FIV cu dr Dragos Albu 50

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

Buna seara dragele mele!
mi-am vazut iar azi puisorul. a crescut si bataile inimioarei s-au ridicat si ele la 139/m.
am luat si o trimitere pentru Fundeni (nu ca ar fi obligatorie, dar sa fie). asa ca, tinuta, eu ma apuc de copii la dosar, desi sigur, sigur, iar nu stiu sa spun o zi.
ari, vom cere tot... am vazut dosarelul cumnatei si prima data i-a facut toata gama. apoi s-a axat doar pe cele cu probleme...
si despre ce cracanate vorbiti, qiao, ca eu nu am reclame de-astea care va enerveaza pe voi... super tare gugulush. vedeta nu altceva!

si pentru Mirela, cu multumiri anticipate, rog sa fiu transferata si eu la sectiunea "gravidute":

35 ani, laparoscopie chist pe ovarul drept (2001), salpingectomie bilaterala (2005), injectii permeabilizare trompe si alte proceduri; ovar drept polichistic, anovulatie, dar rezerva ovariana satisfacatoare; trompe obturate complet (histerosonografie 2010); MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV1 martie 2011 nereusit; histeroscopie debridare sinechie uterina; FIV2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit.


Doamne-ajuta!

doamne luptatoare !!!


( 7 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pestic spune:

Citat:
citat din mesajul lui alilumi

Buna seara dragele mele!
mi-am vazut iar azi puisorul. a crescut si bataile inimioarei s-au ridicat si ele la 139/m.
am luat si o trimitere pentru Fundeni (nu ca ar fi obligatorie, dar sa fie). asa ca, tinuta, eu ma apuc de copii la dosar, desi sigur, sigur, iar nu stiu sa spun o zi.
ari, vom cere tot... am vazut dosarelul cumnatei si prima data i-a facut toata gama. apoi s-a axat doar pe cele cu probleme...
si despre ce cracanate vorbiti, qiao, ca eu nu am reclame de-astea care va enerveaza pe voi... super tare gugulush. vedeta nu altceva!
si pentru Mirela, cu multumiri anticipate, rog sa fiu transferata si eu la sectiunea "gravidute":

35 ani, laparoscopie chist pe ovarul drept (2001), salpingectomie bilaterala (2005), injectii permeabilizare trompe si alte proceduri; ovar drept polichistic, anovulatie, dar rezerva ovariana satisfacatoare; trompe obturate complet (histerosonografie 2010); MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV1 martie 2011 nereusit; histeroscopie pentru debridare sinechie uterina; FIV2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit.


Doamne-ajuta!

doamne luptatoare !!!


( 7 + )

Ali ma bucur mult pt tine si ma rog sa fie bine in continuare! Multa bafta si multi pupici
Ana felicitari pt caprite
Qiao multi pupici pt tine si Gugulush
Anastasia sper ca esti ok! Iti tin pumnii in continuare!
Pupici pt toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

ali, sincere felicitari...........asa sperante imi dai cand citesc ca-ti merge bine....fetelor,toate imi dati sperante si ma bucur pt reusitele voastre, dar cu ali am ceva special,ca am fost aproape de ea cu ET...vreau sa-i calc pe urme.......eu pana acum am fost bine,nu am mai avut nicio scurgere,nimic...de aseara a inceput asa mai multicel acea maroneala,cu niste firicele ciudate....maine fac 4 sapt de la ET, banuiesc ca s-ar vedea la eco daca m-as duce,nu?...nu stiu ce-o insemna maroneala asta urata....offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Miruna, cand ti-au aparut aceste pete maronii?
Cred ca ar tb sa-i dai un sms lui Albu si-ti va da probabil duphaston. Cand mergi la eco?
si multa sanatate

Maripet - cum te simti? ai mai vb cu dl doctor? sau vineri mergi direct pt FET? Sunt cu tot sufletul alaturi de tine si ma rog pt un beta pozitiv.
Arabella - cum esti? pic cu pic si trece vremea si vine si beta mare .

Pup si restul fetelor si la cat mai multe vesti bune.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

bccami merci si ....stie dl dr si deja iau duphaston din 6 in 6 ore.....in mod normal la eco as fi prog pe 12 dec,dar cu siguranta ajung mai rpd la dansul sau la alt dr....sa stau linistita barem
Multa sanatate si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ce frumos arata 7+

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

ali, ti-am trimis PM.

Vreau si eu sa-mi pun burtica la semnatura, dar nu stiu de unde s-o iau (adica sa ramana si sa se modifice singurica), asa pot s-o scriu eu ca sa ma mandresc cu ea, chiar daca-mi da emotii cu amniocenteza peste 2 saptamani.

+14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

hai ca am vrut sa ma duc maine la eco la un spital de stat ,in policlinica, am sunat si surpriza....maine sunt liberi ca e 1 decembrie.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

nouasnrs, eu cred ca nu e voie contact sexual decat protejat....eu pe toata perioada stimularii si dupa,m-am abtinut...si continua si in ziua de azi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

pestic, saru'mana!
miruna, draga mea mamica,
lasa petele alea in pace, ca m-au amarat pe mine destul si uite, totul este in regula! In cazul meu s-a prins unul din cinci, si a trebuit sa se curete acolo... si apoi, daca e vorba de sarcina multipla, se prind si bebeii aia de uter si uterul mai sangereaza si el, ca se modifica... asa ca... eu si acum mai am pete, ce-i drept din ce in ce mai rare si mai "anemice". abia astept sa se termine cu ele, dar atata vreme cata puiutul meu este bine, am invatat sa si "traiesc cu ele". am avut chiar un fel de ciclu peste sarcina, ca a curs din mine saptamana trecuta rosu nu altceva... doctorul stie de ele, ai tratament de sustinere, mergi inainte! cat despre faptul ca scurgerea e urata, sa nu te sperii! asa am avut si eu! greu sa o descriu in cuvinte!
of si stiu cum e cu eco asta, sa nu mai ai rabdare, te inteleg si te sustin!
ari, ma rog din adanacul inimii mele sa vad anul ce vine cifra asta crescand la semnatura ta! si in toamna, cand se numara bobocii (chiar si mai tarzior, spre iarna... daca nu, in primavara cealalta!!!), sa ii numaram si noi pe ai nostrii in dendrologic, pe marile bancute de care iti povesteam!
tinuta, am raspuns la pm.
nouasnrs, protejat, iar dupa punctie... punem si noi sexul in cui, ca nu-i bai! Io o sa-l tin asa mult si bine... si sincer, va doresc la toate pauza aceasta pentru bebei!!!

toate doamnele!



( 7 + )

Mergi la inceput