Strugurasi de sept-oct 2011 **09*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Bujo...ti e dor de burtica asa-i?!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

fetelor mara a facut azi un kk cu puncticele maro inchis(ca marime..cat semintele de susan). ce poate fi?! eu ii pun Colargol in nas si are culoarea tot asa maro inchis. ma gandesc ca asta e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Nico e Iris, sterge-i numele de aici :)

Bujo, tinem pumnii sa iesi cu bine din toata treaba cu operatia.

noi faceam sedinta foto si fata era cu cacacea plina la fundulet. dupa 2 zile a facut acum
sei, imi pare rau ca la voi nu merge protectisul.
poate e timpul sa incerci alte probiotice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Lena, nicoleta e iris_k. Am dat si eu join

Si ca sa fim in trend, am facut si comanda pe dinoland. Asteptam pachetul.
Sei, atat de multe jucarii
Si chiar ca a fost an bun de facut copii. Am dat o tura pe grup, ce de bombonici

Ionela, merci pentru raspunsuri. Nu pot decat sa iti multumesc, desi meriti mult mai multe. Ocupata pana peste cap cu doi nazdravani, mai ai vreme si de noi si intrebarile/nelamuririle noastre.

Leaganul acela se prinde de tavan. Se poate comanda de pe site si ceva stalp de suport, dar nu merita.


Bujo, imi pare rau ca trebuie operatie. Dar na, daca te faci bine dupa aia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

Vreau si eu pe fb;)))cum facem?:)
bna ziua:)) fata mea doarme:)))) a dormit toata ziua si acum de la 1 si cv tot somn:))) la noapte iar ne uitam pe pereti:))) cum am facut-o si azinoapte pana la 3 cred:p

pupici am vazut pozele cu bebici frumosi si scumpici:))) ramasesem in urma rau asa ca am luat toate albumele la rand:))) foarte foarte frumosi toti:D

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

gasit grup, dat ask to join:D now waiting for answer:p hehehe pupici

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

fetelor mara a facut azi un kk cu puncticele maro inchis(ca marime..cat semintele de susan). ce poate fi?! eu ii pun Colargol in nas si are culoarea tot asa maro inchis. ma gandesc ca asta e...

Lori fericita mamica de MARA ( 20.08.2011 ora 14:25 ! )


S-ar putea sa fie si colargolul, dar eu n-am patit. Fii atenta daca se repeta si asigura-te ca nu e sange, asta ar fi alarmant. In rest, calm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

May Anca, ma gandeam eu k e Iris, dar nu eram sigura :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Sei, inteleg ca esti foarte stresata si ai motive serioase sa fii. Asa cum spuneam nu nr scaunelor e o problema la bebe alaptat exclusiv ( 10/zi; 1/10 zile) dar starea generala e un semnal de alarma. Desi e posibil sa fi vomat de la orice altceva si sa fie asa agitata de la orice altceva nu trebuie sa excluzi constipatia( putin probabila dar nu imposibila totusi la bebei.) Pune un supozitor ( de fapt jumatate ar fi arhisuficient si daca nu functioneaza mai pui mai tarziu). Cred ca merita totusi vazut ce si cum e... sa excluzi orice problema medicala( un medic gastro-enterolog cred ca ar fi competent pe problema voastra ca sa excludeti orice problema in sistemul digestiv)
Si tudor a vomat azi dupa ce a mancat la vreo ora. A fost destul de marait si foit. Cand a vomat era pe genunchii mei intins pe spate cu fata in sus si jetul a sarit in sus de m-a udat si pe mine si a facut si balta tot. Nu e constipat... o fi fost de la reflux pe fond de colici...la noi zic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

fetelor mara a facut azi un kk cu puncticele maro inchis(ca marime..cat semintele de susan). ce poate fi?! eu ii pun Colargol in nas si are culoarea tot asa maro inchis. ma gandesc ca asta e...

Lori fericita mamica de MARA ( 20.08.2011 ora 14:25 ! )


Si noi am avut odata...de parca ar manca fata kiwi. iar a mea nu mananca decat tz. Nema colargol sau alte cele...

lena am dat si eu join pe FB

jade eu la Dani am folosti o crema de la A-derma, insa am aflat ca poti folosi orice fel de ulei(de masline, de migdale) juma de ora inainte de baita. Apoi la baie masat cu buretel, si dupa baie pieptanat usor. dani le-a avut si-am asteptat sa cada singura...pe la 9 luni am luat masuri. si da, e fond atopic, insa niciodata n-a avut pielea uscata. Bubitele au aparut dupa 3 ani, ca urmare a unei reactii urate la ceva din mare...de-atunci stau cu okii-n 4.

ionela la voi cum mai sunt colicii¿

camady tu cum stai cu hemoroizii¿¿ ai tratat constipatia¿¿ca degeaba tratezi fisura sau alte cele, daca apoi iara faci buba din cauza constipatiei...ma intreb dupa cate zile face efect carpiconul...

a mea prunca face ca Valeria, nu mai are colici de vreo 5 zile, insa sta muuuult treaza. mai nou si-a facut orar de noapte in felul urmator: sta cu okii pe pereti pana la 12 noaptea(la mine in pat, ca al ei patut are ace)si-apoi doarme pana dimineata la 1o; cu 2 treziri pt papa. In timpul zilei doarme cate-o ora doua...depinde de toane

Ieri am facut tiramisu cu branza philadelphia, am mancat ca poarca, si-acu mor de acid la stomac

ha hahaaaa ce tari sunteti cu atatea jucarii, eu nu i-am cumparat niciuna, si nici nu ma stresez pt craciun, am trecut prin febra asta la primul copil

Mergi la inceput