LMA Clopoteii implinesc 4 ani! *287*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:


Remember us?
Am absentat un car de vreme de pe DC, mai citeam din cand in cand dar nu am scris din diverse motive.Acum ca ne apropiem de sarbatorirea micutilor nostri m-am decis sa mai intru sa vad ce au mai facut clopoteii, cat au crescut si ce nazdravenii au facut.
Ma bucur sa citesc ca sunteti bine sanatosi si sa vad ca au mai aparut fratiori si surioare, felicitari mamicilor!

(slideshow)
Razvan 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Noutati: cea mai mare noutate este ca am plecat din Romanica noastra si ne-am mutat in Germania Sotului meu i-a fost oferit un loc de munca la Electrolux aici in Germ (in Rom tot la Electrolux a lucrat) si plus si o promovare.Asa ca nu puteam refuza asa oferta si ne-am decis sa facem pasul si sa ne mutam in Germania.
Suntem in Rothemburg ob der Tauber, la doar 70-80 de km de unde sta Ceska
Eu mi-am dat demisia de la locul meu de munca si deocamdata stau acasa cu Razvanici.
Razvan va merge la gradi aici, nu stiu exact de cand.Vreau sa invete cat de cat un pic limba ca sa nu pice chiar din cer acolo.mai trebiuie sa ma interesez si ce fel de sistem de invatamant au,ce si cum se intampla lucrurile pe aici.

Despre Razvi: e baiat mare (doar la sensul figurat, ca tot un micut e pt varsta lui ) nu mai are pampers deloc de asta primavara, vorbeste foarte bine, adica nu poceste cuvintele.Si ce-i mai place sa vorbeasca...si cate iti spune de-l intrebi de te zapaceste.
In fiecare seara trebuie sa ii citim povesti pe care el apoi dimineata i le spune prietenilor lui Oita si Ursuletul.Povestea lui preferata de departe e Cei trei purcelusi,deja o stie pe derost si tot nu se satura.
Spre bucuria noastra anul asta am facut o singura vizita la doctor, si aia doar pentru control de rutina. in rest doar raceli simple si alea doar vreo 2.
Ca orice copil e si neascultator de cele mai multe ori, dar o dregem noi si pe asta cu pusul la colt care e cea mai rea pedeapsa de pe lume pt el.

ajunge deocamdata, sper ca nu v-am plictisit.Poze daca vreti puteti vedea la semnatura sau mai multe noutati pe blog.

(slideshow)
Razvan 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

helou Ramona, de cand nu am mai intrat eu..si e cand citesc pe sarite, nu am apucat sa vad cand te-ai mutat in DE...super, cum ii e pitikului ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinaatudor

helou Ramona, de cand nu am mai intrat eu..si e cand citesc pe sarite, nu am apucat sa vad cand te-ai mutat in DE...super, cum ii e pitikului ?


Alina si Stefania



Helou, doar de 2 saptamani si ceva Maine deja dam o fuga pana in Romania ca ne e dor, dar si pt ca trebuie sa mai rezolvam una alta.

(slideshow)
Razvan 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

cred ca eu am scris measjul exact in timp ce tu povesteai cum e cu mutatul:) gand la gand...sa va fie bine si sa va treaca repede dorul de casa...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_heart spune:

...La fel ca si Elle prinsa cu job-ul si pitica....
Elle felicitari si multa bafta la noul loc de munca,la mine nu e chiar asa nou,mai am putin si fac 3 luni de cand lucrez aici...dar nu am avut timp de povestit
Ramo am vazut pe FB,multe impliniri in noua viata...te asteptam cu povesti...
Despre noi...Bibi merge insfarsit si ea la gradi,grupa mica-program scurt...doar aici am gasit locuri,multumim de pont Gatta.
Dupa doar 2 zile de gradi a si racit...ne facem bine cu aerosoli si luni sper sa mearga iarasi.Doamne e foarte incantata de ea,e foarte receptiva...si ei ii place,momentan
Eu incerc sa ma bucur de putinul timp care imi ramane de petrecut cu ea...
Album de 4 ani,super idee...dar cine il face...l-as face eu dar nu vreau sa incurc...nu stau deloc bine cu timpul si mai mult ca sigur as incurca...
Hai fetele la palavrageala...Laura D,Laura Ioana,Miri mirik,lala D,Ereena...si care va mai stiti...macar acum in prag de 4 ani...se pun absente!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Buna, buna , zuzulici si pitici
sa vedeti avalansa de fete care nu au mai scris, acum in prag de sarbatoare citesc si nu-mi vine a crede. bebelusi cu nr 2 si 3 , mutari prin alte tari ,Doamne ajuta, sa fiti cu totii sanatosi si sa va mearga din plin.
e cam aiurea sa vin dupa atata vreme si sa ma pun pe sporovait? Elle , suntem bine-binisor. doar ce am fost ieri la budimex cu matei febra 39,9, voma, frisoane ,tot tacamul, puroi pe amigdale,a doua oara deja. ne-a adus gradi asta si lucuri bune dar si toate bolile. asta e , mergem mai departe.ne pregatim de mosi, nicolae si craciun, are serbare la gradi, dar "mami, vei afla cand vine mosu',este un mare secret". nu spune nimic nici picat cu ceara.
la capitolul timp, stau prost de tot, stiti si voi cum e, munca multa in perioada asta la servici, de mai bine de un an fac bijuterii si acum de sarbatri am comenzi de as avea nevoie de inca o pereche de maini, dar sa vezi ce-o sa mai stau din ianuarie incolo, si mai ajut si niste prieteni dragi,cu cat pot http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168236&nm=O-sansa-pentru-Stefaniaapel-din-suflet-de-copil.
daca va hotarati cu clipul de 4 anisori, poate ajut si eu, mai intru sa mai citesc.
sanatate multa va doresc si pupici multi de la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Ehei s-a mai animat lumea clopoteilor.....
Pe noi de la o vreme ne bate gandul de un fratior/fratioara pentru gaza. Eu insa am o mare panica legata de subiect. Nici macar la bboy nu am fost asa stresata. Fac ceva revizii si poate la anul ne facem curaj.

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru

Blog culinar

Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Tocmai scriu invitatiile pentru ziua gazei. Tema este Wickie, vikingi etc. Sper sa imi reuseasca un tort pe tema asta.....Anul asta vin surorile mele amandoua la noi de ziua gazei si Craciun. Abia astept am o febra si un spor la pregatiri........

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru

Blog culinar

Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara!

ramonab m-am gandit ieri la tine..ca vei veni cu surpriza ca are sau va avea Razvan un fratior sau o surioara.
Stiu ca iti doreai cand era mai mic Razvi, dar nu a fost sa fie.
Am vazut pozele si citit blogul..f frumoase poze si f frumos ai descris fiecare eveniment.
Va doresc sa va fie bine in noua casuta!

In alta ordine de idei, ieri si azi noapte a facut Ioana pe ea.
Nu stiu ce s-a intamplat de face.
Nu stiu daca e racita sau cum a zis medicul, pe motiv psihologic: s-o fi speriat, il mosteneste pe tati (ca si el a facut cat era mic )..ma mai deruta si unele expresii de-ale ei: lasa-ma uda, nu vreau sa ma dau jos sa fac la olita, fac pe mine.
De cand i=am zis de mos, si ca fetita x (fusesem de Sf Ap Andrei la finuta noastra care are o sora de 5 ani) face la olita, zice si ea ca nu m face pe ea.
Ori doarme profund si nu simte..
Voi dormi cu ea cateva seri, apoi vom vedea.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput