Astrologie, numerologie, stiinte divinatorii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

[quote]citat din mesajul lui capcaunul

berbec, cumva?

Eu as zice capricorn

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


E sagetator.
Dupe zodiacul cu 12, ca dupa ala care cica ar fi real, cu 13 zodii, e ceva..ce nu stiu ce e exact.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

[quote]citat din mesajul lui capcaunul

berbec, cumva?

Eu as zice capricorn

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


E sagetator.
Dupe zodiacul cu 12, ca dupa ala care cica ar fi real, cu 13 zodii, e ceva..ce nu stiu ce e exact.

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


capcaun .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

E sagetator.

Oh, ce aproape eram! Daca e sagetator din al treilea decan, se explica deja confuzia mea

Dar da, poate fi si capcaun, daca vrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Tanti Z, scuze daca disturbez tematica, dar m-am gandit ca dna astrolog Demetrescu are fani pe aici care vor dori sa liciteze pentru Povestea celor 2 numere cu autograf.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc1.jpg" target="_blank"> VREM PE SKYJET!!
www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc2.jpg" target="_blank"> NU MAI VREAU SABII TOATA VIATA!!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=7" target="_blank"> A INCEPUT VOTAREA!



www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Emiliss,

Am eu o intrebare. Fiul meu are casa a 2 a 'inchisa' in semnul leului. Pe vremea cand invatam astrologia, profesorul ne-a explicat dar e de mult, am uitat. Stiu ca este important daca este o casa 'inchisa' sau 'deschisa'. Nu are nici o planeta in casa a 2 a.

Si mai am o intrebare. Planetele care sunt retrograde au de a face cu karma. Cum sa interpretez jupiter retrograde in casa a 5 a? Si pluto retrograde in casa a 6a (aici cam banuiesc despre ce e´vorba::::-((()?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amonar
Si pluto ... ?

1. Pluto a fost descoperita abia acum vreo 80 de ani.
2. Pluto nu este planeta ci planetoid.
3. In zona Kuiper careia ii apartine Pluto au fost descoperiti in ultimul deceniu mai multi planetoizi (cateva mii), unii la fel de mari ca Pluto, plus unul mai mare decat Pluto, (celebrul) Eris.
4. Ce facem cu asteroidul Ceres, planetoid de calibrul lui Pluto, dar muuuult mai aproape de Pamant, ce ar influenta mult mai mult destinele omenesti decat Pluto sau chiar Neptun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Amonar
Si pluto ... ?

1. Pluto a fost descoperita abia acum vreo 80 de ani.
2. Pluto nu este planeta ci planetoid.
3. In zona Kuiper careia ii apartine Pluto au fost descoperiti in ultimul deceniu mai multi planetoizi (cateva mii), unii la fel de mari ca Pluto, plus unul mai mare decat Pluto, (celebrul) Eris.
4. Ce facem cu asteroidul Ceres, planetoid mai MARE decat Pluto, si muuuult mai aproape de Pamant, ce ar influenta mult mai mult destinele omenesti decat Pluto sau chiar Neptun.


Eu nu am pus intrebari despre astronomie. La forumul 'stiinta' parca se trateaza astfel de intrebari. Cu Ceres poti sa faci tu ce vrei dupa cum ti-e placul, eu nu te iau la intrebari, pur si simplu nu ma intereseaza.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amonar
pur si simplu nu ma intereseaza.

S-ar putea sa te intereseze faptul ca astrogramele sunt gresite.
Degeaba te uiti in casa lui Pluto daca ignori casa lui Ceres.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

La ce forum se trateaza vanzarea agresiva? S-ar putea sa fii necesar acolo.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amonar

Emiliss,

Am eu o intrebare. Fiul meu are casa a 2 a 'inchisa' in semnul leului. Pe vremea cand invatam astrologia, profesorul ne-a explicat dar e de mult, am uitat. Stiu ca este important daca este o casa 'inchisa' sau 'deschisa'. Nu are nici o planeta in casa a 2 a.

Si mai am o intrebare. Planetele care sunt retrograde au de a face cu karma. Cum sa interpretez jupiter retrograde in casa a 5 a? Si pluto retrograde in casa a 6a (aici cam banuiesc despre ce e´vorba::::-((()?



amonar, presupun ca e vb de semn interceptat? adica leul e interceptat in casa a 2-a (care incepe in rac si se termina in fecioara). in general semnele interceptate se manifesta inabusit si stangaci, mai ales cand sunt lipsite de planete. leul interceptat in casa a 2-a ar putea inseamna cheltuieli ostentative, peste posibilitati.

jupiter retrograd in 5, in ce semn, scorpion? ar putea insemna promiscuitate sentimentala si sexuala, copii nascuti in alte cuiburi dar si o viata boema ostentativa, abordari artistice neconventionale, viata de artist cu productii controversate/dubioase. daca e in balanta, partea controversata/dubioasa/sexuala se atenueaza mult.

Mergi la inceput