Aradence DC (168)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

La multi ani Maia! Niko, sa va traiasca printesa si sa va bucurati de ea si de fratiorul ei!

Sanatate bolnaviorilor, Flavia, Bogdi, CristinaR!
Flavia, sa folosesti sanatoasa telefonul!
Am avut si eu, e foarte fain.

Ada, unde ai disparut cu cafeaua de dimineata?
S-a obisnuit Vlad la noua gradinita?

Adelina sambata are serbare.
Miercuri merg in excursie la Timisoara cu gradinita.
La noi a venit Mos Nicolae, "scurt si la obiect" anul asta. I-am pus sa se gandeasca bine ce-si doresc. M-am saturat de jucarii aruncate si dezordonate prin casa!!! La Ade i-a adus un Zhu-zhu pets (iar!) cu ceva accesorii si dulciuri (kinder friends) si la Dragos ceva mighty beanz si nu stiu ce titirez...plus dulciuri.
De Mos Craciun habar n-am ce sa le mai cumpar.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LA MULTI ANI MAIA!
Si la noi a venit Mos Nicolae - mai mult cu dulciuri si ceva haine Dianei (d-alea oricum necesare si urgente ... ) In plus doua carti,un pachet de creioane colorate si f. putine jucarii dar si pe-alea au reusit sa se bata azi De fapt le-am luat doar niste figurine micute din plastic lui Tudor cu personajele din Clubul lui Mickey Mouse si Dianei cu zanele din Tinkerbell (astea puse la maica-mea),alta jucarie fiind doar un set de constructii lui Tudor (cu un camion cu busteni si macara si un motostivuitor ) Toate astea au venit din mai multe directii,ca si mosul asta a trecut si pe la buni,pe la nasa,ba si pe la frate-meu ... Diana saraca a asezat de ieri seara cizmele tuturor la usa si le-a frecat de zor de nu stiam initial ce i-a venit cand a zis ca vrea sa isi stearga cizmele.Azi am lasat-o sa fiarba din plin,a verificat de n ori holul ,ba ne-a si certat ca nu poate sa vina mosul din cauza noastra ca e lumina aprinsa si tot circulam pe-acolo S-a mai luminat la fata cand a aparut nasa cu provizii de cioco ,suc si banane - se pare ca prin centru totusi trecuse mosul ,asa ca mai avea o sansa Ca sa o calmez am tulit-o la mami unde era si Tudor sa verificam daca macar pe-acolo a trecut mosul - nu trecuse ... dar a venit intre timp.Abia in final ne-am intors toti acasa si ce sa va zic ca a luat-o in fuga pe scari in sus,n-a mai asteptat liftul,stiam de ce: sa dea ea busna cat mai rapid si prima in hol Dar cand a vazut cadourile - la ea in cizma era fix doar o bata cum ii promisesem si in disperare a inhatat cartea de la Tudor zicand ca e a ei.Abia dupa cateva minute a depistat o pereche de cizme negre si in spatele lor cadourile ei - ea a zis ca-s cizmele mele,dar erau si-alea ... cadoul ei
Dupa ce s-a batut cu Tudor pe jucarii - de fapt ea a inceput cu pocnitul - s-a vazut clar ca trebuia sa ii las io frumusel doar bata aia cum i-am promis ca o sa pateasca !

De mos Craciun am pentru Tudor cumparata o parcare si inca ceva set de masinute - una o pun la noi alta la mami ,iar la frate-meu are un set cu masina de gunoi si pubele.Toti impodobesc brad si toti vor sa le puna si ei cadou.La fel nasa. Diana deocamdata niema ... nici nu m-am hotarat ce sa ii iau (si pentru ai mei cam aleg eu).De fapt nici habar nu am ce sa ii iau si nici finante. In plus si lui Tudor i-as mai lua mai multe chestii maruntele,ca asa imi placea ca Mos Craciun sa vina cu sacul plin acasa (chiar daca multe ieftinaturi) ca in afara sarabtorilor f. f. rar le luam jucarii. Noroc ca totusi el are o gramada de jucarii,carti, puzzle si jocuri ramase de la Diana,doar la capitolul automobile ii pot face completari de pe-acum.Dianei i s-a pus pata ca vrea laptop de jucarie,dar n-as da atatia bani pe o asa tampenie,cand ea se descurca bine mersi la PC normal ... precis ar fi f. dezamagita prin comparatie.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18" target="_blank"> VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

La multi ani Niko, Nicolas-Mihai, Nico-Carmen!
Daca am uitat pe cineva sa ridice mana sus!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Si de la mine la multi ani Nicolailor si Nicoletelor!

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=18" target="_blank"> VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

La multi Ani celor cu numele Nicolae!(Nicoleta, Niculina...)

La noi a veni Mos Nicolae aseara cu cateva dulciuri si piticii Albei ca Zapada si o carte Atlasul Lumii ptr. copii. De obicei venea doar cu dulciuri si fructe dar de data asta s-a abatut din drum...
Mos Craciun vine cu un bobo cu mai multe functii,l-am luat de la Metro in weekend, a fost reducere 40%.

Moni noua nu ne-a spus nimic profa de desen. Ea o lauda pe Alexandra ca-i talentata, ca e cuminte si se descurca singura, isi pune apa, spala urmele de acuarele fara sa puna prea multe intrebari etc. Voi ati confectionat brad? Eu am incercat sa fac ceva minune de carton dar nu mi-a iesit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DIANA pai chiar nu demult a sosit si Diana mea de la desen - unde iar a stat 2 ore,dar macar a zis ca saptamana viitoare sunt liberi - oare si la celelalte e la fel? Nu stiu de niciun brad de confectionat la desen. Am inteles ca ceva desene-felicitari au facut azi.
De la gradi ii duc joi seara sa danseze in fata la primariei,in 17 are serbarea la gimnastica,iar 19 are serbarea la gradi ... balamuc.Bine ca macar n-a mai chemat-o si la concursuri la desen,ca s-a intalnit sotul zilele trecute cu profa si i-a zis ca voise sa sune sa o cheame deja la unul,dar s-a trezit cam tarziu si a renunat.Bine a facut de data asta


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

La multi ani, Maia!
La multi ani Nicolailor si Nicoletelor!(si eu sunt Nicoleta)
Aa venit si la noi mosul, noroc ca am venit acasa...Am ajuns la urgente cu Alexandra, suspecta de apendicita, leucocitele mari...Am scapat totusi de operatie, dar am stat 2 zile in spital...

Cristina si gemenele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Aoleu Cristina,imi pare tare rau! Acum e bine Alexandra? Nu era apendicita? De la ce i-au iesit asa analizele,ati aflat? Faina aniversare avusi

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

saluti

La multi ani Maia si Nicolailor si Nicoletelor.

Vad ca Mosul n-a uitat pe nimeni .Asta-i bine ,inseamna ca suntem cuminti si nu l-am suparat cu nimic .
Si la noi a venit cu ce a avut, dulciuri o gramada ,prea multe chiar si puzzle ,joc de table-sah , ,set de plastilina si creion fermecat dar cele mai importante is la ora actuala sabiile si soldatii si poneii ,restul nu prea i-a incantat.
Si eu am primit de la mosulica meu al tanar mai luna trecuta un telefon ceva ca al tau Flavia ,dar se pare ca a uitat si a aparut cu un smartphone .Na treaba lui daca-i batran si uituc .
De Craciun deja nici nu mai stiu ce sa iau ,is si scumpe si nici numai sti cu ce sa-i incanti ,ca vesnic altceva vreau.

Flavia v-am tot asteptat la karate ,dar se pare sa nu v-ati razgandit.Poate ii vine cheful iar ,daca nu altceva la rand. Noi cica vineri avem ceva examen ,asa ca prestam la greu. N-am uitat c-am vorbit de fotbal ,dar nu ne-am mai intalnit si nici n-am mai scris ca oricum nu e valabil inca ,pentru ca pe afis scrie ca se fac inscrieri pentru copii nascuti in 2005 ,dar daca vrei iti scriu numarul .

noapte buna






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Moni, acum e ok.Am stat de miercuri pana vineri in spital, de luni a mers si la scoala... Cred ca a avut o infectie (nu stiu exact cum scrie pe externare) , cert e ca nu a luat nici un fel de tratament(doar saruri pt hidratare). Sambata i-au refacut analizele si leucocitele au revenit la normal...Doctorul a ezitat din fericire s-o opereze si bine a facut...

Mergi la inceput