Licurici de ianuarie-februarie 2009 (157)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata doamnelor
la multi ani Nicoletelor si Nicolailor, sa fie sanatosi si iubiti!
a umplut mosul ghetutele? au fost fericiti copiii?
Miere imi pare rau ca nu ia in greutate ok Nadia. dar sunt sigura ca si cu ajutor specializat va fi totul in regula.
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

LA MULTI ANI!!! tuturor celor care astazi de Sf. Nicolae isi serbeaza onomastica

Roxana au fost ceva dulciuri in ghetute( la Stefan) ca Elena a primit fructe. Tati a primit o sticla de vin iar mami una de pepsi, asa ca diseara le combinam si bem "spit"
Miere sper ca dupa intalnirea de joi, sa fie ok Nadia. Doamne ajuta sa ia in greutate.
Fetele tin la silueta..
Crisspy multa sanatate lui Razvi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

La multi ani tuturor ce poarta numele Sf. Nicolae!

La noi au venit aseara 2 Mosi , unul la ai mei si unul la noi acasa. Nadia a primit la ai mei niste manusi tare dragute, din alea cu caciulita pentru degete + un ciorapel imens cu fucte si dulciuri si 1 carticica de povesti. La nou - 2 Zoobles cu casuta aferenta, doua carti si dulciuri. A fost tare incantata.
Fetelor, va jur ca nu am vazut in viata mea asa un copil exuberant ca fie-mea asta mica.
Cand a venit Mosul la ai mei a inceput sa topaie de bucurie, la orice cadouas striga "wowwww, ce frumos, ce-mi place" ("wowwww, o mandarina, ce super!"); apoi, in aceasta stare fiind s-a taiat rau la manuta cu o pagina din carte. Nu a plans absolut de loc, din contra, a venit sa-mi arate si eu zic "aoleu mami, ai sange mult", iar ea bucuroasa "wowww, sange, am sange!'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty
iar ea bucuroasa "wowww, sange, am sange!'


dementiala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Neata, mersi de urari ( si eu ma incadrez in Niculine). Va las o felie de tort si un pahar de vin sa beti voi si pentru mine .

Naty super tare fetita ta...auzi la ea, "am sange"

Irina sper sa ia de acum in greutate. Noi nu l-am cantarit inca pe Bogdan, sunt si eu curioasa, cateodata nu pare sa manance chiar cat trebuie dar la fel ca tine ma bazam pe pampersii plini. Ma bucur ca acolo ai ajutor de specialitate si incepe sa dea rezultate. Super cat iti doarme, al meu maxim 2 ore jumatate il prinde la un somn.

Si la noi a trecut mosul. Evident ca cel mai incantat a fost Marius de oul Kinder. A mai primit niste creioane simpatice, plastelina, un cuptor (sunt mega suparata ca nu i se deschide usa si trebuie sa ma duc pana al Real sa il schimb). Cuptorul ii place ca se aprind niste becuri si cica face el mancare.

Daca doarme cel mic mai tarziu vreau sa ma duc cu Marius pana la mine la servici sa duc certificatul medical si sa dau la fete niste bomboane.

O zi frumoasa sa aveti!!! La noi a iesit in sfarsit soarele putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

La multi ani! de Sfantul Nicolae
La multi ani celor ce poarta numele de Nicoleta si Nicolae.


" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Miere am intrat spefcial pentru tine sa iti zic ca eu am stat in spital cu Irina 7 zile pentru ca nu lua in greutate nici macar un gram. Am plans si am fost distrusa, in a 7 zi a luat 50 de grame si ne-a dat drumul acasa, apoi incet incet a luat fffff bine in greutate. In prima luna aproape 1 kg, a doua un kg si de atunci stagnam

Am fost ieri la medic, in ultimele doua luni a crescut 2 cm si a luat 200 de grame, luna cealalta 100 gr.....si tot asa. Are 7600 la aproape un an, ce naiba. Ea mananca ca sparta, orice ii dai si oricat ii dai dar probabil din cauza refluxului, nu luam. M-am saturat sa ii tot dau kreon, sanzyme, liv52, multivitamine si ulei de peste di degeabaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

patricia Irina seamana cu Nadia mea la silueta, nu degeaba-s nascute in aceeasi zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Uff Naty, mereu ma gandesc la Nadia, Irina e si asa vesela cum spui tu ca e Nadia.....sa dea Dumnezeu sa fie sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor, va las cateva poze cu gagalicea mea cea mica, sper sa fie sanatoasa

http://s964.photobucket.com/albums/ae123/cutiutacubijuuri/

Mergi la inceput