Experiente mistice(4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Eunice, eu am mai multe probleme. Cand e umezeala ma dor salele, de exemplu.

Dar tot nu ai explicat ce inseamna verbul a difera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Stimata doamna!
Precum stiti, pe internet nu se folosesc diacritice. Nu scrisesem a difera. Am vrut sa scriu digera, dar am gresit tasta. Am editat postul, dar nu ati vazut. Stiu..nefiind de acord cu dumneavoastra, probabil sunt si eu o impostoare..dar agramata inca nu sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Stimata doamna!
Precum stiti, pe internet nu se folosesc diacritice. Nu scrisesem a difera. Am vrut sa scriu digera, dar am gresit tasta. Am editat postul, dar nu ati vazut. Stiu..nefiind de acord cu dumneavoastra, probabil sunt si eu o impostoare..dar agramata inca nu sunt.

Si nu era mai simplu sa raspunzi fara tonul asta certaret? Sau nici tu nu ai digerat invataturile lui 3X3?

Si edit: subiectul asta se numeste Experiente Mistice. E importanta parerea mea despre cineva? E relevant ca eu cred sau nu ca userul X sau Y se ridica la cer si imi taie picioarele mesei cu puterea gandului? Cred ca nu. Deci va rog inca o data, lasati-ma sa cred ce vreau si concentrativa pe subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

EU am o problema cu tonul?
Te rog frumos sa citesti inca o data mesajele tale..daca se poate cu un pic de obiectivitate. Oricum, eu imi editasem mesajul deja cand tu imi dadeai lectii despre ce verbe exista in vocabularul limbii romane.
In alta ordine de idei..eu am citit ff mult timp pe DC, m-am implicat in diverse actiuni, am cunoscut oameni interesanti..insa in ultima vreme am constatat tot soiul de atacuri, disvutii urate. Au fost destule subiecte..si nu ma refer neaparat la acesta in care subiectele au degenerat ff mult, in locul opiniilor exprimte in mod civilizat s-a ajuns la balacareala, atacuri la persoana..ironii si tot soiul de manifestari de genul acestora. Imi pare rau sa vad ca aceasta atitudine a foat preluata si de unii moderatori.
Dar asa e..e ff greu sa accepti puncte de vedere contarea credintelor tale..e f greu sa ai o anumita deschidere..si nu ma ref neaparat la mistice..ci pur si simplu la capacitatea oamenilor de a empatiza..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Euniceeee, hai la o cafea!
in salonul principal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Nu, Eunice, tu nu ai absolut nicio problema cu nimic. Asa e, esti foarte toleranta cu cei care nu cred ce crezi tu. Da.

Si da, empatizez cu suferita. E reala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Era vorba in mod evident de razmerita. Dar probabil tu, in calitatea ta de moderator care respecta regulile referitoare la gramatica de pe forum, nu ai vazut ghilimelele.


Am vazut ghilimele da' tot nu m-am prins ce inseamna.
M-am gandit ca e ceva codat si am intrebat. Din curiozitate de user.

Pe forumul asta comentariile la adresa gramaticii nu isi au rostul. Singura regula e ca nu exista nicio regula speciala in acest sens.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_21 spune:

razmerita inseamna rascoala.
mie imi place ce spune 3*3, nu sunt de acord cu ea in anumite chestii, mai ales faptul ca prezinta foarte complicat, dar sa ii spui pe privat unei persoane ca este o impostoare este atac la persoana.
tanti zavaidoc, chiar nu inteleg cum de esti moderator la acest subiect.

p.s. decizia care o ia fiecare persoana dupa ce intra in legatura cu un forum si cu orice sectiune a acestuia este un risc pe care si-l asuma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_21 spune:

lasand la o parte glumele , aveti grija ce va doriti pentru ca s-ar putea sa se intample.

pana la urma decizia e a noastra : in cine credem , in noi sau in altcineva?
si altcineva, daca este, cine este , daca nu tot noi: trup,gand si suflet?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_21
tanti zavaidoc, chiar nu inteleg cum de esti moderator la acest subiect.

A nu se confunda moderatorul cu mediumul! Moderatorul este cel cu picioarele pe pamant. Mediumul este cel cu capul in cer. Tanti se califica pentru prima.

Mergi la inceput