Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***368***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

anaan, sigur ca asa voi face, dar deocamdata am cam intrat in butoi si ma deprim cu zor mai ales ca citii si ultimele doua articole pe blogul pisiciigrix ... care sint tocmai bune de impins omu in a-si pune pistolu la timpla si a face BANG


Atunci io nu citesc, ca si asa vad ca ma tot zbat si nu reusesc sa ma mobilizez... ca odinioara, ceea ce ma deprima ingrozitor, pentru ca (imi da senzatia ca ) nu fac nimic complet si bine.

Pisigri, dar tot de de-astea (depresii) te tii? balaceala e de joi pana sambata, cat de-o gura de aer om iesi si noi la suprafata, ca nu om sta scufundati tot timpul. Ce-i drept nu meritam sa va deplasati pana acolo de dragul nostru, ca prea mult nu o sa putem sa stam impreuna... Dar daca aveti in plan o iesire prin zona, tare mi-ar place sa ne vedem.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

am citit ultimile postari pe blogul pisigriei si tare mi-au mers la suflet (mai ales ca am eu una un mare of cu Rosia Montana)
dar am citit si pe blogul georgianei si tare m-am intristat

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

am citit ultimile postari pe blogul pisigriei si tare mi-au mers la suflet (mai ales ca am eu una un mare of cu Rosia Montana)
dar am citit si pe blogul georgianei si tare m-am intristat


Gianina, am gasit acadele, cum ziceam, la aia cu turta dulce de pe "aleea meshteshugarilor" (sau cum ii mai zice )

De ieri a inceput Gaudeamus si iar am plecat acasa cu un portbagaj de carti. M-am intalnit si cu Moshu si mi-a dat o multime de carti pt copii!

Bianca, voi nu mai participati?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

denisamada - sunt bune/gustoase acadelele? (si cat de cat acceptabile pt ghiocei?)



edit: ca n-am fost chiar "precisa" din prima

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

denisamada - sunt bune/gustoase acadelele? (si cat de cat acceptabile pt ghiocei?)


Nu stiu... ca nu am incercat (si eu, ca Mutulica) In general mie mi s-a parut ok ce vand ei pe-acolo, dar nu stiu sa zic de acadele... decat ca erau.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus
Excursionistele vesele !!

Teme de casa

1. Am trimis pe mail-ul comun variantele de meniu si dna de la pensiune ne roaga sa ii comunicam ce preferam sa mancam vineri si sambata seara asa ca astept pe mail variantele alese de voi pana sapt viitoare (fiind grup vor sa stie oamenii ce sa preg)
Deasemenea va rog sa-mi spuneti daca doriti camere duble sau triple

2. O sa avem din nou Mos Craciun asa ca propun sa facem iasari cadouri surpriza pt copii ca si anul trecut (adica fiecare aduce un cadou frumos ambalat in valoare de minim 50 ron pe care Mosul il va da unui copil aleator )
E ok ?

3. Abia astept sa ne vedem !!



1. Mi s-a parut mie din mailul initial ca are pretentia asta... Da'sa fie nominal, sa nu raman iar nemancata! Pe baza de tabel si care nu se incadreaza, sa primeasca mustare scrisa in menu! Noi vrem camera dubla.

2. Kiar voiam sa intreb daca nu pregatim si cadouri la Moshu ala! Dar cum io zic mai mult in gand in ultima vreme... am ramas cu gandul... dar si cu fapta, ca azi am luat cadoul "nenominal" pt un ghiocel.

3. Si io!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus
Pisiko, te rog de pe acum sa ii spui Pisikului sa nu isi mai ia caciula buclucasa ; ii fac eu cadou una noua



Una de Mosh Craciun!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Salutare tufete.

Azi am fost sabotata de rds. Nu am avut conexiune la serv. Am fost ca pestele pe uscat. Acum mi=am luat gura de oxigen si ma bag la un somn mic.

Uitai sa va spun ca de 2 zile merg DIN NOU la sala. Am o febra musculara de zile mari. Abia merg. Dar merita (sper).

Inca una si ma culc...Credeti ca exista in vreun regim din ala destept si permisiv combinatia paine cu ulei de masline? Adica, sa ai voie sa mananci. Atat am dezvoltat pasiune pt crochete facute in casa, de as manca ca sparta. Paine taiata cubulete si stropita cu ulei de masline cu mirodenii multe si bagate la cuptor.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

floricule - plus omleta din 40 de oua ca tocmai ce-mi amintii de sofia loren

PS: ai intrebat "forurile competente" despre "problema" mea(adica acadelele)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ilinca tinem pumnii. Imi pare rau ca nu ne intalnim

Floric spor la sala. Pregateste terenul pentru Craciun cand ai pomenit de bruschete m-a palit o foaaameee

Chato, Andiaroro urgent: exista Mother Care in Paris? Am cautat la ei pe site si nu am vazut sa aibe magazine in Franta. Vreau tare mult sa-i iau lui bebe ceva de-acolo, o chestie pe care cei de-aici nu o au.

Olga, mamica lui David iepurasul si 27+

Mergi la inceput