Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui vn_edelweiss

Nu Valentina Badea Nicolino
Sorry


ti-am trimis un frien request, tb sa fim friends ca sa te pot adauga


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Legat de ciclu si alaptare. Menstruatia se instaleaza cand:
nu alaptezi exclusiv
intre supturi exista intervale mai mari de 4-5 ore
nu alaptezi noaptea
alaptezi des, noaptea si exclusiv dar esti pur si simplu ghinionista

Eu sunt printre norocoase, la primul copil mi-a venit pe la 14-15 luni de la nastere, fiindca Eva sugea rar peste zi, desi se razbuna peste noapte. Dar am o prietena careia i-a venit la 2 luni de la nastere, alaptat exclusiv, tot tacamul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui ALINAOPREA


Astept sa vad cum ia greutate luna asta cu LP caci cu lapticul meu lua cam 1 kg pe luna.
Va pup !




Pai sa fii sigura ca n-o sa mai ia un kg pe luna, cifrele astea astronomice sunt valabile pentru primele 2-3 luni, apoi iau din ce in ce mai putin in greutate. Daca ar lua tot cate un kil, am ajunge sa-i rostogolim

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world
N-am zis ca as vrea sa cate 1 kg pe luna pana la adolescenta .
Am zis numai ca astept sa vad cum ia in greutate si daca se incadreaza cat de cat in media pt varsta ei.
Pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Floare de colt, nu pot sa te adaug, FB e varza, dar am lasat mesaj pe wall si o sa te adauge altcineva, cand intra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vn_edelweiss spune:

Merci Adra_bell

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

La multi ani!
PETRU de anaemi
NECTARIA-IOANA de anda_82
CASIAN-OCTAV de ireth
RARES-CRISTIAN de dulcica27 -
ARIANNA-MARIA de Arianna_M
ALEXANDER-MATEI de wndyctygirl


Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)


La multe lunite puiuti scumpi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty
cred ca mi a venit ciclul si stateam si ma gandeam de ce se zice ca atata timp cat alaptezi nu ar trebui sa ti vina? Si luna trecuta mi a curs asa un pic de sange, dar cred ca luna asta se instaleaza permanent. Anaemi, parca tu nu ai avut ciclu deloc timp de peste 1 an cu Anastasia. Oare cum e posibil? Oare e ceva rau sa ti vina in timp ce alaptezi? Foarte ciudat, sunt in deriva......
Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
[


Miha nu e rau sa-ti vina si fiecaruia ii vine altfel. Dr meu gineco aseara nu a fost surprins ca mi-a venit ciclul dupa 2 luni dupa nastere, mi-a spus ca putem pune sterilet daca vreau la 6 luni dupa cezariana.
In rest mi-a spus ca mulsul asta al meu zilnic este traumatizant, si ca sa-i dau si LP mai mult de o masa pe zi si ca este ff mult sa ma tot mulg pana la 6 luni macar, asa cum sper eu sa am laptic. Deci parerea dr ca-mi traumatizez sanii hahahahahahaha, mie nu mi se pare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALINAOPREA
Maria mananca aproximativ 120 la o masa dar are cam 7 sau 8 mese in 24 de ore.
Ziua ai dau la 3 ore iar noaptea se trezeste la maxim 4 ore de la ultima masa.
Astept sa vad cum ia greutate luna asta cu LP caci cu lapticul meu lua cam 1 kg pe luna.
Va pup !





Eric are 6500 g si 3 luni si cateva zile si papa cam 100 ml la o masa, foarte rar 120, maxim 170 asta poate o data pe luna, deci el papa destul de putin si are 7 mese la 24 ore, iar LP mai mult de 90 ml ffff rar se intampla sa pape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui vn_edelweiss

Mamicilor, vreau si eu pe Facebook. Nu prea socializez eu dar am cont. Eu sunt Valentina Nicolino.



intru si eu acusica pe feis si te caut

ai sunat pediatra, ce ti-a spus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:



Buna ziua fetelor!
MihaHegarty - Imi este o frumusete de fata si ma bucur sa aud ca a inceput sa fie interesata de jucarii si ca se intoarce,poate asa se mai linisteste si mami
MihaV - Imi pare foarte rau de alergia lui Alexandru! Si noi am luat colac dar nu am putut sa-l folosim deoarece Alexia se sperie de el
AlyMih - Felicitari pentru reusita lui Ianis
AlinaOprea - 7 mese x 210 ml eu cred ca este foarte mult.Alexia mananca 5 mese x180-200ml/zi la 5 luni si are 7 kg.
Vn-edelweiss - Imi pare foarte rau pentru Matei

La multe lunite:
Petru
Nectaria-Ioana
Casian -Octavian
Rares-Cristain
Arianna-Maria
Alexander- Matei

Bun venit Gliana!!!

Eu am absentat ceva timp (motivat) si nu pot sa recuperez asa ca imi cer scuze daca am scapat ceva.
Alexia a facut ieri 5 luni,are 7 kg si 67 cm.Se rostogoleste de 2-3 saptamani se chinuie sa se ridice in fundulet si se oftica cand nu reuseste .Gangureste toaaaaaaaaaaaata ziulica,rade cu zgomot foarte rar si fura tot ce prinde ,daca o tinem in brate la masa se agata de tot ce ii este la indemana (pahare,farfurii,telefoane,telecomanda etc..)Singura problema este somnul,adoarme seara pe la 22:30-23 dupa care se mai trezeste de inca 5-7 ori in urmatoarele 2 ore

Puuuuuuup toate mamicile

Mergi la inceput