Strugurasi de sept-oct 2011 **10*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

May3- multumim mult de informatii!
Noi suntem toti patru raciti, asta,ica e cu mucii in nas, desi avem umidificator, am mancat bine, am pazit-o de frig, curent, etc. Degeaba, ca fetita cea mare vine cu virusi de la scoala. Maica-mea mi-a spus sa ii pun o carpa inmuiata in amestec de otet cu spirt si apa. Incalzita si pusa, dar nu direct pe piept, ci pe o alta carpa.

Voi ce remedii contra nasului infundat si mucit folositi? Noi am folosit prea mult serul fiziologic si pompita de desfundat nasul, nici nu mai functioneaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

sei, sa vezi ce patesti daca te mai iei aiurea de cupil, ca nu face ca nu drege. ma bucur ca te ai linistit.

jade, sa se bucure micu' de jucarici

ionela, m am indragostit de blogul "alex creste". Am citit niste chestii f misto despre diversificare.

copilul meu azi a dormit numai cu tita in gura, sugand de vrajeala nu de mancare. acum doarme calare pe mine.

sunt asa de bucuroasa, am luat prima de bebelus!!!. nu ma gandesc decat la un brad imens si un morman de cadouri pt printesa mea sub el..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Dbuny, Pacoeste sotul tau?

Imi pare rau pentru verisoara lui offfffff doamne ce veste trista
Dar ea nu a facut triplu test?Avea peste 35 de ani?
La eco nu se vede copilul cu SD.



Aici se face triplu test tuturor, indiferent de varsta, mamica are 33 de ani, iar in familie nu sunt antecedente...paco e sotul meu. Zice sotul sa mergem s-o vizitam, dar mi-e asa de greu...familia ei inca n-au vazut-o pe Noa,(si nici ea) si mi se pare cel mai nepotrivit moment. Stiu ca-s egoista, dar nu cred ca-i face bine bebei in jur acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade.. super faine.. si eu am vrut sa iau broscuta din metro, ca am gasit-o insa mi-i se par asa de simple jucariile astea, trebuie sa ajung acolo sa vad ca un bb se dezvolta prin jucarii, nu stiu ce imi imaginam eu..ma gandeam.. aa ol si stie sa numere broasca.. si atat? pai nu cred ca Elena are nevoie de ea.... glumesc imi dau seama ca e un copil si ii trebuie jucarii insa eu trebuie sa ma obisnuiesc cu lucrurile treptat cred, sunt ciudata nu?

Oana.. da m-am linistit..promit ca la no 2 voi fi mai zen.., si eu vreau prima..., la mine prima e ca 3 luni de acum in colo traiesc pe banii sotului...

Bunny.. tocmai ca nu esti egoista, de erai egoista mergeai sa o vezi , asa te pui in postura bietei femei.. ma gandesc uneori cum rezisti unei astfel de vesti, si ce decizie iei cu copilul... ma gandeam in sarcina de fapt, insa in situatia data.. e greu..

Fac cap nou


...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sept-Oct2011 spune:

CAP NOU

Mergi la inceput