INSEMINARE 83

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Buna fetele,

Intru sa dau raportul...(altfel, nu ma lasa Eva). Am facut histero astazi, a iesit bine, nu am avut dureri decat un usor disconfort. Nu am vrut anestezie, dupa interventie m-am imbracat si am plecat acasa. A fost ultima interventie anul acesta.
Dankutza, te astept pe tine cu HSG-ul, mai e putin..

Chiar daca nu scriu tot timpul, citesc postarile voastre zilnic.

Eva, unul pentru tine si unul pentru bb (poate se ia)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ina,
Ti-am trimis un PM ! Sper ca informatiile iti vor fi folositoare!




13 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

nu mai zic ca si noi familia stam cu sufletul la gura dar o lasam pe ea sa decida mom, asteapta minunea asta de 6 ani!! a zis k isi face maine, deci inca putina rabdare!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaB spune:

Fetelor, azi m-am intors acasa dupa laparoscopie.
E o operatie destul de usoara, iti revi dupa 3-4 zile, iar cicatricile sunt super mici. Dar totusi e o operatie si nu poti merge la servici imediat :) Abia te deplasezi cateva zile.

adipink2000: Merci frumos pentru urari. A fost Ok operatia mai mult asteptarea te omoara. D-rta mea este Nastase Ana. Are o mana f buna. Mi-a verificat trompele si se pare ca nu sunt infundate ci doar foarte lungi si spiralate.
Vrea sa incerce o IA stimulata. Sa vedem...


Monique77: nu am apucat sa intreb de IA, dar o sa intreb sapt viitoare ca o sa o fac si eu din nou. Idea e ca fetele au dreptate te costa pe langa IA-ul efectiv toate medicamentele si eco din inainte...Daca mai faci si IA cu stimulare sunt ceva bani. Mai multe iti pot spune sapt viitoare.


6 IA nereusite; Trompe infundate; MTHFR homozigot; FSH 11.64; AMH 8.17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C
Dankutza, va iesi bine secretia apoi HSG-ul, vei vedea! Abia astept sa termini si sa te vad cu burtica!
Iti multumesc!!!


Burtica am oricum ca sunt grasa ! Cred ca voi reusi sa mai fac un copil. Si prima data m-am incapatanat sa fac un copil, si am reusit. Sper ca anul viitor sa fie cu noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Crisia, Alexa felicitari pentru rezultatele bune! Acum nu ramane decat sa vina bebeii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexaB

Fetelor, azi m-am intors acasa dupa laparoscopie.
E o operatie destul de usoara, iti revi dupa 3-4 zile, iar cicatricile sunt super mici. Dar totusi e o operatie si nu poti merge la servici imediat :) Abia te deplasezi cateva zile.

adipink2000: Merci frumos pentru urari. A fost Ok operatia mai mult asteptarea te omoara. D-rta mea este Nastase Ana. Are o mana f buna. Mi-a verificat trompele si se pare ca nu sunt infundate ci doar foarte lungi si spiralate.
Vrea sa incerce o IA stimulata. Sa vedem...


Monique77: nu am apucat sa intreb de IA, dar o sa intreb sapt viitoare ca o sa o fac si eu din nou. Idea e ca fetele au dreptate te costa pe langa IA-ul efectiv toate medicamentele si eco din inainte...Daca mai faci si IA cu stimulare sunt ceva bani. Mai multe iti pot spune sapt viitoare.


6 IA nereusite; Trompe infundate; MTHFR homozigot; FSH 11.64; AMH 8.17


Alexa, asa sunt si trompele mele - una e foarte lunga si una e cu traet sinuos deci spiralata, se si vede pe film....
a zis ca ar fi mai multe sanse la inseminare cu asa trompe?

Merci mult de info
oricum eu la eco' n-am dat mai mult de 50 lei, uneori am dus niste sapunele facute de noi (sapunuri bio f misto)
si vad ca a e ok asa
ma mai fofilez eu cu eco', fac pe proasta

sa ne tii oricum la curent
brabo ca ai reusit sa faci laparo

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C

Kmy, multumesc! La sarcina asta am facut testul de sange in ziua 10 dupa IA si a iesit neconcludent, apoi am repetat in z13. Nu mai tin minte ce simptome am avut acum, dar la prima sarcina am avut aceleasi ca la menstruatie. Dar deja a trecut destul de la inseminare, putea sa-si faca un test de urina in ziua 14, de ce a asteptat atat? Sa-l faca acum seara, aa stie o treaba (si sa stim si noi) :))
Dankutza, va iesi bine secretia apoi HSG-ul, vei vedea! Abia astept sa termini si sa te vad cu burtica!
Iti multumesc!!!


Andra te rog poti sa imi zici si mie ce valoare ai avut la beta in ziua a 10 a, daca iti mai aduci aminte? eu am facut inseminare pe data de 7 noiembrie iar in z10 am avut valoarea la beta <2, acum sunt ziua 31 si inca nu mi-a venit menstruatia, dar probabil o sa vina ca de 4 zile nu mai ma dor sanii si in plus de ieri am o secretie maronie(scuzati detaliile), de ieri nu am mai luat nici utrogestan ... poate din cauza lui mi-a intarziat.

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_Ina spune:

BelissimaEva, am primit PM, ti-am trimis si eu!
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evaioanna spune:

Buna dimineata,

Angelica, success la fiv-ul ce va urma, sunt convinsa ca asul din maneca va fi cel castigator. Fii optimista!

Andra_C, felicitari pentru fetita!

Dankuta, bafta si sa reusesti sa faci HSG-ul in decembrie. Dar ai mare grija cu frigul, ideal ar fi sa nu iesi la frig dupa aceea.

Crisia, felicitari pentru rezultatul la histeroscopie, ai taiat o investigatie de pe lista.

Alexa_b – felicitari pentru laparscopie, ai scapat cu bine! De-acum in urmatoarele 6 luni ai cele mai mari sanse sa ramai natural.

Kmy_black, sunt aproape sigura ca verisoara ta va avea test poizitiv, avand in vedere cat de mult au trecut 20 de zile de la IA si nu i-a venit. S-a testat azi?

Miky_82, e posibil sa fie de la progesteron, insa sper totusi sa nu fi apucat sarcina sa fi secretat progesteron in momentul cand ti-ai facut analiza.

Va doresc o zi buna tuturor !

Mergi la inceput