Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(62)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Si am uitat sa intreb, care e remediul pt amortirea mainilor? Ca de doua zile si mana mea stanga amorteste si doua degete nu vor nicicum sa cedeze... Am incercat sa scot verigheta, m-am gandit ca poate influenteaza,dar m-am trezit prea tarziu, nu mai iese...
Si ce stiti de Hellen? Ma rog sa treaca cu bine peste operatie!

Ana, mami de doi strengari si 32+ cu

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

Am fost la o petrecere acum cateva luni si an stat langa o mamica care avea o fetita de aproape 2 ani si spunea, referitor la copii, ca este frumos, te topesti la primul zambet, primul gangurit, primul...., dar este tare greu, nu prea mai ai timp pentru tine. Stia ca am gemeni si ma intreaba daca am ajutor, eu zic nu, la care ea spune ca are bona interna. Adevarat ca este tare greu cu bona.

Camelia m-am gandit si eu la acest aspect, mi se pare normal sa primesti aceeasi suma pentru amandoi, dar nici macar sotul nu este de acord cu mine in aceasta privinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

Monas, baiatul tau doarme, iar la mine a inceput sa se trezeasca si papusa. Si nici nu mai adoarme frumos singurica asa cum facea. Am incurcat-o:(
Anahadasa, mie mi s-au dezmortit mainile dupa nastere....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Si eu am avut mainile amortite spre sfarsitul sarcinii. Abia dupa o luna de la nastere am inceput sa simt si varful degetelor de la degetul mic....
Si eu tot cu dr Dracea am facut fiv-ul. Vad ca mai sunt mamici si burtici care au reusit fiv cu ea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Vad ca dr Dracea a avut mana buna pt baieti anul asta, suntem vreo 6 cu baieti gemeni, doar pe Hellen79 stiu cu pereche care aproppo a nascut azi la 11 si sunt bine toti 3.

2apples, ma regasesc in fiecare mesaj al tau, in loc sa se linisteasca Luca a inceput si Marc sa se trezeasca odata cu el si la fel ca la tine , nu mai adoarme singur, sta cu ochii bolditi si maraie pana il ia cineva . Acum se trezesc in jur de ora 1 (desi ii culc mai tarziu 21.30-22), am marit cantitatea de lapte, am pus o cupa de cereale, nimic!!Luca vrea in pat cu mine, sa ma pipaie, sa ma traga de par , iar Marc mai nou a prins si el de gust de cand a dormit de vreo 2 ori cu taica'su, ii pacalim pana la 2-3 cand le dam sa pape, nu adorm in patut decat leganati+cantat si se trezesc dupa 2 ore ca vor in pat cu noi, iar Marc mai mult de 6 nu mai doarme ,nasol, ma tot intreb de unde au atat energie.

Astazi le-am facut vaccinurile de 6 luni, sunt putin mai maraiti decat de obicei, dar sunt multumita ca-s vorbareti si au papat si bine.
Lui Luca ii place sa stea in fundulet si sa se joace , iar Marc vrea in picioare, se prinde de patut doar cu o mana (nu stie cu amandoua) si da sa se ridice, e minunat!

Felicitari lui Ioachim si lui Fabian, bravo baieti, sa va tina naravul si baietii mei sa va urmeze!

Mami de taurasi gemenasi Luca si Marc 11 mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

uitati ce am gasit la un alt subiect-

tocmai ce-am primit mesaj de la Hellen79: "la ora 11:02 au venit cu gura mare pe lume sophia de 2300 si anton de 2650 sunt bine sanatosi si mama e bine"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

felicitari pt noua pereche!
vai, Camelia, ma amuz acum, la noapte nu ma mai amuz. Pe fetita chiar nu mai fac greseala sa o iau cu mine in pat, chit ca se trezeste de 10 ori pe noapte si il trezeste si pe el. Cu Alex dormim in pat acum all night long, ce mai e de facut.. oricum mai mult se foieste.
Nu imi vine sa cred, nu stiu cum am "stricat-o" si pe ea:)) Chestia e ca el era cu colicii si cu toanele si tot tipaaa si il luam in brate, il tot distram si ma simteam vinovata ca fetita mea, sa nu fie neglijata... Cred ca am mai luat-o fara motiv, de constiinta si de drag, iar acum nu se joaca nici singurica prea mult, e cam terorista. Nu stiu cand s-a schimbat asa, dar e f ambitioasa.
Le dau si eu cereale seara in lapte si degeaba, la 23.30 sunt UP si le fac iar mancare. Si tot se trezesc si dupa aceea. Nasol.
Macar ai mei mananca. Ca puii de randunica deschid gurita si sar pe lingurite. Absolut tot au mancat. Eu le fac la aburi legumele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariadan

uitati ce am gasit la un alt subiect-

tocmai ce-am primit mesaj de la Hellen79: "la ora 11:02 au venit cu gura mare pe lume sophia de 2300 si anton de 2650 sunt bine sanatosi si mama e bine"

Ce ma bucur !!! Felicitari noilor gemeni veniti pe lume, sa fie mancaciosi si sanatosi !
Hellen, refacere rapida, sanatate si cat mai mult timp liber sa ne povestesti si noua cum evolueaza puisorii tai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Felicitari Hellen, multa sanatate si refacere rapida! Asteptam sa intri sa ne spui intreaga poveste!

Ana, mami de doi strengari si 32+ cu

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali79 spune:

Cam tarziu raspunsul meu inspre tine amary09, insa de-abia acum am intrat pe forumul acesta…
Nu trebuie sa iti faci probleme pentru coagulare… Probabil ca o sa ti se mareasca doza de Clexane si atat… Eu am pierdut primele 4 sarcini, iar acum trei ani am nascut o fetita minunata, iar mai nou, de 4 luni am nascut 2 baieti de 3.3 si 3.4 kg! Se pare ca aveam probleme cu trombofilia asta, insa doar pe sarcina si atat. Si cu ajutorul lui D-zeu si al Dr. Uscatescu am reusit sa am acum 3 copii minunati dupa ani lungi si chinuitori de suferinta.
La ambele sarcini am fost pe Clexane zi de zi, inca de la inceput…si totul a decurs excelent!

Felicitari noilor mamici!

Mami de Ingrid Maria - 05.11.2008, Luca Nicolas si Ianis Stefan - 18.07.2011

Nu timpul ti se potriveste tie, ci tu potriveste-te timpului. (armean)


Vali79, 32 ani, rezistenta la prot C activata, patru sarcini oprite din evolutie la 2, 3, 4 luni si respectiv 3 saptamani, obtinute natural, 2 sarcini reusite, din care una gemelara!

Mergi la inceput