FIV 297

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicolle88 spune:

Multumesc mult fetelor pentru incurajari si urari. Va doresc la toate tot binele din lume si credeti-ma cand va spun ca o sa va trag pe toate dupa mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

felicitari nicolle sa ai o sarcina usoara si sa dea DD unul sau 2 bebei sanatos(i) si frumos(i)
bruna ms draga mea
jaquar in sfarsit am timp sa iti raspund am facut fivul la sibiu la polisano cu dr ispasoiu..da, am facut hiperstimulare severa si am avut de tras o saptamana in spital,(dar asta e o alta poveste si nu vreau sa plictisesc )am avut 44 de ovule pe care le-am impartit cu o prietena draga..deci din 22 ale mele m-am ales cu 13 embrioni de ziua 3 , iar in ziua 5 am avut 8 embrioni pe care i-am congelat ptr ca eu am fost hiperstimulata si nu puteam sa ii pun..dupa o luna am tot pus din ei ultima data am ramas cu 3 si am decis sa ii pun pe toti si din toti opt doar 1 s-a prins ,si ma bucur foarte mult deoarece eu am un baiat mare acasa si ne doream mult inca unul si atat , iar la prietena mea nu s-a prins niciunul din pacate..daca mai ai intrebari cu mare drag iti raspund
si eu am dat jos 13 kg dupa ce am nascut asa ca uratico nu iti face griji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariuca83 spune:

Felicitaril Nicolleeeeee bravooooooooooooooooo
Sa dea Dumnezeu sa fiti bine pana la capat/ , sa ai sarcina usoara si minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hello!
pupici la fetite-asa rapid ca iar ne supara burtica si suntem maraite..

nicolle-felicitari!sa ai parte de 9 luni de vis!

monule-eu am slabit 25 de kg in 3 saptamani!de asta intrasem in panica..dar..inca sunt pe picioare-asa ca..
bruna mea,daniela-pupicei si va astept la dsicutii despre bebici cat de curand!mai ales ca la anul mai vreau o fratioara sau un surior ptr mititica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Buna fetelor,
Imi cer scuze ca nu am mai postat demult pe acest forum , fetele mai vechi ma stiu dar vad ca au aparut foarte multe fete noi, va doresc la toate sa va ajute Dumnezeu sa va realizati cat mai repede dorinta de a avea un bebelus.

Fetelor eu sunt tare fericita azi e ziua a -18-a de la embriotransfer si beta are valoarea 6658, e al 5-lea FIV care in sfarsit a fost cu noroc insa nu l-am facut la Sibiu ci in Turcia.
Nicolle88 felicitari si sa avem o sarcina usoara.

Va pup pe toate si va doresc din tot sufletul sa aveti si voi cel putin un beta cat al meu cat mai curand posibil


fericita !!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Nicolle bravooo,ai reusit.Sarcina usoara si asa sa faci,sa ne tragi pe toate dupa tine
Tamysfelicitari si tie,sarcina cit mai usoara.Hai ca-mi dai sperante,si eu ma pregatesc de fiv 5.
Uratica,ceva pozici,sa vedem si noi frumusete de fetita?
Many sa inteleg ca sinteti tot cu petrecerile foooarte bine
va pup fetelor si wee placut

daniela,
urmeaza fiv 5 in ian-fev 2012,ULTIMUL..........te rog, Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Felicitari Nicolle!

sfat: stai cat poti de linitita macar vreo 4-5 luni sa nu faci ca mine! sa nu ridici sau altele...

2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente!
-tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis
-2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit
2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
22+ Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamys

Buna fetelor,
Imi cer scuze ca nu am mai postat demult pe acest forum , fetele mai vechi ma stiu dar vad ca au aparut foarte multe fete noi, va doresc la toate sa va ajute Dumnezeu sa va realizati cat mai repede dorinta de a avea un bebelus.

Fetelor eu sunt tare fericita azi e ziua a -18-a de la embriotransfer si beta are valoarea 6658, e al 5-lea FIV care in sfarsit a fost cu noroc insa nu l-am facut la Sibiu ci in Turcia.
Nicolle88 felicitari si sa avem o sarcina usoara.

Va pup pe toate si va doresc din tot sufletul sa aveti si voi cel putin un beta cat al meu cat mai curand posibil


fericita !!!!!!!!!!!


Felicitari si sa dea DD sa ai o sarcina linistita si frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Tamys felicitari !
Bebe sau bebei(cum iti doresti) la termen si sanatosi,o sarcina de vis !
In vara parca facusei la Sibiu...nu mai stiu cum au evoluat lucrurile acolo...oricum a trecut,prezentul conteaza.Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Tamys ,felicitari si ai grija de tine!

Mergi la inceput