Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (89)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Am culcat ptitica la 20:00 cu chiu cu vai si s-a trezit de 2 ori pana acum, desi are la bord 2.5 ml nurofen ... sper sa iasa mai repede dintisorul/ii care o chinuie sa ne reintram cat de cat in program

Catank si L a facut temperatura mai mare ca acum cand i-au aparut primii 2 dintisori, chiar peste 39grdC; acum vad ca n-a depasit 38 grdC; initial i-am dat paracetamol la 8 ore in primele 2-3 zile, apoi nu i-am mai dat, pentru ca ar fi insemnat sa o tin peste o saptamana pe antitermic , am conchis eu ca dintii sunt de vina si oricum temperatura nu depasea 38.5grdC si uneori scadea spontan sub 38 grdC pana sa apuc sa-i mai dau eu ceva; eu m-am panicat si m-am dus cu ea la pediatru cand a facut febra peste 39grdC vreo 2-3 zile la rand (desi am reusit s-o scad rapid cu paracetamol), dar incepuse sa vomite cate putin, de cateva ori pe zi (de aceea i-am facut sirimboiul ala de investigatii). S-a dovedit ca era totul in regula si pana sa aflu eu toate rezultatele deja aparuse primul dintoc. Pup o mica bucalata!


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

CATANK sper ca nu te-am suparat
ca nu am vrut asta .... iarta-ma daca m-am exprimat gresit
imi esti tare draga .... am vrut sa te ajut da nu mi-a iesit
oboseala offfffffff
a explicat f bine happy cum sa procedezi

la antonia exista permanent o stare subfebrila
de 37.7 max
pana au iesit toti dintii
dar nu peste 38
in schimb fina a avut si 39
da doar o noapte
atat
elimina posibilitatea de a fi altceva
a mancat bine azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Fetelor, ma uit pe National Geographic la Tabu si e o mamica care isi alapteaza baiatul in continuare desi are NOUA ANI .
Arata cam grotesc....cah....cah...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Roxy Ce mai face Anastasia? Cum mai papa? I-a dat vreun dintisor?

Ailed Bine ca a spart gingiuta dintisorul, poate nu o mai doare asa rau pe Dodo!

Madutza ma faci sa intru mai repede in atmosfera de sarbatoare cu decoratiunile tale! Si noi facem bradut pe 24 seara.

Pisuc ce falcute dolofane am vazut eu la puiul tau scump!!!

Cred ca ma bag la nani ca parca aud ca iar se trezeste pitica si eu umblu brambura pe net... azi-noapte de la ora 2:00 s-a tot trezit din ora in ora si la 5:30 am luat-o in patul conjugal ; a cam devenit un obicei asta de vreo saptamana, sper sa nu faca scandal apoi cand o pun in patutul ei dupa ce-i dau dintisorii si se mai potoleste.


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Scuze..nu am apucat sa mai intru..

Azi am fost la capitala la control si am venit mai nedumerita decat eram.Lui David nu ii apare rinichiul dilatat iar ureterul nu il poate vedea ecografic pt ca la noi dilatatia este in zona pelvina..Nu stiu care este faza,pt ca eu am mare incredere in ecografistul la care am fost,care este si cel ce a descoperit problema..

In alta ordine de idei eu sunt ok.Nu am mai dezvoltat chisturi (inca) si se pare ca steriletul Mirena isi face treaba momentan.Sa vedem peste alte 4 luni...Doamne ajuta sa nu mai revina endometrioza!!!

Ailed..ma intrebai unde am nascut!La Municipal in Bucuresti.Acolo nu mi-a zis nimic de picioruse.Nu ii dau cu crema prescrisa..mi se pare aiurea!!!

Lavi..mi se parea ca David tine piciorul stramb si orientat catre exterior,de asta am fost la control...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Catank sper sa fie bine I peste noapte.
Eu mereu i-am facut baie lui L, nu-i faceam cand era in plin puseu febril, ci dupa ce scadea temperatura ii faceam o baita rapida candva in timpul zilei; eu am avut o enterocolita virala severa cu afectare pluriorganica si stare febrila cvasicontinua care a durat doua saptamani, aveam zilnic pusee febrile de peste 39grd C, eram lac de sudoare si faceam cate 3-4 dusuri pe zi fie ca era ziua sau in creierii noptii; si bebe transpira foarte rau cand are febra si nu poti sa-l tii cu zilele nespalat, adica 4-5 zile cat tine starea febrila Asta e parerea mea testata pe propria piele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

lalely cred ca rebuie sa mergi inca la un doctor, unul cu multe recomandari; sa dea Dumnezeu sa fie bine

yvyana sa dea repede dintisorii si sa scapati de probleme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

am vazut poze cu Petru al lui pisuc; ce frumos sta el la ascultat povesti! zana mea cum vede cartea de povesti sau reviste se arunca pe ele sa le manance nici voba sa stea cumintica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

fetelor eu as cumpara o carte despre psihologia copilului sau despre cum sa iti cresti copilul!! voi aceti asa ceva? puteti sa imi recomandati ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

bb_yasmi e f frumos caruciorul din linkul pus de tine! eu nu te pot sfatui pt ca al meu carucior e cat tancul

Mergi la inceput