Buburuze - LMA Luca Alexandru (112)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Crina..felicitari pentru fetita!!! ce frumos
cum adica cu gura deschisa ? atunci cand...?

Tunde..mamica colorata

Wudy...cum sa nu ne interese mai ce ne povestesti tu acolo ? orice e important atunci cand vorbim despre buburuzi

E sunt praf de oboseala,azi Edi numai in brate a vrut,a tipat,a urlat,ne-a certat,ne-a batut.
e groasa treaba,pentru ca de cateva zile a inceput sa ii care niste palme peste ochi lu sora-sa..si tipa la ea si o cearta pe limba lui.
e destul de nervos,deci il inteleg,sper totusi sa nu se obisnuiasca asa.
am tras niste domestos pe nas,am frecat casa in doua ore cat a dormit Edi,acu seara ne-am apucat sa mutam tv-ul,pentru ca ii dadea bubu mic numai palme,mereu se ducea la el. l-am mutat un nivel mai sus,pe o comoda mai inalta. desi in cateva luni ajunge si la ala,deci trebuie sa il suspendam pe perete.

La noi a venit mosul cu un joc wii nintendo,cu jocuri pentru fiecare.
pentru mine cu tenis si fitness..e super. am tras cateva palete si deja ma dor picioarele,e destul de solicitant. cu ocazia asta imi fac un prog de 30 min de gimnastica pe zi,m-am cam ramolit.


Multumesc fetelor deci asa fac si bebeii vostri,e clar ca de la dinti,asteptam sa treaca,ce sa facem.

Roxx..voi nu aveti dinti ?? eu aveam impresia ca da. doamne ajuta sa iasa iasa repede si sa nu aveti probleme.
bafta cu tortul,cred ca ai fost tu prea emotionata,te-ai gandit prea mult..incearca sa fi mai relaxata si sigur va fi ok

Irina..cum ati petrecut ?

Aaa..avem si noi taiere de motz sambata. la fel ca si la botez,eu nu fac nimic complicat,doar noi si nasii. oricum nu ar avea cine sa vina pentru ca nu avem prea multi prieteni/neamuri,dar ma simt mult mai bine asa.
acum ma gandesc la tort,cum sa il facem,ala cu poza pe el iese din discutie,nu imi place ideea de ''taiere'' a capului

ma duc la un dush si ma bag la somn,cat voi apuca nu stiu.

Nbuna




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

LA MULTI ANI DRAGUL NOSTRU LUCA ALEXANDRU!!SA FII UN COPIL SANATOS SI FERICIT!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Piscot, bafta multa, sper sa nu fie nimic serios!
Tunde, ce bucurie pt tine cu mami tau! S-o tina DD sanatoasa sa te poate ajuta de-acum inainte!
Jasmin, uau, 6 luni! Esti minunata ca rezisti cu o burtica asa mare!
Lili, daca ai oaresce ajutor (vreo bunica) sau o bona cateva ore pe zi, mai bagi o gradi in ceva timp.. Si noi voiam 2 copii, daca tot s-a intamplat, am zis ca e bine macar ca o sa fie apropiati ca varsta; macar nu-mi ies din mana
Roxx, bafta multa cu tortul! Sunt sigura ca e gustos!
Simo, hang in there!
Mayanne, ti-am trimis un PM.

Sper ca ati fost cuminti, harnice, aranjate si parfumate tot anul, ca sa vina Mosul pe la voi! Io sigur ies din discutie
Nb somn usor!




Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna seara, mamici!

Multumim mult pentru urari! Sunteti minunate!


Azi-noapte, dupa mesajele lui Roxx si al Irinukai m-a apucat plansul. Azi am fost mai viteaza, dar recunosc ca nu am apiucat sa citesc prea mult. Am stat toata ziua cu prichi.

Va trimit tort si prajituri, ca am facut o groaza (tocmai ce slabisem inca un kg, ca sigur pun doua in loc). Deci, va trimit tort "zi si noapte", tort dupa o reteta de la Roxx, cuburi de lapte si vreo doua praji cu nuci. Plus sampanie si sucuri.

La multe lunite bebelusilor care au mai adaugat o luna la varsta! Sa fiti sanatosi!




Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Mi-am mai adus aminte ceva.
Si al meu copil se fosnea in somn ceva de speriat.Da am descoperit cauza.De 2 nopti dormim cu usa la balcon deschisa si e lemn,nici suzeta nu-i mai trebuie.Ii era cald micutului.
Sa ma laud nitel acum.Am primit cel mai frumos cadou posibil.Primii pasi ai puiului meu.Si de vreo 3 zile zice si mama.Sunt o fericita,ce sa mai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hey! Seara buna!

Am vazut ca intrebati pe unde am povestit cum a fost la taierea motului. Raspuns: la sfarsitul capitolului trecut. Chiar am vazut ca doar vreo 2 mamici mi-au rapuns asa ca am considerat ca am zis "prostii" si ca nu am avut nimic interesant pentru voi de scris. Whatever... am zis ca merit, ca la cat de rau am stat cu timpul in ultima vreme si nu am mai avut timp sa rapund nici eu tuturor...

Carmen - raspuns: eu nu tin neaparat de traditii, iar taierea motului pntru mine a fost o ocazie perfect de sarbatorire a puiului meu cu familia si prietenii. Chestia cu taierea suvitei, alegerea acelor lucruri de pe masa (care apropo chiar nu conta pentrui mine ce alege - nu cred in asta) a fost doar asa de distractie.
Cand plecati? Gata bagajele?

Si: nu mai suntem pletosi... suntem tunsi "periuta" d 0.5cm! Mamaaa ce drag imi e, mai ales ca n-a avut niciodata parul asa scurt! O sa va arat poze... sa vedeti ce diferenta mare e!

Roxx hai ca trebuie sa-ti iasa tortuletul sunt sigura!

Chiar asa... eu am lasat-o pe matusa sotului sa faca tortul (pe banii nostri) ca stiam ca se pricepe, ca-i iese si ca a insistat. Dupa ce si-a exprimat dorinta ca mai bine face din cele ce le-a mai facut si alta data, am acceptat. Ei bine a iesit "ca naiba" ca sa nu zic de toata jena. Nu mi-a placut nici la gust, nici cum arata.,. hufff ce suparata am fost ca m-a incurcat asa rau!
Si s-a mai suparat si soacra-mea pe mine ca mi-am expus parerea si am zis ca nu prea mi-a placut, ca blatul era uscat si crema gretoasa. A sarit sotul in ajutor si i-a zis ca nu e normal sa se supere doar pentru ca ii spun ce simt.

Acum am pregatit pozele, le voi incarca si apoi pun link!

Revin cu urari - ma bag in pat la calculatorul meu si mai scriu si de-acolo!


Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian_feb2011 spune:

Capitol nou

Si pana inchid moderatorii capitolul, inca o data:


SANATATE, FERICIRE
LA MULTI ANI
LUCA ALEXANDRU




Odiseea noastra
Blogul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

In primul rand "LA MULTI ANI" Andrei Tudor si Dragos Stefan! Sa fiti sanatosi si sa aduceti numai bucurii!

Nu in ultimul rand "LA MULTI ANI" tuturor ce-si serbeaza ziua de Sf Nicolae!

M-a prins cam tarziu dar e ceva obisnuit la mine si nici macar nu-l astept pe Mos Nicolae... a venit de ieri cu un cuptor si o plita electrica!

Seara placuta va doresc si sa va aduca Mosu' cadouri frumoase si o viata lunga si fericita!


Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata,

a dat cineva??? Neinceputa, Mayane!!!

La multi ani saratoritilor zilei, cei cu nume de Sf. Nicolae!

La multi ani- primul anisor- pentru gemenei de ADHANA, Andrei Tudor si Dragos Stefan!! sa cresteti mari, puternici si sa aveti o viata minunata dragilor!!



Hai ca nu numai moderatoarea, dar nici eu, vb aici, de-a casei nu am inteles faza cu cap. nou la pagina 9. Again,Mayane ti-a umblat Darius la computer?

sa vad ce-mi amintesc...
aaa...cel mai frumos mesaj
Jasmin felicitari pt fetita, e minunat asa!! Sa dea Domnul sa vina sanatoasa si papacioasa!

Roxx stiu ce zici mami, e de la perfectionismul asta, bata-l sa-l bata!!! Vb, lui Tunde arunca-l incoa!!!

Irinuka daca mai aud cu mesaje neinteresante si necitite si ne-alea -alea te bat!! Ma faci s ama simt vinovata ca sunt lobotomizata (stii, a fost la pachet cu epidurala) si nu raspund fiecarei mamici, pt ca uit!!!

Tunde sunt f fericita pt tine, ca vine mami tau, bravo! Si ba-ba-byee bona cu fusta pana la chiloti.

Shubulina felicitari pt cadoul frumos!

Am uitat!

aaa.Mada la metro nu mai era nimic, erau date toate, doar bebeloi d eaia scumpi si niste jucarii de bebe, de nani!

si aaa2: Dedicut nu stiu ce sa zic cu desfacerea cadoului, propun ca mamica expeditoare sa zica ce si cum, daca e musai s afie desfacut inainte, daca "a se desface pe 24-25"... si DAA, cred ca vom povesti aici, ce si cum, eu zic ca asta va fi farmecul. Eu as expedia sapt viitoare, cel tarziu.

A venit si la noi Mos Nicolae, mingea vtech pt Ana..mamaaa innebunita, nu reuseam sa i-o scot din ambalaj, si o masina depapotabila, neagra, careia i se deschid usile, pt Robert (ca cerere). Jucariile le-am devansat un pic, cateva ore, le-au primit aseara, tarziu, pt ca daca le primeau azi..cine-l mai urnea la gradinita?
Azi au gasit dulciuri in ghetute...mamaaaa a prins Ana un Barni, l-ar fi mancat cu ambalaj cu tot, de und estie, frate??? Robert nu a atins zahar, dulciuri pana la 2 ani, cand si-a f=gustat din tort..cu Ana..nu cred ca voi ajunge pana acolo.

Va pup, o zi buna!

Azi ar fi fost ziua de nume a bunicii mele dragi, odihneste-te in pace, sa stii ca ma gandesc mereu la tine si azi eu iti zic asa, in suflet, ca mi-e dor de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Neata!

La multi ani sarbatoritilor cu numele de Nicolae, Nicoleta!! La multi ani pentru toata lumea de Mos Nicolae! Speram sa fie cadourile pe masura asteptarilor!!!

La multi ani gemenilor de Adhnana!!! sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!!!

Cu intarcarea zic eu ca merge binisor. Cam de doua ori pe zi imi scot laptic acum. Nu mai e asa de rau ca la inceput. Dar bebe mea s-a plictisit sa doarma toata nopatea. Se trezeste pe la 1 si sta asa semiadormita pana pe la 2 chiar daca ii dau laptic (daca nu ii dau urla )

Irinuka felicitari pt mot. Sa stii ca simt ca suntem pe aceeasi lungime de unda cand vine vorba de socrii. Si ai mei parca au luat-o razna. Amandoi. Si nici nu mai stiu cum sa ma comport. Dar pentru sotul meu sunt importanti asa ca trebuie sa gasesc o solutie.

Mergi la inceput