Gradinita buna - sector 6?

Gradinita buna - sector 6? | Autor: nikipuisor

Link direct la acest mesaj

Buna,

Din ianuarie vrem sa ne dam baietelul de aproape 4 ani la o gradinita din zona Drumul Taberei. Va rog daca aveti experiente pozitive sau din pacate negative cu vreo gradinita din zona asta sa mi le "spuneti". Oricum noi vrem sa vizitam cateva gradinite si sa ne formam o opinie personala.

Multumesc,
O zi buna!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chiqitita spune:

Gradinita particulara la care am fetita, pe Andreia, este Sf. Andrei , de pe str. Bulgarus (zona Prelungirea Ghencea). Respecta toate standardele impuse de autoritati in privinta curateniei, organizarii, programei. Personalul foarte ok, preturile comparabile. Sunt foarte multumita.

Mihaela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Cer si eu pareri despre gradinitele:
Nr 94(Strada Tg Neamt-langa biserica dintre blocuri, Nr209(Strada Pacani), Nr273-Valea lui Mihai.

Azi dimineata-3 aprilie-2012, dupa o zi de inscrieri, 209 afisase deja ca nu mai au locuri pt grupele de program normal si step-by-step(no comment). Eu inteleg ca dosarele se preiau si se analizeaza sau e sistemul "primul venit, primul servit"?

La 94, am citit ca aceleasi sali de clasa sunt folosite si pentru dormit, asa e? In general, gradinitele nu au dormitoare separate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aqua80 spune:

si eu mi-am inscris copilul la gradinita 218 si din cate am vazut nu au camere separate pt dormit.dorm tot in sala in care se joaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns burtika spune:

fetita a mea a fost la 94 si ai dreptate, dorm in sala in care se joaca si mananca. La noi erau 35 de copii in grupa si o educatoare tipatoare. Asa ca nu s-a acomodat, am renuntat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

gradinita 197 step by step de stat "Zana Florilor" / vis a vis Cora / zona Lujerului

noi suntem la grupa mijlocie etj 2
dormitoare separate de sala de clasa
educatoare de o pui la rana, cu experienta si metode educationale
copilul meu ma intreba in vacanta...mai dureaza mult, ca lui ii e dor de Mela
conditiile sunt ft decente, curat, bine manageriata locatia
au jucarii de si le pun in cap

..sunt convinsa ca sunt si minusuri, insa ceea ce era in lista mea de prioritati a fost indeplinit si sutn multumita
(nu am asteptari ca la vreo gradi particulara...ca toate's perfecte)





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.desprecopii.com/info-id-8903.htm" target="_blank">Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aqua80

si eu mi-am inscris copilul la gradinita 218 si din cate am vazut nu au camere separate pt dormit.dorm tot in sala in care se joaca.

aqua80


Am impresia ca sa este la toate gradinitele de stat. Ai ceva impresii de la aceasta gradinita?

Mergi la inceput