Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Multumim frumos pentru urarisunteti niste dragute si va iubesc pe toateee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Am sharuit pe wall-ul grupului o lista cu alimentele permise, pe varste, la diversificare. Se vede si siteul de unde e luata. e un site f bun.

Noi o sa incepem undeva intre 5.5 si 7 luni, in functie de interesul manifestat de Filip. Voi incerca un amestec de BLW si piureuri si vom incepe cu fructe: mar, suc de morcov, avocado, dovleac, cartof dulce. Picam in sezon super nasol, nimic natural, numai de supermarket, brrrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Multumim mult pentru urari fetelor! Noi sarbatorim azi cu un tort de ciocolata home-made, la care va invit virtual pe toate!

Le doresc si eu tuturor sarbatoritilor zilei La multi ani cu sanatate, fericire si viata implinita!


din 06.07.2011 am un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

Buna mamici si pitici

LA MULTI ANI celor care s-au sarbatorit zilele acestea.

Sa treaisca in sanatate si fericire toate Andreele si totii Andreii si binenteles si al meu.

Felicia imi pare rau de veste cel mai important este ca ati admis ca este o problema iar ca orice problema este rezolvare. Cu indrumare profesionala veti reusi. Cand dau de greu eu ma agat de cuvintele 'e greu dar nu imposibil'.

De stranutat - la ordinea zilei

Cu diversificarea eu nu ma grabesc mai repede de 6 luni e asa de comod cu alaptarea

Eu am o obsesie- infectiile urinare si il suspectez pe Filip.Luni mergem oricum la control, sa vad daca rezist pana atunci sa nu il duc la doc.

Va pup si sanatate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui squirrel

Buna mamici si pitici



Eu am o obsesie- infectiile urinare si il suspectez pe Filip.Luni mergem oricum la control, sa vad daca rezist pana atunci sa nu il duc la doc.

Va pup si sanatate


Viitoare soacra cu trei nurori


pai de ce il suspectezi? e si baiat...
eu am trait cu frica asta la Eva, fetita, kk ala fund, n-a avut niciodata o infectie urinara. abia dupa ce am scapat de scutec m-am relaxat, si nu de tot, si acum dupa kk, nu o sterg, o spal cu dusul la fund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

Adra Paul mi-a facut infectie urinara la 2 luni cu e-coli iar pe urma s-a repetat de vreo 3 ori, deabia dupa un an am fost vindecati. el nu mi-a regurgitat nici o picatura insa in timpul infectiilor varsa si era mai agitat. S-a contaminat dintr-un scutec mai plin.

Filip de cateva zile varsa mai mult ca deobicei si tot asa e ma agitat. Are si reflux asa ca prea relevant nu e . Simptomele de acum le-a avut si acum o luna fara sa fie infectie dar cum am mai zis sunt obsedata.

E adevarat ca fetitele sunt mai predispuse la infectii dar nici pe baieti nu ii iarta. Eu acum il manevrea za un ou cand isi face treburile iar zona x e cea mai curata parte a corpului

Scuzati de placinta, mi-am spus si eu oful

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Dya nu e nicio problema, cu mare drag.

Dupa ce am postat m-am gandit ca ar fi mai bine sa nu mai insist pe tema asta pentru ca sunt copii si copii, fiecare trebuie sa discute in primul rand cu pediatrul sau si sa tina cont de particularitatile propriului copil (predispunere la alergii).






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Cu ocazia sarbatorii de Sfantul Andrei, va doresc tuturor celor care purtati acest nume multa sanatate, fericire si sa aveti parte numai de zile senine si insorite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Am venit si noi de la o lunga plimbare in wrap. in care i-am cautat Evei o masinuta roz si o pisica mica din cauciuc. Mor de nervi ca n-am gasit. si am vazut zeci de jucarii sexiste. Pentru fetite se gasesc de toate: masina de spalat, aspirator, fier de calcat, toate roz, dar masinuta nuuu, Doamne fereste, cine a mai pomenit fetita cu masinuta?
.....


Andra, dar ce zici daca ii cumperi o masinuta alba si o vopsesti roz? chiar si cu oja se poate daca este micuta. Sau cu spray-uri colorate.
M-am amuzat teribil cand aici am vazut o limuzina luxoasa de un roz sclipitor! Asta desi si mie mi se urca sangele in tample cand vad ca li se intipareste copiilor ideea ca fiecare sex are anumite roluri bine determinate in societate
Chiar, cum mai sunt abecedarele acum? Tot cu: mama gateste si tata merge la serviciu?



din 06.07.2011 am un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Am venit si noi de la o lunga plimbare in wrap. in care i-am cautat Evei o masinuta roz si o pisica mica din cauciuc. Mor de nervi ca n-am gasit. si am vazut zeci de jucarii sexiste. Pentru fetite se gasesc de toate: masina de spalat, aspirator, fier de calcat, toate roz, dar masinuta nuuu, Doamne fereste, cine a mai pomenit fetita cu masinuta?
.....


Andra, dar ce zici daca ii cumperi o masinuta alba si o vopsesti roz? chiar si cu oja se poate daca este micuta. Sau cu spray-uri colorate.
M-am amuzat teribil cand aici am vazut o limuzina luxoasa de un roz sclipitor! Asta desi si mie mi se urca sangele in tample cand vad ca li se intipareste copiilor ideea ca fiecare sex are anumite roluri bine determinate in societate
Chiar, cum mai sunt abecedarele acum? Tot cu: mama gateste si tata merge la serviciu?



din 06.07.2011 am un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Buna ideea, numai sa gasesc un spray roz, dar macar as avea o alternativa. Nu stiu cum mai sunt abecedarele, deocamdata noi nu servim nici gradi si mi se urca destul sangele-n cap pe diverse prejudecati, discriminari si stereotipii, dar sa te tii cand o intra in sistem

Mergi la inceput