facut mare placere sa va pot ajuta,imi pare rau ca miercuri nu pot ajunge si eu in Flora,ca sunt tare tare curioasa ce e pe acolo ca nu am fost niciodata .Daca joi aveti nevoie de mine la depozit sau oriunde altundeva,sunt disponibila intre orele 10-17 .
Cum a mai zis si papanash,am luat multe lucruri frumoase pentru copilasi,si vor fi luate si altele.Abia astept deznodamantul final al acestei actiuni,care sunt precissssssaaaa ca va fi unul fumninant
Va pupacesc pe toate .Pe mai tarziu

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

wow Papanash, ce fain, ce ma bucur
Diana, si eu am mai umflat sacul Doamne ajuta !

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela




Multumim din suflet Daria

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandusa
fac apel la cele care doresc sa dea o mana de ajutor,va asteptam cu drag,cu mare dragveniti cat de putin timp puteti(1-2-3 ore),cu copil sau nu(azi au fost trei pitici in depozit,pt ca nu s-a putut altfel!),maine vor fi doi si tot asa...

mai avem de sters jucariile murdare,de pus etichete la jucariile pt targ,de sortat coletele care mai vin(Ioana,azi a stat pana la limita pranzo-plans cu pitica in masina incercand sa culeaga de pe drum inca cateva hainute),de incercat sa grupam cat mai bine ce avem in stoc,pe centre,de grupat hainutele patate pe varste/centre,reviziut coltul cu hainute oribile,care dupa parerea mea chiar nu merg date nimanui,sunt in stare f rea...



Ceea ce ai construit poate fi distrus,nu conteaza,construieste!


Eu pot sa vin intre 11-15, in ce zi preferati voi, de preferat cand este macar una dintre fetele de baza acolo, sa ne coordoneze. Atat doar ca vin cu tot cu copil, sper sa nu incurce.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

ce rau imi pare ca nu pot sa mai vin :(.

dar eu insist, nu vrea nimeni varicela, e gratis, are bubite frumoase si capatati imunitate pe viata . scarpinatul e inclus .

nu uitati sa ne votati www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=2" target="_blank">aka1 si aka 2

Mergi la inceput