Prietene la bine si la greu - 148

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Monis foarte tari desenele postate de tine, am treaba acu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou
la misso scutece tip chilot nu fac fata..ah am uitat, si pe mine ma bate nu stiu de ce i se pare funny.si ma trage de par...daca ii zic ca ma doare , rade si face din nou...mai si are o forta incredibila

Nu stiu daca iti este de folos acum insa iti mai spun cum este la Rares: l-am schimbat de la bun inceput pe o masa inalta, din motive de comoditate. Pe de alta parte, spatiul este limitat iar spiritul de conservare presupun ca actioneaza cumva referitor la inaltimea mesei; asa ca acum nu am inca probleme cu el referitor la schimbatul pampersului. Iarina o mai lua la fuga prin pat, dar Rares nu are unde pleca.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multi ani Iulia !!!
La multi ani Calin !!!
Sa cresteti mari ,voinici ,sanatosi ,sa vi se implineasca fiecare vis frumos!!
Mami Broscutza si mami Lumi treceti la raport ca tare scumpe mai sunteti la vedere !



Raluci E minunat inotatorul Bubu ,camerele copiilor sunt tare faine ,mobila este perfecta.De fapt toata casa voastra e frumoasa tare ,imi place mult si livingul si scara si cat am mai "furat " din bai ,dormitorul vostru sau curte .Bucataria nu cred ca mi-o amintesc ,poate doar asa cate un pic din aragazul cu bunatati pe el .Trebuie sa o pozezi curand sa-mi satisfaci curiozitatea .

Many cum e Vladut ? Nu-mi amintesc daca am citit despre el . Nu a fost nevoie sa incepeti antibioticul ,asa-i?
Liloasele ce mai fac ,vad ca iar trage chiulul de aici Liloasa -mama .

Monis sunt super tari desenele

Simina sa aveti succes cu baruletul si sa ne dai cate-o bere seara pe bancuta iar dimineata sa ne trezesti cu o cofi buna .

Lumi as vrea si eu sa vad poze cu Alexa framantand painica ,dar nu stiu cum sa va caut pe FB .

La noi nimic nou ,Iustin tot cu muci dar nu-l mai supara ,va scapa de ei in cateva zile .
Am fost prin Metro sa vedem daca gasim ceva jucarii faine in promotie ,dar uitasem cat de prost stau ei la capitolul jucarii . Asa ca in afara de niste puzzle-uri pentru copii mari nu am gasit nimic care sa ne incante .

Va pupam si va dorim o duminica frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:


buna dimineata de la Cluj!!!

credeam ca apuc sa zic mai multe pana se trezeste printul,dar no chance...he's up already....asa ca va las doar multa,multa proaspata,aburinda si tot ce vreti voi langa..

mai zic doar...Bine ai venit,minune Lucas!!Sa fii sanatos si sa cresti la fel de frumos ca fratiorul tau!!!Mami,sa te bucuri de minunile tale toata viata!!!Refacere rapida,mult laptic si un bebe cat mai mancacios si necolicos!!!

La multi ani cu sanatate si numai bucurii sarbatoritilor pe care i-am ratat!!!!

sper sa revin mai incolo....va cu mare drag pe toti si toate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Buna dimineata,

Shtephy , nu am scapat de antibiotic, insa imi vine sa ma dau cu capul de pereti ca am chinuit copilul aproape o luna, ca eu sunt desteapta si nu-i dau antibiotic si in final tot acolo am ajuns. S-a intamplat ca la mine, 5 sapt. m-am indopat cu de toate ca apoi pur si simplu sa-mi intepeneasca amigdalele. Eu asteptam sa-mi treaca si de fapt s-a agravat si tot la antibiotic am ajuns. Acum am inceput si tratamentul de imunizare virala, mare bataie de cap, sunt pastile si este cumplit pana incerc sa-i indes pe gat. Nu stiu ce va face de luni tati si cum va proceda. Ma bate gandul sa-l trimit cu pastiluta la pachet la gradi si sa o rog pe asistenta sa il dea. Vom vedea. Imi pare rau ca si Iustin este cu muci. Am fost si noi la Metro, reducerea este considerabila dar nu prea ai ce lua.
Pupici la pitici.

O zi faina sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Neatza,

Nu-mi vine sa cred cat de putin mai e pana la sarbatori.

Stephy multumim de aprecieri, o sa pozez bucataria, dar cred ca ai mai vazut-o

Many imi pare rau ca nu ati scapat de antibiotic, sanatate multa

Am fost si noi ieri la Metro, intr-adevar un mare fas la jucarii, am gasit pt bebei mai mici niste chestii dar pt astia mari ca ai nostri mai nimic, ma bazez pe kidex (1 – 4 decembrie 2011, Romexpo în Pavilionul C2) si pe babyexpo (8-11 decembrie Polivalenta).

La gradi se pregateste serbarea de Craciun, grupa piticilor vor fi toti costumati in Reni, nu stiu ce va face Remus pe scena, in afara de dans, dar ramane de vazut, oricum va fi distractiv. Dupa care urmeaza vacanta

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 37+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Noi la serbare suntem fulgusori...
Cred ca nici maine nu bifam gradi...muci inca avem destui (aerosoli si aspirat avem ca tratament) tuse nocturna Eva (doar dupa ce bea bibe cu lapte pe la 5-6) si febra (mare 39+) Dragos

In rest maraiala la Dragos,greva foamei....ca de obicei...

tot noi,mai noi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am luat rezultatul de papanicolau si nici urma de Ascus. Doar inflamatariu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:


La multi ani Ariana !!!

La multi ani Chiara Ada !!!

La multi ani Maya Teodora !!!


La multi ani Dankutza !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

la multi ani Dankutza, Gabitza, Many, Dozz, Coquelicot, Alinutza, Stefania Francesc multa sanatate,fericire si tot ce va doriti sa se indeplineasca

carmen mami de adelina ioana 16.04.2010 si adolescent paul florian 13.09.1993

Mergi la inceput