Strugurasi de sept-oct 2011 **08**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei
Tarate in zona faina... sotul a luat de la selgros

May nu e dificila si alintata... are ea ceva... si noi numa in brate stam cat nu doarme

Sei la multi ani tot vroiam sa scriu si uitasem

Pinky, no idea, eu inca nu am avut menstruatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

Buna ziua si de la noi.
Mikka homeopatele se numesc Thuja, mi le-a prescris doctora cate 3 granule 3ori/zi, 3 zile, a zis ca vaccinurile astea au in ele o gramada de substante toxice si asta o ajuta sa le elimine mai repede din corp.
Noi vaccinul l-am facut pe cel de stat la recomandarea dr, sunt f incantata de dr asta , mi-a dat si o explicatie zic eu plauzibila, pe langa faptul ca diferentele nu sunt prea mari inafara de nr de intepaturi ea a zis ca are incredere in astea de stat pt ca vin prin directia de sanatate si stie cum au fost pastrate si e ok, pe cand cele din farmacii exista riscul sa fi zacut prin cine stie ce depozit la temeraturi neadecvate.
Azi ca de obicei a fost tare cumintica, unde o pun acolo sta si se uita pe pereti, iar eu ca o lenesa ce sunt nu am facut azi nimic nici mancare, cosu de rufe da pe dinafara, da nu am avut chef de nimic si acum cand imi fac mustrari de constiinta deja e 4
Va pup ma duc sa strang un pic prin casa macar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Oanab, lasa k vine si la tine sporul .
Intrebasem si eu de bilute... cum le dai la bb?
conteaza cate kg are bb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Sei, e smecherita mare Elena! da, stiu ce zici cu calmatul... asa fac si eu cand nu mai pot si sunt la capatul puterilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Nanna... noi 2 ca si indragostiti clar avem oarecum de suferit pt ca nu tu plimbari in 2 ,nu mai dormim impreuna , nu tu mese si iesiri in oras, nu tu certuri , insa noi 2 ca familie suntem mai uniti, mai linititi, mai calmi.. ne iubim si altfel..

Lena multumim

May JADE, va plangeti pt ca obositi,oameni suntem si gata... insa cinstre voua ca rezistati..
Si noi am avut 2 luni colici, insa nu colici de toata ziua si noaptea.. dar da stiu cum e sa vrea numai in brate..
MAy daca te consoleaza cu ceva .. pana la 2 luni Elena numai in brate statea si sa o plimb nu sa stau jos, ziua adormea numai leganata in brate ,dormea pe mine sau in brate (patul ardea), caruciorul ardea -deci nu ieseam la plimbat decat cu ea in brate sau in wrap,mainile imi erau amortite, seara inainte de somn leganat , plimbat , cantat (mama ma critica zilnic ca am invatat-o numai in brate).. acum f putin o iau in brate , de leganat numai cand dansam.. in rest o pun pe pat langa mine sa povestim, sta in patut langa carusel, facem gimnastica si stam cat 1 h pe masa de infasat la povesti, sta in balansoar.. toate trec si va fi tot mai bine .. eu uneori ma simt vinovata ca nu o mai tin asa mult in brate..insa daca ea se simte bine povestind cu buburuzele din carusel si jucariile... oricum sunt mereu langa ea cat e treaza si nu e usor, insa devine mai linistitor..pt amandoua... ea nu mai simte disconfortul de la burtica.. tu oboseala de la plans..daca ii place in fundul gol las-o cat mai mult asa, daca ii place la plimbare scoate-o afara.. fa lucruri care o linistesc...

JADE..voi taratele le bagati in saculet cand le fierbeti sau strecori apa?
Deci mai am pana vineri sa faca caca ( 5 zile),, offf..

La noi in familie nu eu o scot la plimbare ci ea pe mine.. PE la 11.45 -12 incepe scandalul de iesit afara, cum va fi la -15 grade vedem... nu stiu cm voi face maine ca trebuie la 12 sa fiu la dr

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Citat:
citat din mesajul lui May3

cred ca eu am cel mai colicios si plangacios copil.
parca e din ce in ce mai dificila si plangacioasa
de azi dim non stop in brate. mers cu ea si leganat.
si tot se frichine si plange

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


stai la rand , noi suntem pe locul 1
am observat ca noi doua ne vaitam cel mai mult de copiii nostri

_


de T 2+






Fetelor ... va doresc multa putere, rabdare si calm ... va zic eu ca toti bebei plang dar de exemplu EU, daca sunt la al doilea bebe am mai multa rabdare si iau totul cu mai mult calm, dar am si eu momente cand imi pierd cumpatul si puterea si las fata si ma duc ori afara ori deschid geamul intr-o alta camera si trag aer curat in piept si ma gandesc ca trebuie sa merg mai departe ca nu e nimeni care sa o poata stapini si sa imi tina locul ... acuma mai mult sotul e strest ca plange fata,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Off, bebe a stat iar lipita de mine toata ziua. Acum doarme cu o mana pe mine, daca ma ridic, plange prin somn. Asa tare o fi traumatizat-o vaccinul ala? Ea nu avea obiceiul sa planga prin somn.

Am vazut si alte pozici cu bebei frumosi. Ce dulcica e Elena cu toate jucariile in jurul ei:) Are niste ochi superbi
Pinky ce tare strumful tau cu colacul in cada, e scump foc si pare sa ii placa mult
Cam ce dimensiuni are colacul? Vreau si eu sa comand dar am cada de baie mai mica decat una normala si ma tem ca nu incape in ea. Bebele tau atinge cu picioarele jos?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

A facut cineva comanda pe acest site

https://comenzi.farmaciatei.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Jade mersi mult, stiam de gravide care fac Clexane insa nu stiam de mamici care alapteaza.

Andreea eu am avut o diaree crunta ce m-a tinut o sapt. Aveam 6-7 scaune apoase pe zi. M-a slabit enorm, am slabit 2 kile sapt aia. N-am intrerupt nicio clipa alaptarea. Buburuza mea nu a dat semne ca ar avea ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

A facut cineva comanda pe acest site

https://comenzi.farmaciatei.ro/


Lena - fericita a Maiei

http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20111008_-6_My child is.png" target="_blank"> Bebe Maia - 8 oct 2011



Lenutzica.. situ apartine chiar unei farmacii.. farmacia Tei, cea mai ieftina din bucuresti, din cate am inteles, .. si eu am vrut sa comand insa astept pana ajunge sotu in Buc.., sa nu platesc transportu

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput