MONTIGNAC (166)...STILL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Buna seara!

Vin si eu la raport: 60.7 deci -0.7kg fata de sapt. trecuta cand mi-a jucat feste cantarul.

ninha acum am realizat cum a sunat aia cu oul pe gratar . La tigaie din aia cu santuri ma refeream. Oricum nu mai incerc a doua oara ca m-am cam chinuit sa-l racai dintre santurile alea

ochidut faina de soia eu am luat de la Carrefour Baneasa, cred ca iese mai ieftina decat la Naturalia, de glutenul ala nu stiu.

Meniul meu azi:
MD - briose cu migdale si alune de padure (conforme sper eu )
G - Cafea
P - bors de gaina
C - pastai scazute cu usturoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

montignacele novice (dar cu rezultete ff bune ) ma refer la saddie,ochidut, zax cand aveti timp/chef sa puneti pe aci datele voastre sa va trec in tabelas

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

La multi ani Ninha!!!

Ani de Stefana (23.01.2008)

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Puishor, multumesc mult

Saddie, da cred ca e mai ieftin decat in naturalia.....aici a fost cred ca 5 lei punga de 500 gr.

Oricum a luat sotul de acolo niste biscuitei asa buni, i-am dat Larisei de Mos....Cu fana integrala de grau, fara zahar ...buni tare de tot ...unii insa aveau nuca si miere, nu prea erau de noi, asa ca doar am privit cum savura cea mica unul. Si a luat si ciocolate, nu stiu daca ne incadram, dar am gustat o patratica. Nu erau 75 sau 85% cacao, dar in schimb erau fara zahar......deci nu cred ca e o incalcare prea mare, nu?

Cu datele, stati sa ma concentrez sa vad ce trebuie sa va scriu:Data 07.11.2011 (defapt atunci am inceput un regim oarecare, dupa o saptamana am inceput cu monti); H:1.70; GI:63,4; GT:57; GA:59; kg (-) 4,4; KG (+) 2
Rezultate mai spectaculoase a avut sotul care a slabit 6 kg si putin in acelasi interval de timp, asa ca trebuie sa trag tare sa il ajung

MD:2 mandarine; fursecuturi cu faina integrala si fara zahar
P: 2 felii de friptura la cuptor cu salata de rosii, ardei, castravete
C:inca nu stiu, dar imi e tare pofta de fructe

Ieri la cina am mancat o budinca de conopida, sper sa nu fi incalcat cu nimic, insa a fost tare buna si pitica mea a mancato cu mare placere: conopida fiarta, pasata, 2 oua, amestec de branza slaba de vaci cu telemea, putina smantana si deasupra ras cascaval. Nu se simtea gustul pregnant de conopida

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

La multe kg jos Ninha si multa sanatate!!

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ochidut ciocolata 75% si peste e permisa deci nu-ti mai face atatea probleme de la asta.Cat despre sotul tau ..e normal tu ai putine kg in general el probabil are de unde da jos

conopida ci brinza e ff ok...regula monti...legumele le poti pune langa orice (glucida sau lipida)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Multumesc de urari, fetele!
Meniul nu-l dau azi, ca mi-e jena. mai vedem de maine;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Meniu azi:
MD: wassa cu branza de capra tartinabila
P: salata de fasole rosie boabe cu ceapa calita( suna ciudat dar imi place foarte tare)
C: spanac cu ochiuri

Daca va plac lactatele de capra, este o firma rupi.ro care comercializeaza in Bucuresti. La Cluj i-am gasit la un targ. Am luat o cutie de branza tartinabila( e super gustoasa) si o bucata de telemea( asta e mai piscareata putin).

Ani de Stefana (23.01.2008)

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

NINHA e ziua ta? Atunci LA MULTI ANI!!!

Meniul de azi:
- kiwi
- paine integrala cu magiun
- piept de curcan la gratar, sufleu de brocoli, prajitura raw
- migdale
- iaurt sau lapte de susan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

ninha La multi ani!

ochidut e normal ca in sapt buclucasa sa ai variatii de greutate pt. ca retinerile de apa sunt mult mai mari in perioada asta. La mine variaza si pana la un kil in plus dar dupa arata normal. Cantareste-te la 1-2 zile dupa ce se duc rusii si aia e greutatea reala.

puisorul merci frumos de pont. Eu sunt innebunita dupa lactatele de capra

Meniul meu de azi:
MD - lapte de migdale cu fulgi de ovaz, seminte de in si agave
P - pastai scazute cu usturoi, telemea capra si salate de gulii
C - humus sau salata de vinete nu sunt sigura.

A propos de ponturi, daca vreti migdale, nuci, seminte, uleiuri la preturi f. bune aruncati un ochi pe driedfruits.ro. Eu mai nou numai de acolo ma aprovizionez cu din astea. Atentie, ca trebuie sa adaugati TVA ca sa aflati pretul final dar chiar si asa sunt muuult mai ieftine decat in supermarket.

Mergi la inceput