Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***373***

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Legat de cadouri pt sot, habar n-am inca, probabil tot un parfum ca l-am auzit bazaind ca nu prea mai are.
La copii am reusit sa cumpar jucarii si tot felul de Kindere, acum trebuiesc ambalate si trimise, ca multi din finii mei sunt de prin alte orase.
La bunici facem ca in fiecare an calendare cu nepoata si mai adaugam ceva simbolic si gata.
Imi mai raman nasii, niste fini de cununie si frate-miu, da-i rezolv si pe ei cat de curand sper. Oricum anul asta cam toate cadourile sunt mici atentii, ca dupa buget.

Ina, eu cu barbata-miu mai hotaram uneori sa nu ne luam nimic sau sa mergem sa alegem impreuna, dar tot faremecu-i dus pe apa sambetei! Dar macar am hotarat impreuna, ce pot sa mai zic! Asa ca, nu esti nebuna, si eu m-as simti aiurea. Dar decat sa nu ii iei nimic nici lui, nu mai bine mergi pe varianta aluziilor fine sa se prinda omul ca astepti sa primesti si tu ceva, indiferent de obiect pana la urma, ca doar gestul conteaza.

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Numai io nu am nici o presimtire cine va fi Mosul..?




Nici eu nu am vreun feeling cu privire la expeditoarea mea, ma regasesc in toate mesajele/aluziile ref la Mosu' DC-ist

O fi un semn Pisicogri ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Da, semn ca suntem amindoua curioase ca niste mitze si ca ne place sa primim cadouri



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Alexandra si la noi pt bunicute tiparim poze cu Ada, branduite de sarbatori si gata cadoul !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81



Dar decat sa nu ii iei nimic nici lui, nu mai bine mergi pe varianta aluziilor fine sa se prinda omul ca astepti sa primesti si tu ceva, indiferent de obiect pana la urma, ca doar gestul conteaza.

Amalia



Ba da, cu o saptamina inainte de Mos Nicolae i-am bagat "aluzia" ca, daca nici anul asta de Mos nu gasesc nimic in cizme, intru in depresie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

draga ina- sfat de la o baba: decat sa fii dezamagita ca fie a uitat, fie s-a luat cu altele, bla-bla-bla, mai bine incepi sa-i spui sistematic ca urmeaza craciunul, inclusiv cu cadouri sub brad si ca astepti sa fii bagata-n seama fie si cu macar o bomboana, dau un exemplu.
eu am ajuns la concluzia ca decat sa fiu dezamagita ca nu primesc, ca nu-s bagata-n seama, ca nu-s buricul pamantului, mai bine-i trag de manecuta pe toti - si aici am in vedere colegii de servici si altii cu ocazia celebrului 8 martie
stiu ca nu-i 100% ok dar tare-i greu si amar cu dezamagirile si noi care suntem niste finute si niste delicate nu avem nevoie sa ne luptam SI cu starile/frustrarile astea

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Eu inca mai am de citit din urma, dar vreau sa spun ceva legat de cadouri. Ca sotul meu seamana tare bine cu sotul Ginei din acest punct de vedere. De Mos Nicolae anul trecut eu am luat pt toti cadouri, iar de primit, nu am primit nimic. Deci te inteleg perfect, e ca un gol in inima...Anul asta i-am zis din timp, exact cum zice si Gianina, vezi ca luni seara vine Mosul. Nu-i chiar crestinesc, dar e mai sanatos pt psihicul meu. Evident ca nu astept aur sau mai stiu eu ce, doar ceva acolo micut, sa vad ca si-a dat interesul si ca s-a gandit la mine.Eu pt sot anul asta voi lua asa: halat de baie foarte pufos, la solicitarile lui, Armani Emporio He, la dorintele mele , mouse wireless, pe comanda si eventual si o camasa slim.PEntru bunici am facut album cu fotografii, din ala de pe emag, care e absolut demential, dar si costa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare,

Anamariame, nu-ti mai face atatea procese de constiinta, divergente de idei sunt si vor mai fi, doar si asta e o parte din farmecul unei prietenii sicere, sa discuti in contradictoriu.

Ina, hai sa-ti zic solutia la care am ajuns noi, dupa ani lungi de frustrari ( ale mele), bucurandu-ma de acelasi gen de specimen marital ca al tau. Conventia e urmatoarea: cu vreo doua saptamani de Craciun eu "pierd" absolut accidental prin casa o lista cu vreo 10-20 de lucruri pe care mi le-as dori, iar H gaseste lista cu pricina - la fel de intamplator!- si achizitioneaza una bucata cadou sugerat acolo, musai impachetat frumos. Asa am parte de cadou sub brad si de nitica surpriza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gianina, in prospectul la Singulair scrie ca se da seara, inainte de culcare, in caz de astm bronsic.Am terminat de citit. Nu stiu sa va spun de ce s-a ajuns aici, cu Eva. Dr a zis ca e alergie, e o hiperreactie la secretiile indelungate (ea a racit usor acu o luna de zile, a tinut-o cam 2 sapt, iar de alte 2 sapt ne luptam cu tusea). Aseara am fost sigura ca ajung la urgente cu ea, aparuse wheezingul din senin si nu se oprea din tuse. Abia astept sa faca 3 ani sa incep cercetarile cu alergii. De asemenea, a zis ca siiiigur nu vom mai ajunge la astfel de manifestari dupa tratamentul cu Singulair. Stateam aseara in pat, langa ea, si nu imi puteam lua ochii de la ea, mi se parea pur si simplu perfecta, ma tot intrebam cum de am eu norocul sa fie a mea, oare ce se intampla cu mine? Au luat-o razna hormonii? Ca luna asta am avut niste manifestari si un comportament atipic Va multumesc pentru gandurile bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Am o rugaminte, o sa postez si un topic nou...

Vroiam sa ii fac cadou Pisilincaii de Craciun colectia Disney de la Adevarul si nu mai gasesc nicaieri vol 12, Pinocchio. Stocul e epuizat inclusiv la editura, la sfirsitul lunii oricum cica retrag colectia de pe unde a mai ramas. Daca cumva aveti cartea in dublu exemplar, din vreo greseala...o pot cumpara de la voi?



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Iubitul nostru fiu ne baga in faliment Astazi ne-a venit prima factura. A invatat sa intre in Appstore si sa-si cumpere aplicatii pentru Ipad. Isi alege ce jocuri vrea de-acolo si le instaleaza singur. O aplicatie costa in jur de 3 euro. Bineinteles ca acum suntem foarte atenti si ne delogam (oare exista asa cuvant? ), iar cand bagam parola ca sa cumparam ceva ne ascundem caci nu cred ca o sa-i ia multe luni sa se prinda si de aceasta smecherie


E foarte tare David!!!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput