Ma iubeste pe mine sau banii mei?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

daca asa este cum presupunetzi voi...nu pot spune decit,sa ne fereasca dumnezeu!Si cred ca ...sincer,nu mai e de ris,e de domeniul psihiatriei!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Tanti Zavaidoc.. M-ai distrat teribil...Esti super haioasa, dar ai zis bine..ai concentrat tot ceea ce ne chinuim noi in cateva cuvinte..Dar vad ca autoarea apare nonsalanta si pare ca nu citeste tot ce se scrie..sau daca citeste ignora ff usor..Chiar asa..nu se face...stii Ladyinred..daca iti zic 2 ca esti beat, mergi si faci nani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

daca asa este cum presupunetzi voi...nu pot spune decit,sa ne fereasca dumnezeu!Si cred ca ...sincer,nu mai e de ris,e de domeniul psihiatriei!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Cred ca in afara de Ladyinred nu rade nimeni Eu am impresia ca se plictiseste. Ce ma surprinde e ca isi pastreaza stilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyinred007

tocmai ii pregatesc un email acid de adio ,mai mult scriu ca sa mi descarc gindurile caci stiu ca oricum nu va avea mare impact asupra lui....imi vine sa mor de ciuda pe mine cit am fost de oarba...cred ca am depasit faza de denial si am intrat in cea de furie,,,,doamne fereste,ce o mai urma...
ps .tot tacere din partea ofensatului!!!


Astea cu SMS-urile ultimative si emailurile acide mie mi se par mai potrivite pentru o adloescenta fara minte si experienta de viata.
In general adultii comunica putin altfel, de discutie ai auzit?

Vrei sa termini si tii neaparat sa ai o explicatie finala? Esti femeie in toata firea, ai curajul unei discutii. Cred ca ti-e mai frica de tine decat de el si ca de fapt sms-urile si emailurile nu sunt deloc pentru a termina relatia ci pentru a-l mai starni un pic.

Absurd si planurile "vand masina cu scuza ca nu mai am bani, il pun sa plateasca chirie motivand in acelasi fel" etc... Daca vrei sa inteleaga mesajul trebuie sa-i spui exact motivul pentru care i se inchide robinetul cu bani, nu sa-l pacalesti deja ca daca ai avea i-ai da ca si pana acum. Nu frate, am dar nu-ti dau pentru ca am impresia ca banii sunt motivul pentru care stai cu mine.

Mie oricum mi se pare degradant sa te gandesti macar sa ramai langa cienva dupa ce ai ajuns sa gandesti ca ar merita sa-i testezi sentimentele prin inchiderea subventiei.

Viata e scurta, nici un lucru peticit nu mai arata ca nou. Vezi-ti de drum si nu incerca sa salvezi ce nu merita salvat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Citat:
citat din mesajul lui andacos

daca asa este cum presupunetzi voi...nu pot spune decit,sa ne fereasca dumnezeu!Si cred ca ...sincer,nu mai e de ris,e de domeniul psihiatriei!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Cred ca in afara de Ladyinred nu rade nimeni Eu am impresia ca se plictiseste. Ce ma surprinde e ca isi pastreaza stilul.

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


Tanti sa stii ca si eu am avut un bauchgefül,cum spune neamtzul si mie mi-a sarit ceva in ochi ...dar fara dovezi,e curata!

Oricum

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Portocalia, dar se zicea parca intr-o vreme (prin 90 si un pic) ca Sandra Brown e doar un nume, un brand. Chipurile, cartile autoarei asteia ar fi fost scrise de diversi studenti la litere.

Daca e legenda urbana sau nu, habar nu am, dar pare coerent. Nici eu nu am citit-o pe doamna, dar avea maica-mea o colega (medic internist doamna) care facea comanda direct de la editura, sa fie sigura ca nu pierde vreun titlu. Ceva-ceva calitati o fi avut si proza aia, de starnea atatea patimi, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Wow...mai ce-am pierdut cu Sandra....vai rusine sa-mi fie.....da` io-s multumita cu barbatu ` din dotare....zau ca nu-mi doresc altul....



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Citat:
citat din mesajul lui andacos

daca asa este cum presupunetzi voi...nu pot spune decit,sa ne fereasca dumnezeu!Si cred ca ...sincer,nu mai e de ris,e de domeniul psihiatriei!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Cred ca in afara de Ladyinred nu rade nimeni Eu am impresia ca se plictiseste. Ce ma surprinde e ca isi pastreaza stilul.




Tanti sa stii ca si eu am avut un bauchgefül,cum spune neamtzul si mie mi-a sarit ceva in ochi ...dar fara dovezi,e curata!

Oricum

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Acum eu ce sa zic? Daca ma cauti la Ip, afli ca sunt la dracu´cu reni (dracu´cu carti s-a mutat- expresie din facultate asta). Eu sunt tot unde eram si acum doua saptamani, doar ca am netmobil din motiv de servicii superfaine (s-a impiedicat un Sven si a ramas toata cladirea fara internet, tv si telefon). Deci, ce dovezi? Imi fac si eu un cont si vin cu intrebari existentiale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

o fi si ea/el vreun /vreo student/a ratacita cu 'ultime zvacniri' de Sandra si ne testeaza....sa vada ce prinde la public

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Daa...pai de asta spun ca nu se poate dovedi!Cum daca nu se dadea de gol singura,nici telenovela indiana nu iesea la iveala!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput