Prichindei nazdravani 2008–Vine Mos Craciun! (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Nyny asta ma gandesc si eu nu scap de situatia asta decat daca ma mut.Intr-o zi maicamea imi spune ca nu poate sa stea fara noi ca s-a obisnuit cu noi si eu in mintea mea stateam si ma gandeam ca s-a obisnuit ca are la ci9ne sa tipe si sa urle si sa scoata ochii.
Bataia de joc a casei suntem noi si nu exagerez cu absolut nimic,stau si ma gandesc daca se mai merita sa vb cu ea sau sa ma fac ca nu o vad deoarece numai vreau nici s ayi spun mama asa de tare m-a scarbit eu toata viata am suferit din cauza ei si am trecut prin multe tot din cauza ei,eu nu pot spune ca mama mea mi-a fost prietena,mie toata vgiata mi-a fost frica de mama pot sa spun cu mana pe inima ca m-a traumatizat cu bataile si certurile ei,si acum de cand sunt maritata m-a batut si in fata Deliei m-a batut.

http://alinahandmade.blogspot.com/



n-as fi stat nici 5 secunde in casa aia. Cum poti sa accepti asa ceva?!? Da, e mama ta, trebuie sa o respecti pt ca ti-a dat viata (parerea mea) dar sa suporti asa ceva mi se pare strigator la cer. No comment.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Tu te incanti ca mai aveti si perioade bune cand va intelegeti cat de cat, dar solutia e sa plecati cat mai repede de acolo. Daca nu... maine poimaine o sa auzim si ca a luat-o pe Delia la palme... Doamne fereste!

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Iarta-ma te rog, nu vreau sa te superi dar m-am infuriat cand am citit postarea ta...

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Nyny ai mare dreptate si stiu ca am gresit ca am acceptat sa fiu batuta de ea,nu sunt animal sa fiu supusa la astfel de tratamente.
Ma simt asa de prost fata de copilul meu ca traieste intr-un stres continuu si sa fie supusa unor astfel de fapte si sa vada ca parintii ei sunt certati si se tipa la ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Sunt si eu pe aici!
Ieri pe Teo a muscat-o o fetita de obraz la gradi, se jucau pe covor cu niste cuburi, si se pare ca au vrut acelasi cub...si s-a repezit la Teo...acum are urma coltilor pe obrazul drept...si-i speriata saraca...
Am vorbit cu toata lumea...sunt si eu destul de speriata...eu stiu ce-ar putea sa mai faca?...doamne fereste...sa nu-i bage ceva in ochi...
Nici nu stiu ce sa zic!
Mariana si sa va faceti bine cat mai repede
Nyny sanatate multa puiutilor...sa scape de muci fara alte complicatii
Alina am citit ce trebuie sa suporti...si sunt oripilata...cum spune Nyny...chiar si 5 min e mult sa mai stai acolo, sa vada/auda copilul toate oribilitatile
Tatiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Doinita imi pare rau ptr Teo,trebuie sa vb cu educatoarea si cu parintii fetiteti respective sa aibe grija de comportamentul fetitei lor.
Am ajuns la concluzia ca maicamea este o prefacuta si vrea doar banii nostriu si cati mai multi cu putitinta ceea ce mi se pare absurd ,dp ce ca yi mananca si mancarea copilului mai vor si bani mai multi doar de la noi,ca fratele meu nu binevoieste sa dea bani si se foloseste de ai altora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Doinita din pacate nu putem sa prevenim accidente de genul asta, mai ales la gradi. Si Mara s-a plans marti ca a batut-o o colega si am profitat de faptul ca era si fetita respectiva cu bunica acolo, si educatoarea... si le-am pus de fata. Si cealalta spunea ca nu a batut-o .. Mara ca ba da, educatoarea ca nu a vazut nimic... si am lasat-o asa cum a picat dar cel putin sper ca data viitoare sa nu se mai intample... educatoarea sa fie mai atenta si bunica/parintii fetitei respective (de care stiu ca are antecedente pt ca s-au plans mai multi copii de ea) poate vor ridica problema acasa sa devina si ea mai pasnica.

Ca sa nu mai spun ca intre ei se muscau frecvent (Mara si Dav) pana acum putin timp. Nu trecea bine o muscatura pe un obraz ca aparea pe calalalt, sau pe frunte... prindeau o clipa de neatentie si hatz... zici ca erau 2 pitbuli. Acum parca sa zic ca am depasit faza.

Poate ne-o feri Dumnezeu de accidente mai grave ca astea se pot intampla si cu noi langa ei.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

fetelor!

Nyny, multumesc ! Si pentru ceai ! Chiar ma miram "Ce-or fi patit fetele de s-a ajuns la pagina a doua ? Cred ca oricata vacanta am avea carcaiashii tot stau la coltz . Zapacim si bietii copii cu atatea beuturi, picaturi si altele.... Noi am dus-o astazi pe Bica la cresa, sa vad dupa amiaza cum s-a comportat la somn si cum va fi si la noapte. Coryzalia am terminat de luat, acum mergem pe paragrippe 3/zi, acc 100 si pinosol .

Doinita, imi pare rau de ce i s-a intamplat Teodorei la gradi . Si noi am patit-o prin februarie, a muscat-o de manuta . Vinovate sunt doamnele de acolo, nu cred ca e vre-un parinte care-si invata copilul sa muste sau sa bata. Asta-i lupta cu morile de vant... Stii care a fost reactia mai tarziu a Biancai? A muscat si ea la randul ei...bine ca am reusit sa o fac sa inteleaga ca nu e bine ce face. Si acum orice rau i s-ar putea intampla se duce la doamna si spune, plus ca mai spune cand patesc ceva si ceilalti copii. Acum o "instruiesc" ca in momentul in care observa ca vre-un copil e mucios sau tuseste mult, sa-i ceara doamnei voie sa se mute la alta masuta. Si stii ce m-a intrebat "Mami dar eu cand tusesc ce fac?"
sa va treaca sperietura. Trebuie sa mai stati de vorba amandoua .

Sa va mai spun ca am o zi de kko ? N-am platit factura la RDS si cica ne suspenda serviciile in dupa amiaza asta...



Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Buuun...Ia sa vedem.Deci:Mama draga,Alina...muta-te....ca nu-i bine pt.nici unul.Voi de voi o sa fiti mai bine.Ce face Delia?

Nyny,am reusit sa iau saniuta,incap amandoua atomicele daca nu-i montez spatarul.Daca-l montez,una ramane pe dinafaraAm mai vazut ceva fain la Metro,la saniuta ma refer,dar era 200Ron,si nu m-am indurat sa dau.Plus de asta,daca nu avem zapada?Si mai era ceva din platic,super faina,eram gata gata s-o iau,dar m-a trezit randunoiu la timp:cica e pentu bebelusi,Daria ar trebui sa stea cu genunchii la gura.Asa ca m-am lasat pagubasa si am luat alta din lemn de la Praktiker.Cand am ajuns acasa,s-au asezat pe saniuta si mi-au zis sa le trag.Eu am ,cum,pe parchet?Amu asteptam zapada.
Mariana,alti bani pentru re-conectare????Mama lor de banditi,astia nu stiu cum sa ne jupoaie din toate partile
Doinita,si ale mele se muscau,au incetat nu demult cu asta.Dar mai mult musca Iarina,ultima data a muscat-o pe Daria de tatica,era sa ramana cu carnea in gura.Mult timp a fost rana acolo.Ia-o cu povestile,si sigur o sa uite.
Oare ce mai face Magda?Nu ne mai zice nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Mariana pai exact de asta mi-e teama si mie...sa nu inceapa si ea sa faca ...ce-i fac altii
Nyny...cam asa sta treaba...ne rugam la Dumnezeu sa nu apara ceva mai grav...e clar: educat. nu au 28 de ochi
Tatiana...pai ar trebui sa incepi antrenamentul la sala...renul Rudolph tb sa fie in forma maxima pt 'atomice'
Alina am discutat cu mama fetitei ...si cica ei nu se 'musca' acasa...in fine...ale gradinitei surprize!

Si acum sa va zic...m-am 'scobit' de 250 lei(descoperire de card...) si mi-am luat: geaca lunga ...groasa...pantaloni raiati mulati...si doua 'lochite'...de la Takko...ca la Kiabi n-am ajuns
si cam asta a fost moshu meu...doar de nu mai vine omu' cu vreo surpriza


Mergi la inceput