Strugurasi de Sept-Oct 2011 *13*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

mi-a picat netul si cablul(noroc ca am un stik de la orange de net), oare o fi vreun semn ca trebuie sa fac si eu curatenie prin casa.




nu, cred ca ma insel, sigur

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

nana - Aptamil

vad ca pe grup nu mai vrea sa puna nimeni poze noi
v ati mutat toate dincolo
asa ca am pus io

_


de T 3+






La multi ani Klauditza si Zubi....[tobe] cu intarziere. Sa fiti fericite si sa aveti parte numai de lucruri frumoase in viata.

Si eu am pus poze noi pe grup. Eu nici macar nu am cont pe fb.O sa merg si eu sa-l vad pe frumuselul de T.


Buna dimineata zic si eu la amiaza. Ca de azi-dimineata tot incerc sa scriu ceva si nu reusesc.....Cred ca e de la vreme.....

Anilansa, Razvan al meu, care este hranit cu LP avea la 2 luni 4700gr. Si mi s-a parut oho..ce bine a luat... Fiecare copil are ritmul lui.

May, de o mie de ori poate prinzi puteri noi sa mai rezisti. Eu ma consider o norocoasa, ca bebe al meu este atat de cuminte. Singura fiind, daca era ca ai vostri, May, Jade sau Alayna, nush ce ma faceam, ca nu am cui sa il pasez. A fost si el mai mofturici pana acum o saptamana, cand parca mi-a schimbat cineva copilul. Nu reuseam nici la toaleta sa plec, ca incepea sa tipe.CHiam am realizat intr-o zi, cand sosise sotul acasa, ca eu nu fusesem deloc la baie.....


Acum, e atat de cuminte, chiar daca nu doarme, de mai apuc si eu sa mai fac cate ceva de mancare, sa mai calc, sa curat, ce trebuie prin casa.....Si este foarte vesel si vorbaret. Eu cred ca am scapat total de colici.

Mikka, te-am sunat de pe nr de fix....Si am lasat sa suneeee...dar, nu a raspuns nimeni. Scumpa foc piticuta ta.

Sei, hai sa te tin in brate si sa te rau de tot, pana trec toate.

Lali, mi-ai facut ziua mai frumoasa. Daca m-as apuca si eu la acel topic sa scriu, as umple un capitol intreg...


Marina, felicitari pentru botez...


Aseara am iesit pentru prima data cu Razvan in marsupiu. Am mers la Kaufland. A dormit puiutul meu ff bine. Deocamdata l-a purtat tati, sper sa am curaj sa il port si eu

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ce mi-e ciuda pe voi cum papati cozonac cu lapte,ambele dau colici si stau departe. Fata face urat la nuca ,cacao iar la lapte nici nu mai zic
mai citisem ca faceti si lasagnia ,daca mananc ceva cu sos de rosii ,plange fata pana i se taie respiratia

Eu daca n-o pun sa eructeze,cand o misc regurciteaza



Unde "dincolo" mergeti voi,a ???




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

fetelor dati-mi si mie accept pt grup, va rog

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Didiana?? Hellena?? Unde sunteti? Sper ca totul este bine cu voi...

Kora,Lena Sa va treaca repede raceala.


Eu, incep incet incet sa ies din butoi....numai ca vremea asta nu ma prea ajuta.....

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

fetelor dati-mi si mie accept pt grup, va rog

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)



Pui poze?!!!!

Alayna imi pare rau mamico.Hai =inca un pic si trec i coliciii

Recunosc ca eu beau 1l de lapte pe zi.

Hayat de care marsupiu ai?

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Alayna, Nu stiu daca stii, insa eu cu Razvan ma lupt inca de la nastere cu refluxul. Insa, atunci cand ii dau sa manance si adoarme profund, il las sa doarma.....pentru ca atunci cand ii vine sa eructeze, incepe si se agita usor si deschide ochii mari. Atunci stiu ca trebuie sa il ridic. Mai fac asta noaptea uneori, pentru ca mananca dormind.Daca doarme linistit , nu regurgiteaza. Mi se intampla ca in timpul zilei, sa manance mai linistit si treaz si sa imi vomite in jet. Asa ca nu cred ca e vreo problema ca mai sarim din cand in cand peste faza cu eructatul.Copilasii nostri sunt destepti si ne spun ei ce vor.

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

fetelor dati-mi si mie accept pt grup, va rog

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)



Pui poze?!!!!

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


normal ca pun poze


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hayat - bine ai revenit!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Ghiciti ce am facut noi in aceasta dimineata?

AM FOST LA PISCINA!

BB Anto a fascinat deopotriva doamne si domni. Era f simpatic cu colacelul la gat! A gangurit, a ras si chiar a chiuit de cateva ori. Nu l-am tinut decat 15 min in apa. Era asa de fericit ca are loc de miscari( in cada peretii laterali nu-l lasa se se miste in voie). A simtit si el diferenta. Am hotarat sa-mi fac timp, si de 2 ori pe saptamana sa ne rasfatam ca in aceasta dimineata.

Iar acum doarme de 2 ore, el care avea in timpul zilei doar reprize de somn de 30-45 min.

Mergi la inceput