Aspirante optimiste (739) Felicitari MeAlex !!!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

fetele eu am profitat de vremea frumoasa de afara si am fost la plimbare


MeAlex felicitariii, sarcina usoara si la termen cu un copilas sanatos, papacios care sa va umple casa de bucurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

sf Andrei sa va ocroteasca alex.
sa ai grija de voi.
ma bucur din tot sufletul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Felicitari, Alex! Ai grija de tine si de bebe!

Finn Constantine 15.10.2009 si 18+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilimara spune:

MeAlex Felicitari!!!!! Sarcina usoara si un bebe sanatos va doresc!!

Lili de strumfita Maria Eliza

Cu ajutorul lui DD in curand din nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:


Scuze ca dau buzna peste voi dar nu pot sa nu o felicit pe Alex.
Alex Felicitari ma bucur foarte mult pentru tine. Sarcian usoara si la termen.
Dragelor va doresc tuturor sa veniti cu teste pozitive sa o urmati pe Alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Buna, fetele!
Incerc sa ma insinuez si eu in clubul vostru, intrucat de curand ne-am hotarat sa “ne reproducem” ca sa-mi citez jumatatea. Si cum nu am foarte multa lume cu care sa-mi impart aspiratia, o sa va rog sa-mi permiteti sa-mi vars si eu incantarea, temerile si ofurile pe aici.
Fiind deja trecuti de 30 de ani, ne-am hotarat sa o luam metodic, asa ca inainte de a ne exersa abilitatile practice, am inceput sa vizitam doctorii; prima vizita a fost in 18 octombrie, apoi a urmat o ecografie tv si o serie de analize.
Ieri a fost a 3-a vizita la doctor si deocamdata avem interdictie . Trei-patru luni mai stam frumos si asteptam, intrucat CMV-ul isi cam face de cap prin sangele meu (IGM pozitiv, adica virusul e activ – dupa cum mi-a explicat domnul doctor). Intre timp trebuie sa mai merg la endocrinolog (testosteronul e si el mare) si la o ecografie mamara (noduli).
Iar eu care ma gandeam ca trebuie sa fie extrem de simplu..... Ne hotaram, facem calculele, ne apucam de treaba ...... Ma visam deja mamica prin noiembrie – decembrie anul viitor. Am mers atat de departe incat am si mobilat in gand camera copilului, si chiar am si cautat pe net ..... care camera, nu stiu, ca deocamdata stam in garsoniera

Pfff, ce bine-i sa povestesti, chiar si pe scurt



I.P.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Aleeeeeeeex!!!!!!! Vai de mine ce bucurie imensa sa citesc!!!!! Mi-ai insenjnat ziua! Ce bine ca ai fost la dr U si stii ca trebuie sa faci deja anticoagulanul! Baga mare! Sarcina usoara! Felicitari scumpa mea!
Fetelor va pup pe toate! Hai ca lista a inceput cu dreptul!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne_marie79 spune:

La multi ani , celor ce poarta frumosul nume al sfantului Andrei! Aceasta zi sa va ocroteasca si sa va aduca multa bucurie in suflet!
Alex ... stiu ca ai primit multe felicitari , dar nu imi poti priva bucuria de a te felicita si eu , de a-mi bucura sufletul vazand ca minunile se intampla zi de zi , aici , alaturi de voi!
Citesc de ceva timp postarile tale de aici , inca de cand nu imi facusem cont pe acest forum si mereu am apreciat sinceritatea ta , bunul simt , toate sfaturile pertinente pe care le dadeai tuturot fetelor si , mai ales , puterea ta de a lupta sa fii mamamica!
Vreau sa stii ca esti una dintre acele fete de pe acest forum , in fata carora imi plec capul si raman , adesea , muta de admiratie! Sa te ajute Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si un bebelus care sa iti mosteneasca frumusetea sufleteasca!
Va pup pe toate , razele mele de lumina , si imi doresc sa citesc de la voi numai vesti bune , ca cea de la Alex!

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra!
http://lt1m.lilypie.com/xoFKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Alex draga mea sincere felicitari! Sa fii sanatoasa,sa duci sarcina la termen si bebele sa fie asa cum iti doresti!
Bravo!!!!! Ai reusit!!!!!

------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

nu o trece nimeni pe alexutu in titlu?
merita

Mergi la inceput