Tricicletele Minotauro de la Mag Lumea Copiilor

Tricicletele Minotauro de la Mag Lumea Copiilor | Autor: adre_cris

Link direct la acest mesaj

Am cumparat o astfel de tricicleta de la Mag Lumea Copiilor (de pe bd. Ion Mihalache) pentru ca o gasisem la o reducere substantiala (era 250 lei in loc de 700lei cat e pe alte saituri). Am cumparat-o si a cumparat una si o prietena de-a mea. Am plimbat copilul cu ea de 3 ori pana in parc si inapoi. A patra oara am mers pana in cartierul vecin si pe drum i-a cazut din 5 in 5 minute cauciucul de pe o roata. La intoarcere, pur si simplu, s-a rupt roata cu totul (in timpul mersului se freca plastic pe plastic, s-a incins si s-a rupt)!!! Cum e posibil asa ceva la un produs atat de scump? Am fost cu ea la garantie saptamana trecuta si domnul de la service ne-a spus ca mintim, ca acea trotineta a fost folosita mult timp si ca roata a fost fortata. FORTATA DE UN COPIL DE 9 KG?? DAR TREBUIA SA-L TINA PANA LA 3 ANI! Cica din sute de triciclete pe care le-au vandut in toata tara, numai noi ne-am intors cu ele (eu si prietena mea pt ca si la ea incepuse sa mearga f greu). Nu mi-a venit sa cred cum am fost tratati. A ramas tricla o sapt la ei s-o repare. Aseara am luat-o si cand am ajuns cu ea acasa am constatat ca partea cu roata pe care i-o schimbase era de la o tricla folosita pt ca avea lipite abtibilele pe care noi inca le avem pe coala cu abtibilde(nu am lipit nimic pe ea). Pai daca nu s-a intors niciuna inapoi, de unde a avut una folosita ca sa ne puna noua partea din spate???? Ca sa nu mai spun ca tot partea respectiva nu avea stranse ca lumea niste suruburi si din cauza asta nu cobora suportul pt picioare. Seara asta mergem cu ea inapoi... MORALA: Fiti atenti ce si de unde cumparati. Magazine aparent serioase pot ascunde mari hibe. Eu personal sunt foarte dezamagita si de angajatii acetui magazin si de ceea ce inseamna o reducere de pret. Nu am crezut ca un magazin atat de cunoscut se preteaza la asa ceva.