Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 23

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_coven spune:

Histamina, am incercat osteopatie, si merge ok. Trebuie sa merg la serviciu pt ca aici concediul de maternitate nu e foarte lung, si plata este asa cum este, iar din punct de vedere financiar sunt independenta. Oricum va sta mama mea cu Grace, ceea ce e excelent! Merg in Romānia cateva saptamani, vad acolo ce mai zic.
Multam mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Dana, trebuie sa recunosc ca am ras cand am citit mesajul tau! Eu ma bucur ca ai tai copii sunt neastamparati. Ma bucur pt fiecare mama de prematur care spune ca al ei odor e obraznic. Asta inseamna ca ei sunt bine, sanatosi, ok din punct de vedere neuro. Ma ingrijoreaza oarecum ritmul de crestere al Mariei. In 3 luni a crescut 1 cm, iar Ana 5 cm. Acum ma gandesc ca Maria seamana f bine cu sotul meu, cu familia lui, si sunt mai mici de statura, sotul meu are 1,72, dar mama lui are in jur de 1,60. Sora lui la fel. Si la conformatia corpului seamana cu Maria cu ei. Adica mai scunzi si mai grasi. Pe cand Ana e bucatica rupta din mine, eu am 1,67 iar mama mea 1,70. Ana are conformatia noastra, inalta si slaba. Ea are 76 cm acum. Sper sa fie genetic, si sa nu fie nici o problema. A inceput iar sa mearga, apoi iar n-a mai mers. Astept cu nerabdare sa mearga amandoua!

Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Am fost la oftalmolog ieri , la control.
Sintem bine cu ochisorii, Carina are strabism la ochiul sting dar doctorul zice ca se corecteaza cu ochelari si ca din toamna ar trebui sa ii punem ochelari.Mare lucru daca va sta ea cu ochelari, dar poate ca fiind mai mare putin va mai intelege.
Crina, sfatul meu e sa iti amini venirea in Bucuresti la doctor pina se mai topeste zapada.A fost un cosmar drumul pina la cabinet ieri, o intersectie am mers pe jos cu Carina in brate.

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/a
lbums/l521/Daniela_Marin/
Am mai crescut putin- http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/vara%202011%20si%20putin%20mai%20mari/?action=view¤t=IMG_0101.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Ce mai faceti fetelor? Nu mai scrie nimeni??

Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

tuns strumf. strumf e cheliuta, isi mangaie capul, spune parul si ridica din umeri.am ras cu lacrimi.arata superb si ii face ochii si mai mari(daca se putea).i-am dat peritol,care i-a produs agitatie,asa ca l-am scos.continua aspiunea nestavilita pt capace si oale si ii place sa mearga in pacr,pt ca parc e mai greu de pronuntat.probabil ca va fi rarait ca si taica-su(oare ce nu a luat de la el?)pt ca,deja il rostogoleste pe r si e f mandru de asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Si noi suntem bine, crestem, parca papam mai bine.
Histamina, vezi ca poti comanda viusid pe adres site-ului. E un site cu farmacia ortomoleculara.Va pup si sa aveti un 1martie luminos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

sotul nu si-a gasit job.

eu, ma scufund in butoiul cu melancolie.

strumful e iar in greva foamei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

O primavara cu mult soare, voie buna si sanatate va dorim.
Si noi sintem o.k , mancam si nu prea dar veselie si joc cit cuprinde.
pentru toata lumea.

Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/a
lbums/l521/Daniela_Marin/
Am mai crescut putin- http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/vara%202011%20si%20putin%20mai%20mari/?action=view¤t=IMG_0101.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

O primavara frumoasa alaturi de comorile voastre! Si noi suntem mandre ca mergem, in sfarsit, amandoua. Ana foarte bine, iar Maria mai face si " cucuie" . Per ansamblu merg, mananca bine, si ma minunez pe zi ce trece de cate lucruri noi fac. Cel mai mult imi place ca se joaca amandoua, 90% ce face una face si cealalta. Sunt doua minuni dragutze si simpatice pe care eu le ador!

Crina, mami fericita de Ana si Maria, 18 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

strumf e super haios.
vrea pe tada la bada bada, adica pe strada la zapada.
deja il rostogoleste pe r rau de tot.
merge prin casa si spune:grrrrrrrrrrreu,grrrrrreu.apoi crrrema,crrrrrema si tot asa ia toate cuvintele cu r din vocabular.
se catra pana la 1,5 m,dar e iar in greva foamei.

surubareste cu tati,pt ca surubelnita si ciocanul au miere pe ele si musai vrea sa-i citesti Cenusareasa fara nr,fara nr.

Mergi la inceput