Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cuchilici spune:

Mihaela felicitari pentru rezultatele bune si baietel!

Deea eu fac toate analizele la Medicover pentru ca am abonament prin firma la care lucrez. Ecografia de Dublu test este gratuita iar testul de sange costa 140 ron. Medicover da rezultatele foarte repede, Torch-ul mi l-a dat a doua zi. Au si un ecograf foarte performant din cate am vazut. Sper sa vin si eu cu vesti bune

Corina 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

test 2

Bebe meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Buna fetele! Felicitari ptr bebeii baietei!
As vrea sa fiu printre cele care vor echilibra balanta... poate vin cu o fetita. Dar mai e mult pana aflu...duminica ma duc la urmatoarea eco, insa sigur nu se vede ce e la 11 sapt.
Eu azi m-am simtit tare rau: am varsat de doua ori. Acum parca e mai bine ptr ca am mancat si eu putin, asa ca de regim: covrigi uscati si iaurt.
Va pup si sa dea D-zeu ca de acum incolo sa avem numai vesti bune!

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Corina si eu fac tot la Medicover tot, inclusiv DT, dar eu vreau sa-l mai fac si in alta parte. Mie nu mi-au spus ca trebuie sa platesc ceva, sper sa nu am surprize. La care Medicover mergi? Eu merg la Chiscop Ana Maria in Victoriei.

Sa fim sanatoase, cu bebei sanatosi!
Deea 11+ cu miez dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Deea draga mea, ecografia la Dr Iosup la Regina Maria, unde il fgasesti in fiecare luni, costa 310 Ron. Eu te sfatuisc sa mergi la dansul, este tare de treaba si iti explica tot ce este de explicat. Vb cam inmcet insa il rogi frumos sa repete , eu asa am facut de cateva ori:)

Daca suni acum, sigur iti gasesc loc pt lunea asta care vine.

Ioana, viitoare mamica de baietel (cel putin pana acum) 15 saptamani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Virginia, o sa vezi ca maine o sa fie o zi tare buna pt tine, pyt voi, pt familia vostra :) Sunt foarte increzatoare si optimista in ceea ce te priveste. Capul sus si o maine dimineata o sa primesti o veste tare faina de la bebelul tau.

Ioana, viitoare mamica de baietel (cel putin pana acum) 15 saptamani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Multumesc elishor pentru rabdarea care ai avut-o cu o tampa ca mine:)))

Oana cu Bebe 15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina04and spune:

Deea - la Academica primesti rezultatul in 48 de ore si te costa recoltatul 400 lei.

pupici

[11+] In curand mamica si am o minune in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Elly, felicitari pt baietel, facem repede reoede o echipa de fotbal si Anxy, vine cu majoreta:D

Asa ma bucur ca incepem cu vesti bune si frumoase, si e\sper sa mi simt si eu puiul cat mai repede.

Ioana, viitoare mamica de baietel (cel putin pana acum) 15 saptamani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Multumesc de info Ioana, dar 310 ron este foarte mult pentru o echo. Nu zic ca bebele meu nu merita, dar parca prea s-a aruncat la pret dl dr. Stiu ca mai are un cabinet particular unde este in fiecare zi de dimineata pana seara. Acolo ce pret o avea? O sa incerc sa gasesc acum pe net si sa sun.

Sa fim sanatoase, cu bebei sanatosi!
Deea 11+ cu miez dulce

Mergi la inceput