Mamici inimoase de Constanta(158)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana2242 spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor! as fi lasat si eu ceva de rontait macar dar nu stiu cum face Dodo.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani fericiti Andrei si Andreea!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

La multi ani si din partea mea tuturor Andreilor si Andreelor

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Tutu land

blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

La multi ani tuturor celor ce astazi isi serbeaza ziua numelui!Petrecere frumoasa!

Cornelia imi pare rau ca aveti probleme...nu stiu ce sa zic,poate ca sunteti mai bine acum.Ionut a luat cam 1 an,cat am stat in Germania,un medicament foarte bun pentru reflux,dar care in Romania nu se gaseste.Cand am venit in tara,medicii de aici au spus ca nu mai este nevoie sa ii mai dau acel medicament si sa am grija sa manance cu 2 ore inainte de culcare,seara si mancare semilichida,iar cand doarme il pun pe doua pernute.Noi facem in fiecare an o radiografie cu substanta de contrast pentru a depista un eventual reflux,endoscopie inca nu am facut.Mai exista si posibilitatea efectuarii unei pH-metrii,foarte eficienta in stabilirea unui tratament medicamentos sau chirurgical,dar ,din pacate,in Constanta nu se mai face si se pare ca nici in Bucuresti...Doamne-Ajuta sa depasiti problema!

Multumesc frumos pentru sfaturi legate de eutyrox.Am cautat saptamana trecuta in Tomis III si Km.4-5,dar tot nu am gasit.Eu mai vin vineri si sambata in oras,iar daca intrati prin vreo farmacie si il gasiti,daca aveti posibilitatea,sa il cumparati si ne intalnim dupa.Va rog,
O zi frumoasa in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


La multi ani senini si fericiti tuturor sarbatoritilor de nume


Cornelia: eu sufar de gastrita de prin casa a treia, aveam niste dureri cumplite, am tinut o perioada regim si cel mai important e sa manance cate putin dar des, sa nu aiba stomacul gol. Si acum mai am probleme, dar mai rar, am invatat ce alimente imi fac rau si le evit. Trebuie sa ajunga el sa fie constient de boala in sine, multa sanatate


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna dimi!
Cu intarziere urez La multi ani pentru Andrei si Andree! sa fie sanatosi si sa aiba numai bucurii!

Pentru azi ii urez La multi ani Andradei (Adinutza)!
Adina va dorim sanatate si sa vi se implineasca toate dorintele.

...si nu in ultimul rand urez La multi ani pentru toti ROMANII ! Sa fim sanatosi si sa avem multa rabdare...cu tot ce ne inconjoara.

Pana una alta las pentru a ne incepe ziua intr-un mod placut.

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
Andrada la multi ani domnisoara draguta!! sa fii sanatoasa, fericita, norocoasa! Adi sa-ti traiasca domnisoara, sa va aduca numai bucurii!
Cornelia, cum mai sunteti?
Mery_anna - ar trebui sa se rezolve problema aprovizionarii cu euthyrox. nu stiu daca chiar in 2-3 zile dar saptamana viitoare probabil. nu mai ai nici pe cel de 50?
o zi frumoasa va doresc.. eu pe baricade la munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:


Pup!

La multi ani fericiti Andrada! Adinuta, ce mai faceti? nu ne mai spui nimic despre voi?

Multumesc, mery_anna, simona!

Rox, am luat rezultatele pt. HB si coproparazitologic si sunt negative. Dar "distractia" de seara continua. Am primit trimitere la eco, trebue sa ii fac si exudatul, ca sa vedem ce e cu ASLO si mi-a zis ca poate ar trebui sa il vada si un chirurg, sa eliminam orice suspiciune de ceva mai grav.

Totusi dr. il suspecteaza (ca si mine, de altfel , dar nu pot totusi nici sa il ignor) de ipohondrie cauzata de pozitia lui in familie, de mijloc. M-a sfatuit s aii iau un siropel din plante, pt. bebelusi si sa ii dau pt. efectul placebo. Pe de alta parte, stomacelul lui clar e afectat, pentru ca ani de zile a mancat foarte prost.

Am avut si discutii cu el, separat, serioase, linistite. Spune ca mananca, dar cu atat ramane. Totutsi zilele astea am inteles ca a mancat putin la gradi, cateva linguri. Acasa nu a mancat decat paine prajita cu Almete.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
mamaaaaa ce liniste pe aici ieri. am combatut singura pe frontul muncii deci?
Cornelia buna ideea cu siropelul. un plantusin, muguri de pin sau mai stiu eu ce. si niste sedinte la psiholog eventual?
eu sunt absolut cheauna, azi noapte am avut vomitaturi si udat pat asa ca-s..... numai buna de munca.
va pup, o zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

La multi ani ANDRADA, sa ai o viata senina si fericita alaturi de familia ta

Eu am inceput munca, fara chef deloc, bine ca e vineri.




Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput