Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***371***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Bianca, multumesc pentru cafea; n-am dormit toata noaptea


Voi ce-ati gasit in cizme, tufete?
Io, ca de obicei...nimic.



Pai de ce nu ai dormit tufata draga ?

Eu chiar am avut o surpriza de la Pisi, sincer stiam ca nu a avut timp de cadou plus ca nu se pricepe asa ca nu ma asteptam sa primesc nimic, dar am pus eu si in cizmele mele niste napolitane si cand colo el imi pusese intr-o cutiuta din aceea mica de la ouale kinder o bancnota impaturita cu grija, sa-mi cumpar eu ceva
M-am bucurat pt ca s-a gandit pe moment si a improvizat !!
Nici eu nu i-am luat mare lucru, la noi mosul asta e simbolic, i-am luat un magnet de frigider cu un mesaj f dragut si ciocolata lui preferata

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Petrecere frumoasa copilasilor, sa se bucure de cadourile primite de la Moshu, sa fie ascultatori si sa aduca multumiri parintilor.

[

azi dau de baut: mama si tata sunt Nicolici

nu dau tort, dar va servesc cu niste ciocolata amaruie si limoncello(sigur aveti digestie palkuta, in caz de framantari neefectuate)

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Ina, ai fost mortala ieri. Multumesc de aprecieri dar parca nici cu doamna ceea nu ma bag sa ma compar. Adica, cand am vazut in poza, unde crezi ca m-am uitat...la palarie, evident...si la aerul romantic, boem...Da, mi-a placut tipa dar io-s mai la genunchiul broastei.

Si la noi vremea e de...numarat cadourile.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



Mie mi se pare ca exista si asemanari fizice intre voi; special am ales poza cu palaria pentru ca stiam ca-ti plac (palariile). Si tu imi pare ca ai un aer boem si, daca ar fi sa te re-brand-uiesc, pe stilul ala as merge pentru ca imi imaginez ca n-ai zice "nu"

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis



Inapreda, am vrut sa zic de ieri ca iti admir pasiunea pt haine si imi place stilul tau si mai ales grija pt detalii, esti printre putinele persoane pe care le cunosc asa pasionate si tie chiar iti si iasa

Tare as fi curioasa cum as arata eu re-brand-uita !



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Bafta Ina, arata-le ca poti fi o sefa de treaba

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete
Ai mei huni au primit mosu' lor aseara fericire si mare bucurie.
La scoala au gasit mosi(din banii nostri) ambii....cea mai fericita din cei 23 de copii(cu Isabella) a fost...exact..Isabella.
Apoi am trecut pe la asist sociala,(primarul da mereu copiilor speciali ,ceva de Mos ) dar si la scoli si gradinite .Si cum s-au facut 2 pungi ,am aburit-o pe huna caci cea luata de dimineata este pt ea...caci Bogdi va primi la scoala.Iar mosu' a fost complet caci cumparasem ceva de la bazar... a sosit ...si am fost asa pe ploaie sa se bucure hunii
PS:eu si D ca de obiceri nik...dar bucuria din ochii huniilor face milioane
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Neata gagici!

A venit mosu'?
La noi a venit pana la urma aseara, v-am zis ca m-ati sucit Amalia a fost super incantata si a balotat toate dulciurile, de nici ea nu mai stia ce era la gura ei. Culmea e ca e a adormit ca un ingeras, iar eu de la 3 la 6 m-am uitat pe pereti

La multi ani sarbatoritilor de azi!

va las imediat si niste poze de ieri

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Ina bafta multa azi, tinem pumnii

Dyana, felicitari! Asa da cadou de Mos!

Super pozele cu frantuzoaicele!

Foarte tare m-am distrat cu laleaua si cu felinarul rosu

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna cafeaua cu aroma de scortisoara nu am baut niciodata


Noi suntem happy, happy...
A sosit sotul dupa miezul noptii dupa ce a intarziat autobuzul juma de ora... noi iesisem din casa mai devreme pentru ca era nerabdator S.
A tot strigat la fiecare masina (chiar si mica) "tata miou, ai casa" iar cand a venit autobuzul a ramas cu gura cascata pentru ca era foarte aranjat cu multe culuminitze de sarbatori incat l-a eclipsat pe sot... In drumul spre casa s-au pupat de numa`, la un moment dat stefan spunea despre tati ca are "buba" pentru ca ii crescuse putin barba...
Din pacate, dupa atata tipat si fericire, s-a ales cu o tuse uscata,nu am dormit toata noaptea desi el este fresh.

Am primit multe cadouri dar S.a fost incantat de cabluri, valiza cu lacat, mouse-ul nou si incarcator.
Sotul s-a dus sa doneze sange (e ca o dependenta, cica se simte el mai bine) iar bonurile o sa le faca cadou la vre-un sarac de acolo ca tot e Mos Nicolae...
Inna si Dyana - bafta !

Ma duc sa fac un ceai de nuci pentru tuse, la 14:00 ma duc la prima sedinta cu parintii , am emotii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575

Buna cafeaua cu aroma de scortisoara nu am baut niciodata


Noi suntem happy, happy...
A sosit sotul dupa miezul noptii dupa ce a intarziat autobuzul juma de ora... noi iesisem din casa mai devreme pentru ca era nerabdator S.
A tot strigat la fiecare masina (chiar si mica) "tata miou, ai casa" iar cand a venit autobuzul a ramas cu gura cascata pentru ca era foarte aranjat cu multe culuminitze de sarbatori incat l-a eclipsat pe sot... In drumul spre casa s-au pupat de numa`, la un moment dat stefan spunea despre tati ca are "buba" pentru ca ii crescuse putin barba...
Din pacate, dupa atata tipat si fericire, s-a ales cu o tuse uscata,nu am dormit toata noaptea desi el este fresh.

Am primit multe cadouri dar S.a fost incantat de cabluri, valiza cu lacat, mouse-ul nou si incarcator.
Sotul s-a dus sa doneze sange (e ca o dependenta, cica se simte el mai bine) iar bonurile o sa le faca cadou la vre-un sarac de acolo ca tot e Mos Nicolae...
Inna si Dyana - bafta !

Ma duc sa fac un ceai de nuci pentru tuse, la 14:00 ma duc la prima sedinta cu parintii , am emotii


sa va fie de bine Ramona si sa profitati la maxim de timpul petrecut impreuna...deci luminitele bat parintii

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575

Buna cafeaua cu aroma de scortisoara nu am baut niciodata


Noi suntem happy, happy...
A sosit sotul dupa miezul noptii dupa ce a intarziat autobuzul juma de ora... noi iesisem din casa mai devreme pentru ca era nerabdator S.
A tot strigat la fiecare masina (chiar si mica) "tata miou, ai casa" iar cand a venit autobuzul a ramas cu gura cascata pentru ca era foarte aranjat cu multe culuminitze de sarbatori incat l-a eclipsat pe sot... In drumul spre casa s-au pupat de numa`, la un moment dat stefan spunea despre tati ca are "buba" pentru ca ii crescuse putin barba...
Din pacate, dupa atata tipat si fericire, s-a ales cu o tuse uscata,nu am dormit toata noaptea desi el este fresh.

Am primit multe cadouri dar S.a fost incantat de cabluri, valiza cu lacat, mouse-ul nou si incarcator.
Sotul s-a dus sa doneze sange (e ca o dependenta, cica se simte el mai bine) iar bonurile o sa le faca cadou la vre-un sarac de acolo ca tot e Mos Nicolae...
Inna si Dyana - bafta !

Ma duc sa fac un ceai de nuci pentru tuse, la 14:00 ma duc la prima sedinta cu parintii , am emotii




Ce ma bucur pt voi!!! Im a sucker for romance

Amalia

Mergi la inceput